marimari marimari komentáře u knih

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Dávám 5 hvězdiček! Čtivé, napínavé !

03.11.2017 5 z 5

Diamantová cesta Diamantová cesta Wilbur Smith

Trochu zklamání.

24.10.2017 2 z 5

Katova dcera a ďábel z Bamberku Katova dcera a ďábel z Bamberku Oliver Pötzsch

Další napínavá a čtivá ze série. Trochu mi vadí stálé hašteření hlavních hrdinů. Bávám čtyři hvězdičky.

25.09.2017 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Všechno souvisí se vším. Larsson je individualita, která zazářila a snad první v následujícím boomu severské detektivky. To mu zůstane a také už nic nepokazí. Myslím si, že Lagercrantz byl hodně odvážný a zhostil se úkolu důstojně. Jeho milénium je malým písmem, hlavní název jeho knih velkým. Věřím , že svým třetím pokračováním příběh zakončí a bude to 3+3. Už se těším.

21.09.2017 4 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Další kniha mého oblíbeného autora, která nezklamala. Přečteno na jeden zátah. Netrpělivě čekám na Království meče!

12.09.2017 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Opravdu lahůdka! Krásně psané- když chceš svobodu, vzdej se toho, na čem lpíš, řeší se maličkosti, závažné problémy zůstanou nevyřešené a mnohé další, které nenechají čtenáře, dokud není konec. Téma je tak aktuální, až člověka mrazí. Lepší napínavou knihu jsem nečetla. Dávám 5 bodů!

04.09.2017 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Bezmocnost a neschopnost změnit okolnosti, nespokojenost, vztek a stud, souhra náhod, které dovrší tragédii, bezmocné oběti, to všechno vytváří pochmurný, smutný a dojemný život jedné rodiny. Doporučuji!

04.09.2017 4 z 5

Bílá hvězda Bílá hvězda Iny Lorentz

Zase jsem se dozvěděla něco nového z historie, vlastnosti a jednání lidí jsou pořád stejné.

26.08.2017 4 z 5

Hledám tě Hledám tě Zuzana Petráčková

Přečetla jsem, ale autorčin styl mě moc nevyhovuje.

15.08.2017 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Příjemná, lehká, odpočinková. Některá vykreslení vnitřního já jsou tak pravdivá, že se s tím mnoho čtenářů ztotožní.

09.08.2017 3 z 5

Krev na kapradí Krev na kapradí Vlastimil Vondruška

Četla jsem lepší knihy od V. Vondrušky. Nemám ráda povídky, raději čtu delší příběhy, kde se může děj dostatečně rozvinout. Nicméně dávám tři hvězdičky.

06.08.2017 3 z 5

Až úplně dolů Až úplně dolů Jennifer Weiner

Přikláním se ke kladným hodnocením. Je pravda, že každý je nastavený jinak. Co je pro někoho nebetyčná hora, pro druhého nestojí ani za zmínku. Někdo je schopný vyřešit všechno silou své osobnosti, druhý potřebuje berličku. Ještě že máme takové množství knih na výběr, aby každý uspokojil své potřeby. Pokud mě nezaujme, nečtu! Za sebe dávám 5 hvězdiček a doporučuji k přečtení. Ještě poznámka k výslovnosti dětí. Některé vyslovuje brzy krásně, jiné navštěvuje logopeda. Je to stejné jako se všemi schopnostmi.

02.08.2017 5 z 5

Smrt včel Smrt včel Lisa O'Donnell

Velmi působivá kniha, která potvrzuje, jak jsou děti zranitelné, vydané zvůli dospělých, ošizené o bezstarostné dětství a zároveň schopné přizpůsobit se podmínkám a nepadnout až na dno.

19.07.2017 5 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Komentovat nebudu, obstarali to za mně ostatní čtenáři. Určitě znovu číst nebudu.

05.07.2017 2 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Příjemná, napínavá oddechovka! Dobře zaplní letní neděli.

04.06.2017 4 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Plně se ztotožňuji s adriane9, není co dodat. Dávám 5 hvězdiček!. Doporučuji všem přečíst tuto knihu a brát ji hlavně jako varování před těmi, kteří si osobují právo manipulovat s myšlením obyčejných lidí a rozhodovat o chodu světa.

01.06.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Rychle přečteno! Pobavila jsem se, odpočinula. Vtipně , s nadhledem a optimismem podané životní situace, i když nejsou k smíchu. Vřele doporučuji!

13.05.2017 5 z 5

Císařský oheň Císařský oheň Robert Lyndon

Krásný zážitek , čtenář je součástí příběhu. Protože každá pohádka má skoro vždycky pěkný konec, tak by to chtělo ještě jeden díl a to by stačilo. Co se natahuje dlouho, má většinou sestupnou tendenci a to by byla škoda!

30.04.2017 5 z 5

Via Mala Via Mala John Knittel

Poprvé jsem ji četla na doporučení mé maminky. Teď jsem se k ní vrátila, abych splnila další bod - oblíbená kniha rodičů. Musím říct, že jsem se zase nemohla odtrhnout. Je v ní všechno, celá lidská podstata, všechny možné lidské pocity- láska, důvěra, odvaha, víra, naděje i beznaděj, touha, zklamání, radost, strach, pocit zodpovědnosti, cit pro spravedlnost, výčitky svědomí, sounáležitost a mnohé jiné. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

05.04.2017

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Některé knihy se dají číst několikrát a pokaždé zaujmou a nezevšední. K nim bezesporu patří i příběh Elsy. Vzájemná důvěra a láska mezi člověkem a divokým tvorem je obdivuhodná. Takovou příjemnou chvíli při četbě této knihy jsem si dopřála už několikrát během svého života- teď kvůli čtenářské výzvě. Doporučím ji určitě i své vnučce, která ráda čte a zvířata miluje.

14.03.2017 5 z 5