Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Síla odvahy Síla odvahy Laurent Vachaud

Příběh dobrý, film jsem neviděla, jen mi chvílemi přišlo, že čtu filmový scénář.

30.08.2018 4 z 5

Poslední šumavská pastvina Poslední šumavská pastvina Martin Sichinger

Četla jsem na dovolené a neměla jsem čas si to pořádně vychutnat, ale přece jen to nebylo dokonalé. Za mě tak 4,5 *. I když mě autor docela překvapil, zkusím jeho další knihu v klidu domova :-)
Číst na Šumavě o Šumavě bylo fajn.

27.08.2018 4 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Rozjezd této knihy byl dobrý, napínavý, ale.. nakonec tomu něco chybělo a zároveň přebývalo do dokonalosti. Za mě 90 %.

10.08.2018 4 z 5

Loutkář Loutkář Wolf Serno

Tato kniha mi dlouho stála na polici a nemohla jsem se odhodlat ke čtení, tím více mě teď bavila, je to fajn příběh, historická detektivka a loutkář Julius se svými loutkami jsou bezva.

09.08.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Někdo cizí v domě - název knihy jsem z počátku nechápala, ale pomalu se mi význam.. odkrýval a musím říct, že jsem si to užila. Ani jsem to od tohoto příběhu nečekala, ale pochutnala jsem si. Doporučuji.

05.08.2018 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Přes půlku knihy jsem dumala, jestli mě to vlastně baví, ale chtěla jsem to dočíst a konec to vylepšil. Jinak se mi moc nelíbily ty dialogy, všichni se projevují jakoby namachrovaně, rádoby humorně, ale.. já jsem se moc nepobavila. Josefína mi byla lehce protivná, srovnání se slečnou Marplovou, podle mě, není na místě.

03.08.2018 3 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Přečteno kvůli čtenářské výzvě, ale tři hlavní hrdinky - tři přítelkyně mě trochu rozčilovaly,neuměla jsem se do jejich světa úplně vžít.

01.08.2018 3 z 5

Dívka, která nesměla mít sny Dívka, která nesměla mít sny Barbora Walterová Benešová

Čtení na dovolenou, čtivě psané, ale...

28.07.2018 3 z 5

Poslední deska Poslední deska Andrew Cartmel

Super. Doufám, že bude pokračování. A víte co? Dala bych si kávu.

23.07.2018 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Na knihu od Kate Morton jsem se velmi těšila, ale ouha, nějak to nešlo číst. Měla jsem zmatek ve jménech, v době a strašně se to táhlo, za mě trochu zklamání.

16.07.2018 3 z 5

Bulharsko Bulharsko Magarditsch Hatschikjan

Tento, co do rozměru útlý, průvodce po Bulharsku nám na naší dovolené naprosto vyhovoval a byl dostačující. Doporučuji, nezabere moc místa a dozvíte se toho hodně.

16.07.2018 5 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 Čtenář z vlaku v 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Čtenář z vlaku v 6.27 - ze začátku mi přišlo, že je to divný příběh a je nemožné se do něj začíst. Teď po přečtení si myslím, že je nemožné se do něj nezačíst a jsem z něj okouzlena a usmívám se pod "fousy". Často mě to rozesmálo i překvapilo až zarazilo, ale zkuste to sami, doporučuji

08.07.2018 5 z 5

Dcera strážce majáku Dcera strážce majáku Ann Rosman

Knihu jsem si vzala na dovolenou k moři a udělala jsem dobře, bylo to odpočinkové čtení a bavilo mě. Budu se muset vydat k místnímu majáku k dokreslení celého příběhu. Příjemná detektivka a příjemná policistka bez drog, alkoholu a psychických problémů.

07.07.2018 4 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Výborná historická detektivka, mladý lékař a bailiff v jedné osobě je mi hodně sympatický. Těším se na druhý díl a doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky, vtip, historii a zločin bez surovosti jaké je nyní hlavně ve švédském stylu požehnaně.

24.06.2018 5 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Tuto knihu, ač je psaná velmi čtivě, jsem nemohla přečíst moc rychle pro velké množství informací o " naší paní Věře" a tak jsem si ji dávkovala po kouskách. Moc se mi líbila a doporučuji.

19.06.2018 5 z 5

Tajná láska Jakuba Krčína Tajná láska Jakuba Krčína Eliška Jindrová

Příběh mě moc nezaujal, ani forma vyprávění.

15.06.2018 2 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Sice poslechnuto jako audio na YouTube, ale detektivka je zdařilá i tak.

10.06.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Tak tenhle příběh mě opravdu hodně bavil. Trochu jsem se bála, tady z těch komentářů, ale je to fajn, bláznivý, italský román a jdu do rezervace druhého dílu v naší knihovně.

09.06.2018 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Jsem ráda, že jsem se k této knize, díky ČV, dostala. Hned jsem si vilu Tugendhat vygooglila a bylo to zajímavé setkání se zajímavým domem. Příběh je smyšlený, ale velmi uvěřitelný, doporučuji.

05.06.2018 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Zdařilá detektivka, jak se blížíte ke konci, je to víc a víc napínavější. Doporučuji a těším se na další kousek.

29.05.2018 5 z 5