Smrt včel

Dramaticky laděný příběh dvou mladistvých osamělých sester a jejich podivínského souseda skrývá temné tajemství. Jen Marnie a Nelly vědí, co se stalo s jejich matkou a otcem. Rodiče jsou ztroskotanci na podpoře: drogový dealer Gene a podivínská Izzy, v mládí zneužívaná a zanedbávaná, která stejně vychovává i své dcery. Oba téměř současně za nejasných okolností umírají, ale dívky se snaží jejich smrt všemožně utajit. Život na glasgowském chudinském sídlišti sice není nic záviděníhodného, avšak dívky jsou spolu a musí překonat jen jeden rok, aby Marnie byla uznána dospělou a mohla se o sestru legálně starat. Marnie říká: „Dnes je Štědrý večer. Dnes je mi patnáct. Dnes jsme na zahradě pohřbily rodiče. Žádného z nich jsme neměly rády.“ Lennie, starý pán ze sousedství, si brzy všimne, že dívky jsou samy a že potřebují jeho pomoc. Nebo snad on potřebuje pomoc jejich? Lennie si dívky bere k sobě, živí je, šatí a ochraňuje, ale jejich kamarádky, učitelé a úřady časem začínají klást nepříjemné otázky. Jak se jedna lež vrší na druhou, vynořují se temná tajemství z minulosti rodiny dívek, situace se komplikuje a hrozí, že pravda vyjde najevo a dívky budou od sebe odtrženy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/271131/smrt-vcel-3KR-271131.jpg 3.848
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno · Oldag

The Death of Bees · 2013

Kniha Smrt včel

Janík511

Velmi silný příběh sester, které spolu skrývají hrůzné tajemství. Není to kniha pro "slabé" povahy. Nelituji, že jsem ji četla.

Maria95
01.11.2018

Nikdo si zkrátka nemůže vybrat rodiče podle svého a tyto dvě dívky to schytaly naplno.. Dobrá kniha, bylo zajímavé to vidět ze tří pohledu...obětavost Lennieho a síla děvčat, stojí za přečtení

lenkaBajza
17.10.2018

Podivné, zvrácené...ale dobré a čtivé.
Oceňuji krátkost kapitolek - čtenář má možnost na danou situaci nahlédnout očima více postav, a to v rychlém sledu.
Postava Lennieho se skvěle vyvíjí. Možná by se mohla více vyvíjet i postava Nelly, ale nevadí, i tak je dějová linka kvalitní.
Závěr je mile překvapující. Super:)

MonikaV
15.09.2018

Doporučuji. Děsivost domácího násilí vylíčena bez popisů konkrétních činů, ale přesto velmi působivé.

Allla9
26.08.2018

Pro mě silný příběh dvou sester. Místy byla knížka až děsivá, místy dojemná, ale i vtipná.

BariEli
16.04.2018

Přestože knížka nemá zrovna nejvyšší hodnocení, určitě za četbu stojí. Silný příběh dvou sester.

Len2očka
01.11.2017

Do čtení jsem se musela téměř nutit,nebyla na odložení,ale...

Mindy
03.10.2017

Zajímavá kniha, která nutí k zamyšlení

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autor knihy