Z temné noci

Z temné noci https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77839/bmid_z-temne-noci-nr5-77839.jpg 3 74 14

Alexandra opouští Londýn, aby v zapadlém koutě nehostinných blat, nastoupila místo ošetřovatelky. Očekává ji zde pochmurný hrad a jeho pán, nevyzpytatelný lord Newell, jehož minulost obestírá strašné tajemství.....

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Gentle from the Night , 1995

mariva
02.08.2023 3 z 5

Knihou nejsem nijak nadšená, ale současně ji nemůžu úplně odsoudit. Duchařský námět měl velkou spoustu nesrovnalostí, čekala jsem, že alespoň některé události se vysvětlí jako zásah nějaké nepřátelské, ale živé osoby. Chování Damiana nedávalo smysl, ani přes zážitky z dětství. Takže celkově takový průměr, i když námět byl zajímavý.

Beheregis
10.10.2022 3 z 5

Měla jsem trošku chaos mezi tím co je realita a co je nadpřirozeno. Jinak ta kniha byla v celku dost zajímavá a napínavá.

evik75
15.03.2022 2 z 5

Knihy od této autorky mám ráda a některé jsem přečetla i několikrát. K této se už asi jen tak nevrátím, protože mě příběh, i když byl místy napínavý a zajímavý, v konečném výsledku moc nebavil.

PandickaAdka2
12.12.2021

(SPOILER) Tak toto bolo dobré psycho. Všetkým zúčastneným by som doporučila pobyt v kvalitnej liečebni. Hlavná hrdinka Alexandra zamilovaná do zjavne narušeného uchylného hlavného hrdinu Damian, od ktorého by som ja utekala rýchlosťou blesku :D ale ona stále verila. Páčil sa mi tu jedine Sam, ktorý to, chudák, "schytal" od spisovateľky najviac, ale aj tak som mu držala palce a dúfala v šťastný koniec. Odporúčam čítať cez deň, mne knizka docela nahanala strach.

Ála1968
06.06.2020 4 z 5

Přestože tu kniha má málo kladného hodnocení,mě osobně se líbila.Bylo to zase trošku něco jiného a myslím,že to nebylo vůbec špatné.Pátrání po Uršule a nakonec její pohřbení do svěcené půdy,aby přestala na hradě strašit mi přišlo jako fajn námět.A Damiena jsem milovala hned od začátku.

ariel platto
11.07.2019 1 z 5

No to byla patlanina!

Lembac
09.06.2018 2 z 5

Tato knížka je nefalšovaný psychothriller s prvky hororu, přičemž dobrá polovina účinkujících postav by si zasloužila dlouhý uklidňující pobyt v zařízení pro duševně choré. Myslím si, že nejlepší léčbou Samuelových potíží by bylo, kdyby Alexandra vzala po svém příjezdu na hrad hrůzy nějakou tlustou louči a celou barabiznu vypálila do základu - včetně strašidýlka Ursuly a římských katakomb.
Duchařiny moc ráda nemám, ty s otevřeným koncem už dvakrát ne. Pro mě je příběh zklamáním, přitom tato autorka umí psát tak pěkné a zajímavé knihy. Za mě jen dvě hvězdy.

Danulka11
12.04.2017 2 z 5

Za sebe musím říci, že se mi kniha a celkově děj nelíbil. Hlavní hrdina měl psychický blok (komplex) z dětství a to celkově ovlivnilo průběh a děj celé knížky. Je to jedna z mála knížek, která se mi opravdu nelíbila. Sice jsem ji přečetla až do konce, ale zážitek ze čtení byl opravdu minimální :o)))

MinaHawke
01.03.2017 4 z 5

Mě se kniha líbila, zajímavý příběh a také napínavý.

Barbora H
03.04.2015 1 z 5

Tu jednu hvězdičku jsem tomu udělila jenom proto, aby tady nebylo uvedeno slovo odpad, ale fakt to byla hrůůůůza - to nebyla červená knihovna ani co se za nehet vleze, ani nic jiného - to byla prostě šííílenost, ke které se raději ani nebudu více vyjadřovat - jen ještě, že mě tato kniha od této autorky opravdu nesmírně zklamala!!!

galiana
12.02.2015 3 z 5

Typická červená knihovna, ale oproti očekáváním celkem čtivá a také napínavá.

mac.martina
04.07.2013 5 z 5

zajímavá knížka plná záhad a nevyřešených věcí... překvapilo jak to mělo takový nedokončený konec, čekala jsem že odhalí kdo byla ta záhadná postava když to nebyla Urshula a taky jak to dopadlo s Samuelem

WEIL
23.08.2011

Ošetřovatelka Alexandra má na hradě, kde poctivě slouží velké problémy. Někdo se ji snaží zabít. Přitom má strach o slabomyslného svěřence a přitahuje ji a zároveň odpuzuje hradní pán. Inu příběh jako z červené knihovny.

WEIL
23.08.2011

Alexndra se žene někam, kde ařž tak jít nemusí. ošetřuje a přitom zažívá všelijaká dobrodružství.