mariva mariva komentáře u knih

Divoký ráj Divoký ráj Jennifer Blake (p)

Docela zajímavý příběh, ale zpracování už slabší. Vše se hrozně táhne, spousta zbytečné omáčky kolem, takže jsem knížku musela číst po kouskách. Mám raději knihy, které se čtou jedním dechem a nejdou odložit.

03.11.2023 3 z 5

Noční stín Noční stín Catherine Coulter

Příjemný romantický příběh, díky dětem docela humorný, i když nepostrádá ani dramatické okamžiky. Pobavila jsem se.

25.10.2023 4 z 5

Místo v srdci Místo v srdci Jean Stone

Román je poutavě napsaný, nutí číst stále dál a odhalovat tajemství z minulosti. Výborná knížka, už dlouho se mi žádná tak nelíbila.

22.10.2023 5 z 5

Oddaná duše Oddaná duše Penelope Stratton

Dojemný romantický příběh.

18.10.2023 5 z 5

Věnec a vavřín Věnec a vavřín Penelope Stratton

Příběh byl zajímavý, většinou poutavý, ale některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé, nezajímavé a příliš popisné. Osudy hlavních postav se zajímavě proplétaly, ale vadilo mi, že ne všechny osudy byly dopovězeny do konce.

16.10.2023 4 z 5

Síla naděje Síla naděje Katherine Stone

Tři kouzelné zamilované příběhy, skoro až pohádkové. Kniha se báječně četla, jen té romantiky bylo chvílemi až moc a vše je až moc ideální.

06.10.2023 5 z 5

Síla něhy Síla něhy Catherine Coulter

Druhý díl se mi líbil víc než první hlavně proto, že tentokrát si autorka odpustila násilné scény. Jinak běžný romantický příběh, který se dobře čte.

03.10.2023 4 z 5

Divoká hvězda Divoká hvězda Catherine Coulter

Knížka se dobře četla, ale obě hlavní postavy se chovaly zvláštně. Byrony by se ještě většinou dala pochopit, i když někdy své chování přeháněla, ale Brent se choval nemožně skoro pořád. Už jsem od autorky četla lepší knížky.

01.10.2023 3 z 5

Královský dar Královský dar Elizabeth Chadwick

Velmi hezký historický román z anglických dějin.

28.09.2023 4 z 5

Děti světla Děti světla Elizabeth Chadwick

Už dříve jsem nějakou knihu o těžkém osudu Katarů četla a Carcassone je jedním z míst, které bych chtěla navštívit, takže mě kniha zajímala. Byla sice trochu zdlouhavější, ale k závěru se dostala do tempa a i přes tragický osud hlavních postav se mi líbila.

01.09.2023 3 z 5

Dobyvatel z Normandie Dobyvatel z Normandie Elizabeth Chadwick

Román plný historie i lásky, tragických osudů i šťastných okamžiků. Trochu pomaleji vyprávěný životní příběh matky a dcery se mi líbil hlavně tím, že se odehrává v oblastech, které mám ráda.

20.08.2023 4 z 5

Nečekaná závěť Nečekaná závěť Catherine Coulter

Knížka by mě docela bavila, jen chování a vyjadřování postav mi přišlo hodně přehnané. Možná je na vině překlad, ale rozhovory byly naprosto nesmyslné. Nedovedu si představit, že by se v té době takhle mluvilo a že by se sloužící tak chovali. Škoda, jinak by to byla zábava, i když vrah byl jasný brzy.

11.08.2023 3 z 5

Bestseller Bestseller Alessandro Gallenzi

Zajímalo mě to, protože jsem se většinu života pohybovala mezi knihami, ale nic mimořádného to není. Jistě, určitá nadsázka je nutná, ale není překvapivé, že vše je o financích a prosadit se jako začínající autor není snadné. Měla jsem podobný případ v rodině, takže se o raději o literární tvorbu nepokouším.

05.08.2023 2 z 5

Z temné noci Z temné noci Meagan McKinney

Knihou nejsem nijak nadšená, ale současně ji nemůžu úplně odsoudit. Duchařský námět měl velkou spoustu nesrovnalostí, čekala jsem, že alespoň některé události se vysvětlí jako zásah nějaké nepřátelské, ale živé osoby. Chování Damiana nedávalo smysl, ani přes zážitky z dětství. Takže celkově takový průměr, i když námět byl zajímavý.

02.08.2023 3 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Meagan McKinney

Hodnocení trochu rozpačité, námět docela dobrý, ale od nalodění se to všechno nějak táhlo. Chvíli to oživila Daisy, ale ostatní postavy už ztratily elán, všechno jen tak spělo k logickému konci bez napětí.

24.07.2023 3 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Trilogie se pěkně uzavřela. Jen mě trochu mrzelo, že vše bylo hlavně o vztazích mezi jednotlivými postavami. Chybělo mi víc z dějin poválečného Německa, nějaký ten rozdíl mezi východní a západní částí, jako třeba v trilogii Panský dům.

19.07.2023 4 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Dobré pokračování románu, vztahy se zajímavě proplétají a kavárna i přes problémy s konkurencí stále přežívá...

19.07.2023 4 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

První díl vypadá nadějně, tahle série bude určitě zajímavá. Je zvláštní vidět události z konce války z pohledu Němců a bude zajímavý i další poválečný vývoj.

10.07.2023 5 z 5

Něžný měsíc nad Usambarou Něžný měsíc nad Usambarou Leah Bach (p)

Autorčiny knížky se mi většinou líbí, ale této africké sérii nějak nemůžu přijít na chuť. Přečíst se to dá, ale děj přeskakuje z jednoho místa na druhé, dost zdlouhavě popisuje přírodu. Teprve až hledání Georga tomu dalo trochu spád, ale ani to nebylo ono. Mám připravenou jinou její trilogii, tak snad bude zajímavější.

06.07.2023 3 z 5

Podivné manželství Podivné manželství Johanna Lindsey

Pěkný román ze skotské historie, dobře se četl a ani chvilku nenudil.

01.07.2023 4 z 5