Cizí tvář v mém zrcadle

Hlavní hrdinka románu Monika se po dlouhém pobytu v nemocnici, kde byla operována na mozku, vrací ke své rodině. Pamatuje si mlhavě jen útržky z nemocnice, víc nic. Lékaři slibují, že se postupem doby vše zlepší. Děti se k ní chovají odměřeně, manžel rozpačitě vlídně, ale on sám Moniku nepřitahuje. Vynořují se útržky vzpomínek, na muže, který jí trápil, že zavinila autohavárii. Její vzpomínky splývají v přetrhaný a zpřeházený film. Monika se pouští do pátrání, aby zjistila kdo je a kdo vlastně je kdo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/49_/4948/cizi-tvar-v-mem-zrcadle-Mjh-4948.png 445
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Motto

Kniha Cizí tvář v mém zrcadle

aralka
03.12.2018

Knihu jsem četla překvapivě dlouho na to, jak je tenká, nebyl to tak úplně můj šálek kávy....nosné téma je sice dobré, ale to zpracování dle mého názoru trošku drhne, dost brzy jsem pochopila, o co asi půjde, malinko těžkopádné a naivní sci-fi z roku 1995 :-) Jinak mám knihy paní Borské moc ráda, tohle byla zatím asi nejslabší z těch, co jsem četla :-(

Kerberos
25.05.2018

Není to špatné, ale čekala jsem od knihy něco jiného,az závěr vše objasní.

Jája92
11.06.2017

Kniha nebyla špatná, četla se dobře, ale nevidím hlavní smysl v příběhu. Celé mi to připadalo takové podivné a zmatené.

iva23
14.02.2017

Přišlo mi hodně divné, že se někdo vrací po operaci mozku a okolí mu neřekne kdo je, kdo jsou lidé okolo atd. Přece museli být poučeni od lékaře, že pacientka bude mít problémy s pamětí. Postupně, během odhalování minulosti hlavní hrdinky, jsem asi pochopila proč, ale stejně mě to nesedělo.

Luccy78
06.02.2016

Monice je 33 let. Ztratila paměť po těžké mozkové operaci. Vrací se domů, ale nikoho nepoznává. Děti se k ní chovají ostýchavě, manžel rozpačitý, ale vůbec ji nepřitahuje. Byt je jí cizí, ale lidé v domě ji poznávají. Pomalu loví útržky vzpomínek ve své nemocné hlavě, ale jsou zmatené a bez souvislostí. Pokouší se poznat své děti, jenomže při jedné kontrole v nemocnici nahlédne náhodně do své dokumentace a zjistí, že ještě nerodila a že se nejmenuje tak, jak jí říkají. Kdo je? Kam patří? Opravdu strhující psychologický román, který mě úplně vtáhnul do děje a moc se mi líbil. Rozhodně doporučuji k přečtení..

Carpinus-CZ
27.10.2015

Dal bych i skoro 5*, knížku jsem četl v období, kdy mě i díky okolnostem velmi oslovila. Ilona Borská je výborná autorka, která pracuje s psychologií postav a vymýšlí na české poměry hodně dobré a zajímavé zápletky. Tuto knihu DOPORUČUJI!

midlajs
06.11.2014

Me se tato knizka libila. Byla bych ale radsi, kdyby neskoncila zrovna dobre. Napr.ze by skoncila v blazinci, nebylo by to zajimavejsi?

vikaa
26.05.2014

Velmi dobře napsaný psychologický román. Přestože od samého začátku tušíme, k čemu asi došlo, neubírá to knize na čtivosti a zajímavosti. Téma ztráty paměti a hledání vlastní identity je pro mě osobně zajímavé a pokud na knihu s podobnou tematikou narazím, vždy si ji s chutí přečtu.

mia6318
02.03.2014

Tohle byla kdysi moje první kniha od této autorky, byla jsem jí nadšená.

Arissenka
25.08.2013

Moc povedená kniha.Je zajímavá tím jak je jemně napsaná a přitom se jedná o drsný příběh.

_sjuu_
27.05.2013

Velice zajímavá kniha, četla se skoro sama :)

Andrys
06.10.2011

Jé, jen doufám, že operace mozku v takovém rozsahu ještě nějaké to století nebudou reálné, aby se u nich museli řešit tyto "praktické záležitosti". Pokud ovšem nejste vědec v oboru neurochirurgie a nezabýváte se otázkou co by se mohlo stát, kdyby...

WEIL
06.10.2011

Románové pojetí praktických záležitostí.
Dneska jsem stále více skeptický k možnostem medicíny.

Andrys

Kniha se četla skoro sama. Sice jsem hned po začátku tušila, jak to dopadne a co se stalo, ale i tak to byl krásně napsaný příběh.