Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Zánik samoty Berhof Zánik samoty Berhof Vladimír Körner

Celý příběh působí velmi drsně, studeně, neutěšeně. Německé dialogy vypadají autenticky, ale potřebovala bych je mít hned přeložené, takhle jsem z nich lehce zmatená. Jen ten konec by mohl být více dotažen. Ale četlo se to dobře, film jsem neviděla, možná ho někdy zkouknu.

28.12.2018 4 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Kniha Sestřičky mi dlouho ležela na hromadě knih, až jsem se bála, že se do ní nepustím, bála jsem se, že je to přeslazená červená knihovna a to už nečtu, ale mýlila jsem se, je to pěkný odpočinkový příběh začínajících sestřiček v Londýnské nemocnici Nightingale pár let před vypuknutím druhé světové války. Časem bych si dala druhý díl, jsem zvědavá, jak to s Dorou, Helen a Millie dopadne.

20.12.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Opět dobré a rychlé čtení. Těším se na další.

17.12.2018 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Opět musím dát plný počet. Je zajímavé, že i když jsem to nemohla přečíst na jeden zátah, tak přesto se mi to moc líbilo. Je to poklidné čtení, ale i tak se v tom táhne lehké napětí a stále se ptáte, kdo to byl? A přitom?
No, tak zase někdy příště, inspektore Gamachi, budu se těšit.

02.12.2018 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Začala jsem novou sérii s Davidem Rakerem a musím jen chválit. Celá kniha výborná a konec mě úplně odzbrojil. Těším se na další díly.

23.11.2018 5 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Tenhle příběh s Oldřichem z Chlumu mě zatím bavil ze všech nejvíc. Žádné dlouhé postávání někde, ale akční děj a zapojení všech tří Oldřicha, Diviše i Oty.

20.11.2018 5 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Nadpřirozeno. Již v prvním díle jsem se s ním setkala, pak přeskočila pár dílů a vrhla se na tento a tady už mi forma hovorů z nadpřirozena moc nesedla. Ale jinak to bylo čtivé a ke konci napínavé. Za mě tak 70 procent.

14.11.2018 3 z 5

Prokleté peníze Prokleté peníze Vlasta Pittnerová

Milý a čtivý příběh o lidech, jejich gruntech a penězích, které byly prokletím i požehnáním.

29.10.2018 4 z 5

Marnotratný syn Marnotratný syn Danielle Steel

Kniha se zajímavým námětem, plná hollywoodských dokonalých dialogů, ale četla se dobře, odpočinková četba.

26.10.2018 3 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Čtivý příběh jako vždy od paní spisovatelky. Hezké zakončení série. A už se těším na její další nové knihy.

22.10.2018 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Houbařka se četla moc pěkně, jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Těším se na další autorčiny knihy, vydavatelství Host mě baví. S knihou Do tmy od A. Bolavé se kromě sběru nedá srovnávat.

18.10.2018 5 z 5

Dívka, která ztratila budoucnost Dívka, která ztratila budoucnost Barbora Walterová Benešová

Kniha se čte rychle, ale množství klišoidních vět a opakujících se popisů a pocitů jí škodí.

15.10.2018 3 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Že se Kateřina Tučková pustí mimo jiné i do divadelní hry, tak to by mě nenapadlo. A povedlo se jí to, do divadla bych se na to určitě přišla podívat.

10.10.2018 4 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Třetí díl o Pánech z Vřesova a Olšové se povedl stejně jako předchozí díly. Je to čtivé a uvěřitelné. Líbí se mi, jak autor vykreslil charaktery hlavních postav Beneše a Wolframa a dobu, kdy dané slovo má ještě svojí váhu. Těším se na další díly.

09.10.2018 5 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Zimní oběť je čtivý, ale někdy zdlouhavý příběh. Je to jedno z mála moderních severských detektivek bez detailů hrůzných činů a proto se mi to celkem lehce četlo až na určité pasáže, ale to bych prozrazovala moc. Někdy mi přijde, že se na tom severu díky mrazu všichni tak trochu pomátli. Z knihy čiší beznaděj a úzkost. Ale přes to všechno si asi někdy později půjčím další díl, zajímá mě, jak se bude vyvýjet osud hlavní hrdinky, policistky Malin Forsové.

04.10.2018 4 z 5

Agatha Raisinová a otrávený koláč Agatha Raisinová a otrávený koláč M. C. Beaton (p)

Díky Agátě a jejímu otrávenému koláči jsem dokončila letošní čtenářskou výzvu a i jsem se dobře pobavila. Paní Agatha mi byla ze začátku velmi nesympatická, ale ke konci knihy si to u mě vylepšila, stala se lidštější, vnímavější ke svému okolí a lidem kolem sebe. Ráda si přečtu další pokračování.

29.09.2018 4 z 5

Osudové tajemství Osudové tajemství Ellis Peters (p)

Moje první kniha od Ellis Petersové a hned výborná. Těším se na další.

22.09.2018 5 z 5

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Příběh mě hodně bavil. Navštívit Irsko je můj sen a tady je něco z jeho historie. Sestra Deirdre je mi sympatická. Na konci knihy mi i ukápla slza a to už se mi dlouho nestalo. Doufám, že bude brzy druhý díl.

18.09.2018 5 z 5

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

Druhý díl je pro mě o něco slabší, ale i tak jde o dobrou detektivku, která i pobaví i poučí.

12.09.2018 4 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Dobrá detektivka, ale některé věci z děje mi zůstávají nedovysvětlené, třeba :
SPOILER :
co ten chlápek, co spadl z letadla, čekala jsem, že ten padák na oběti bude jeho..
kde vlastně vzala Jane tak rychle tu pistoli..

07.09.2018 4 z 5