Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Bez soudu Bez soudu Pavel Sekyrka

Drsný a neveselý příběh, kde není hlavní postavou Hana, ale farář Tomáš Šťastný. Popis doby mi přišel spíše na současnost než na 20 - 30 léta.

10.09.2019 4 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Díky za takové příběhy.

06.09.2019 5 z 5

Než přišla bouře Než přišla bouře Susea McGearhart

Tak jsem si zase poplakala u knihy s životním příběhem, který mě naprosto dostal.

03.09.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Na Tiché roky, čtvrtou knihu A. Mornštajnová jsem se těšila hodně. Četla se mi dobře, prolínání života dcery a otce, dvou časových rovin, konec i začátek kapitol zajímavým neobvyklým způsobem mě zaujal..., ale... někdy mi to přišlo takové jakoby zrychlené, psané pouze informativním způsobem. Nemohu dát pět hvězdiček, Hana mě zasáhla víc, nicméně těším se na další kousek ♥️

31.08.2019 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Kniha je čtivá a konec překvapivý, aspoň pro mě.

25.08.2019 5 z 5

Vykupující láska Vykupující láska Francine Rivers

Drsný a nakonec i krásný příběh Sáry, která musela od mala prožít mnoho zlého a přece byla zachráněna a uzdravena . Moc se mi to líbilo a dobře se to četlo.

19.08.2019 5 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Příběh o chlapci z hory, ze sídla Berghof v době druhé světové války se mi četl moc dobře. Je to psáno pro mládež, ale i tak mě to oslovilo. Jak silná může být manipulace člověka člověkem, je až strašlivé. Doporučuji všem.

13.08.2019 5 z 5

Východní vítr a Západní vítr Východní vítr a Západní vítr Pearl S. Buck

Příběh o střetu dvou naprosto odlišných světů, čínského a amerického se mi četl velmi dobře a jsem ráda, že jsem na něj v knihovničce koupaliště narazila.

22.07.2019 5 z 5

Rozervané království Rozervané království František Niedl

Pan Niedl drží laťku hodně vysoko, jsem spokojená a hlavním hrdinům fandím.

08.07.2019 5 z 5

Helenin osud Helenin osud Marie Blažková

Příběh o mladičké studentce a později učitelce Helence se čte moc pěkně, přeneslo mě to do filmů pro pamětníky. A mám ji do ČV, má do 10 komentářů.

30.06.2019 4 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Výborné pokračování strhujícího příběhu z doby krále Jana Lucemburského, Petra Voka z Rožmberka, ale především Wolframa Katzingera a pana Beneše. Vydáme se s nimi na válečné tažení, ale i na svatbu, která je překvapivá, ale ne neočekávaná. Ponořte se do vyprávění, nebudete litovat a já jdu na již 5. díl, ale naštěstí ne poslední.

23.06.2019 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Opět výborně čtivý příběh s Erikou Fosterovou v hlavní roli. Název Chladnokrevně je výstižný, ale obálka, dle mého, zavádějící. Nicméně těším se na další porci.

20.06.2019 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Kniha je čtivá, ale předešlé díly se mi líbí víc. Zde byl Martin Servaz vlastně trochu mimo a moc toho nevyšetřil, příběh si tak nějak plynul i bez něj. Ale další kousek určitě zkusím.

06.06.2019 4 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

První i druhý díl byly bezva, ale tenhle třetí mě naprosto dostal a očaroval. Pochopila jsem, že paní spisovatelka má takový humor a vhled do lidského srdce. Začtěte se a užijte si to.

30.05.2019 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Cizinka - seriálu bylo v TV plno, ale já ho přesto neměla šanci vidět. A tak jsem si řekla, že si ji teda zkusím přečíst. Určité pasáže, jako třeba ty postelové jsem jen tak prolítla, ty už nemusím a nemíním si kazit dojem z této oblasti. Clear se mi líbila pro svou neohroženost a péči o druhé a James svým prostým jednoduchým pohledem na svět a pevným slovem. Nakonec jsem si půjčila z knihovny i DVD v angličtině a zjišťuji, co sedí a co je jinak než v knize.

27.05.2019 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Vůbec se mi nechce věřit, že tento super sci-fi román byl vydán už v roce 1951. Přijde mi stále velmi aktuální a doporučuji k přečtení.

23.05.2019 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Jak jinak než 5 *, paní Bolton psát umí a její knihy všem vřele doporučuji.

10.05.2019 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Uf, teda pan autor mě pěkně napnul jako luk, ten konec, ten konec, jsem ráda, toť vše, abych nenapovídala. Občas mi některé lékařské pasáže přišly trochu moc a přitažené za vlasy, ale jinak dobrý počtení. Americký sladkobolný počtení.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knihu jsem přečetla ušima jako audio. Řešení jsem odhalila dřív, ale stejně jsem chtěla vědět, jak k tomu došlo a co se vlastně stalo. Nebylo to špatné.

Kdepak bydlí zvířátka Kdepak bydlí zvířátka Anna Milbourne

Pěkná publikace pro malé špunty s chytlavými otvíracími okénky, které si i dospělí musí užít a otvírat a otvírat a..