Z temné noci

Alexandra opouští Londýn, aby v zapadlém koutě nehostinných blat, nastoupila místo ošetřovatelky. Očekává ji zde pochmurný hrad a jeho pán, nevyzpytatelný lord Newell, jehož minulost obestírá strašné tajemství.....

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77839/z-temne-noci-77839.jpg 3.459
Vydáno, Ikar (ČR)

Gentle from the Night, 1995

Kniha Z temné noci

ariel platto

No to byla patlanina!

Lembac
09.06.2018

Tato knížka je nefalšovaný psychothriller s prvky hororu, přičemž dobrá polovina účinkujících postav by si zasloužila dlouhý uklidňující pobyt v zařízení pro duševně choré. Myslím si, že nejlepší léčbou Samuelových potíží by bylo, kdyby Alexandra vzala po svém příjezdu na hrad hrůzy nějakou tlustou louči a celou barabiznu vypálila do základu - včetně strašidýlka Ursuly a římských katakomb.
Duchařiny moc ráda nemám, ty s otevřeným koncem už dvakrát ne. Pro mě je příběh zklamáním, přitom tato autorka umí psát tak pěkné a zajímavé knihy. Za mě jen dvě hvězdy.

Danulka11
12.04.2017

Za sebe musím říci, že se mi kniha a celkově děj nelíbil. Hlavní hrdina měl psychický blok (komplex) z dětství a to celkově ovlivnilo průběh a děj celé knížky. Je to jedna z mála knížek, která se mi opravdu nelíbila. Sice jsem ji přečetla až do konce, ale zážitek ze čtení byl opravdu minimální :o)))

MinaHawke
01.03.2017

Mě se kniha líbila, zajímavý příběh a také napínavý.

Barbora H
03.04.2015

Tu jednu hvězdičku jsem tomu udělila jenom proto, aby tady nebylo uvedeno slovo odpad, ale fakt to byla hrůůůůza - to nebyla červená knihovna ani co se za nehet vleze, ani nic jiného - to byla prostě šííílenost, ke které se raději ani nebudu více vyjadřovat - jen ještě, že mě tato kniha od této autorky opravdu nesmírně zklamala!!!

galiana
12.02.2015

Typická červená knihovna, ale oproti očekáváním celkem čtivá a také napínavá.

mac.martina
04.07.2013

zajímavá knížka plná záhad a nevyřešených věcí... překvapilo jak to mělo takový nedokončený konec, čekala jsem že odhalí kdo byla ta záhadná postava když to nebyla Urshula a taky jak to dopadlo s Samuelem

WEIL
23.08.2011

Ošetřovatelka Alexandra má na hradě, kde poctivě slouží velké problémy. Někdo se ji snaží zabít. Přitom má strach o slabomyslného svěřence a přitahuje ji a zároveň odpuzuje hradní pán. Inu příběh jako z červené knihovny.