Divoký ráj

Divoký ráj https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4843/divoky-raj-4843.jpg 4 28 7

Přečtěte si romantický příběh z amerického jihu plný dramatických zvratů založený na skutečných událostech bouřlivého roku 1729. Mladá vdova Elise sama pečuje o své pozemky a užívá si své samostatnosti. Zlom v jejím životě přináší setkání s Reynaudem, který pomáhá ji a její soudsedy vyvést z nebezpečného území.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Fierce Eden , 1985

Senza Jenka
Senza Jenka
17.01.2024 3 z 5

(SPOILER) Jako obvykle má příběh několik částí. Na večírku v pevnosti se objeví Reynaud - syn hraběte a indiánky a varuje velitele před útokem indiánů. Ten následuje hned druhý den ráno. Elise se podaří uniknout a schová se v lese. Postupně se k ní přidají další. Reynaud, který ji od předchozího večera nespustil ze zřetele, jim nabídce, že je dostane do bezpečí. Podle zvyku indiánů požaduje, aby mu po cestě poskytli ženu, která by se starala o jeho potřeby. Elise se podvolí nátlaku ostatních. Reynaud, který pochopí, že Elise má strach, protože ji manžel týral a zneužíval, se chová velmi hezky a moc na ni netlačí.
Aby získal víc času, odbočí z cesty a zavede je k sobě domů. Nakonec se mu ji samozřejmě povede svést.
Načezové si pro něj přijedou, aby se stal válečným náčelníkem a on v naději ve smírné řešení odjíždí ke kmeni své matky. Elise bere i přes její nesouhlas s sebou.
Následuje část popisující život mezi indiány. Jejich zvyky, tradice, neshody, stavba opevnění vesnice, čekání na útok, vyjednávání, propuštění francouzských žen a dětí z otroctví indiánů, zrada francouzů a útěk obléhaných. Reynaud, jeho přítel Pierre, Elise a Malá Křepelka míří do pevnosti Saint Jean Baptisté. Reynaud je okolnostmi nucen, připojit se znovu k indiánům a Elise opouští.
Zbytek - až na posledních pár stránek je čistě popis, čím si Elise vyplnila dlouhé měsíce a zprávy o novém tažení proti Načezům, které je bohužel úspěšné. Reynauda se Elise podaří lstí získat jako otroka pro sebe, ale všichni ostatní skončí na plantážích.
Knize škodí nestejnoměrné tempo a jistá "nataženost". Romanci pak špatný konec indiánů. Žít s pocitem, že moje matka a sourozenci umírají v otroctví...

mariva
mariva
03.11.2023 3 z 5

Docela zajímavý příběh, ale zpracování už slabší. Vše se hrozně táhne, spousta zbytečné omáčky kolem, takže jsem knížku musela číst po kouskách. Mám raději knihy, které se čtou jedním dechem a nejdou odložit.

miruska1
miruska1
26.10.2017 2 z 5

pribeh hlavnych hrdinov je pekny. Ale zaver,neviem mala som pocit akoby sa autorka zrazu rozhodla že to je ta časť kde pribeh ukonči. Čo sa tyka popisu života indianov,zaujimave,ale mne osobne to pribeh pokazilo,mala som pocit,že čitam dokument. Chcela som vedieť ako to dopadne s hlavnymi postavami ale musela som sa prekusať dosť detajlnym popisom života indianov,čož ma v určitej časti knihy prestalo baviť. Dočitala som ju len preto že som chcela vedieť ako dopadnu hlavne postavy a nakoniec bol aj zaver sklamanim. mam rada knihy kde su aj nejake fakta z historie ale toto bolo moc......

moudivlacek
moudivlacek
09.09.2016 3 z 5

Je to velmi hezký příběh, život uprostřed indiánské vesnice, zvyky tamějšího kmene, boj proti Francouzům a jejich intrikám, to vše najdete v této knize.
Trochu mě zarazil konec - hrdina se setkává se svou láskou, byť zůstává jejím otrokem.

fidáš
fidáš
19.03.2014 5 z 5

Moc pěkný příběh.

anishta
anishta
20.09.2013 5 z 5

Prostředí indiánského povstání je naprosto skvělé... Nejen, že je zde očekávaný romantický příběh, ale v pozadí probíhá válka indiánského kmene proti Francouzům, které skvěle utváří atmosféru pro tento románek... Kniha se četla skvěle... Autorka opět nezklamala...

PomněnkaPrvní
PomněnkaPrvní
17.04.2013

Příběh je velmi dobře vystavěný, je poutavý, docela se odlišuje od jiných romancí pro ženy tím, že je více popisováno erotické svádění a zkoumání mužského těla - lze v tom najít inspiraci ;) Druhá polovina a konec knihy už jsou docela ponuřejší, po dočtení jsem z toho měla celkem těžkou hlavu.