Marika Vanova - Příspěvky

Noc v Central ParkuNoc v Central ParkuG. Musso

Rozjezd této knihy byl dobrý, napínavý, ale.. nakonec tomu něco chybělo a zároveň přebývalo do dokonalosti. Za mě 90 %.

LoutkářLoutkářW. Serno

Tato kniha mi dlouho stála na polici a nemohla jsem se odhodlat ke čtení, tím více mě teď bavila, je to fajn příběh, historická detektivka a loutkář Julius se svými loutkami jsou bezva.

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměS. Lapena

Někdo cizí v domě - název knihy jsem z počátku nechápala, ale pomalu se mi význam.. odkrýval a musím říct, že jsem si to užila. Ani jsem to od tohoto příběhu nečekala, ale pochutnala jsem si. Doporučuji.

Kdo jinému jámu kopáKdo jinému jámu kopáM. Rejfová

Přes půlku knihy jsem dumala, jestli mě to vlastně baví, ale chtěla jsem to dočíst a konec to vylepšil. Jinak se mi moc nelíbily ty dialogy, všichni se projevují jakoby namachrovaně, rádoby humorně, ale.. já jsem se moc nepobavila. Josefína mi byla lehce protivná, srovnání se slečnou Marplovou, podle mě, není na místě.

PřítelkyněPřítelkyněT. Keleová-Vasilková

Přečteno kvůli čtenářské výzvě, ale tři hlavní hrdinky - tři přítelkyně mě trochu rozčilovaly,neuměla jsem se do jejich světa úplně vžít.

Dívka, která nesměla mít snyDívka, která nesměla mít snyB. Walterová Benešová

Čtení na dovolenou, čtivě psané, ale...

Poslední deskaPoslední deskaA. Cartmel

Super. Doufám, že bude pokračování. A víte co? Dala bych si kávu.

Ztracený slibZtracený slibK. Morton

Na knihu od Kate Morton jsem se velmi těšila, ale ouha, nějak to nešlo číst. Měla jsem zmatek ve jménech, v době a strašně se to táhlo, za mě trochu zklamání.

BulharskoBulharskoM. Hatschikjan

Tento, co do rozměru útlý, průvodce po Bulharsku nám na naší dovolené naprosto vyhovoval a byl dostačující. Doporučuji, nezabere moc místa a dozvíte se toho hodně.

Čtenář z vlaku v 6.27Čtenář z vlaku v 6.27J. Didierlaurent

Čtenář z vlaku v 6.27 - ze začátku mi přišlo, že je to divný příběh a je nemožné se do něj začíst. Teď po přečtení si myslím, že je nemožné se do něj nezačíst a jsem z něj okouzlena a usmívám se pod "fousy". Často mě to rozesmálo i překvapilo až zarazilo, ale zkuste to sami, doporučuji

Dcera strážce majákuDcera strážce majákuA. Rosman

Knihu jsem si vzala na dovolenou k moři a udělala jsem dobře, bylo to odpočinkové čtení a bavilo mě. Budu se muset vydat k místnímu majáku k dokreslení celého příběhu. Příjemná detektivka a příjemná policistka bez drog, alkoholu a psychických problémů.

Neklidné kostiNeklidné kostiM. Starr

Výborná historická detektivka, mladý lékař a bailiff v jedné osobě je mi hodně sympatický. Těším se na druhý díl a doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky, vtip, historii a zločin bez surovosti jaké je nyní hlavně ve švédském stylu požehnaně.

Věra Čáslavská – Život na OlympuVěra Čáslavská – Život na OlympuP. Kosatík

Tuto knihu, ač je psaná velmi čtivě, jsem nemohla přečíst moc rychle pro velké množství informací o " naší paní Věře" a tak jsem si ji dávkovala po kouskách. Moc se mi líbila a doporučuji.

Tajná láska Jakuba KrčínaTajná láska Jakuba KrčínaE. Jindrová

Příběh mě moc nezaujal, ani forma vyprávění.

Schůzka se smrtíSchůzka se smrtíA. Christie

Sice poslechnuto jako audio na YouTube, ale detektivka je zdařilá i tak.

Geniální přítelkyněGeniální přítelkyněE. Ferrante

Tak tenhle příběh mě opravdu hodně bavil. Trochu jsem se bála, tady z těch komentářů, ale je to fajn, bláznivý, italský román a jdu do rezervace druhého dílu v naší knihovně.

Skleněný pokojSkleněný pokojS. Mawer

Jsem ráda, že jsem se k této knize, díky ČV, dostala. Hned jsem si vilu Tugendhat vygooglila a bylo to zajímavé setkání se zajímavým domem. Příběh je smyšlený, ale velmi uvěřitelný, doporučuji.

ZátišíZátišíL. Penny

Zdařilá detektivka, jak se blížíte ke konci, je to víc a víc napínavější. Doporučuji a těším se na další kousek.

Do tmyDo tmyA. Bolavá (pseudonym)

Lehce monotónní výjev ze života vyšinuté sběračky léčivých bylin. Co na to říct? Některá autorčina slovní spojení jsou neotřelá a krásná, jiná zas pro mě až nepříjemná. Doufala jsem, že aspoň v závěru se dozvím, co že hlavní hrdince vlastně je, ale ... nic. Pro mě jeden velký chaos.
Aspoň jsem splnila další bod ČV.

V ráji šumavskémV ráji šumavskémK. Klostermann

Moc krásná přehlídka šumavské krajiny a lidského života v něm. Svým dílem je tu i zaznamenána postava Rankl Sepp, o kterém jsem už slyšela při pobytu na Kvildě.

Zlodějka příběhůZlodějka příběhůM. Klevisová

Prostředí natáčení nekonečného seriálu mě moc nebavilo, ale konec to zase vylepšil, akorát Ester mi přišla trochu jako mimoň.

Konec létaKonec létaA. d. l. Motte

Zajímavý a smutný příběh. Po celou dobu čtení jsem v něm neviděla žádnou naději. Konec velmi napínavý, překvapivý a svým způsobem úleva.

Naivní detektivka z knihovnyNaivní detektivka z knihovnyJ. Chroustová

Výborný, fakt výborný, naivní oddychovka s nečekaným koncem, nad kterou jsem se i zasmála a za necelé dvě hoďky ji přečetla. Doporučuji a jdu si to zapsat do Čtenářské výzvy.

Panský důmPanský důmA. Jacobs

Byla jsem zvědavá na tuto novější knihu v naší Knihovně, ale neoslovila mě tak, jak jsem doufala, průměrný příběh s moc hezkou obálkou. Nevím, jestli budu chtít číst i další díly, uvidíme, řekl slepý.

PromlčeníPromlčeníJ. Březina

Napínavý příběh vyprávěný zajímavým stylem. Trochu mi to připomnělo nedávný seriál Vzteklina. Těším se na další věc od pana Březiny.

Ztracená čest Kateřiny BlumovéZtracená čest Kateřiny BlumovéH. Böll

Zajímavě psaný příběh, kde NOVINY značně pošramotily čest i samotný život jedné mladé dámy a její rodiny a přátel. Je v tom i špetka humoru. Čteno čistě do výzvy, ale nelituji.

FajaFajaP. Stehlíková

Jsem znovu nadšená a unešená příběhem. Potřebuju další díl.

Lidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuseLidi aneb Duch národa je nejlépe cítit v přeplněném autobuseM. Holcová

V této útlé knížečce, přesto velmi obsáhlé, mimo jiné autorka cestovatelka pátrá ve světě po věcech, na které by se mnohý z nás styděl zeptat i svých přátel. Zábavné, poučné čtení.

NaslouchačNaslouchačP. Stehlíková

Jsem absolutně nadšená. Tento ojedinělý příběh si zaslouží plný počet *****. Autorka sem zakomponovala i jednu událost, která se opravdu stala v roce 1959 na Uralu a po přečtení této pasáže byl pro mě Naslouchač ještě čtivější a napínavější. Chválím autorku a nemůžu se dočkat druhého dílu. Doporučuji.

Kroky vrahaKroky vrahaM. Klevisová

Kniha je velmi čtivá, je to tak milé české počtení, ale do dokonalosti mi tam něco chybělo. Na další díly se moc těším.

Ztracené světloZtracené světloJ. Santopolo

Nevím, jak tento příběh hodnotit. Je čtivý, také díky krátkým kapitolám, to mám ráda. Ale jinak se mi v něm některé věci příčí, no, rozhodně Lucy její život nezávidím.
Za mě, jako z reklamy, 70%.

Země odpoledního slunceZemě odpoledního slunceB. Wood

Země odpoledního slunce je velmi čtivá a napínavá kniha. Prostředí Kalifornie, pouště, indiánské rezervace, rok 1920, začínající věk automobilů a přece ještě svět koní a kovbojů popsala autorka velmi pestře a živě. Líbil by se mi druhý díl. Doporučuji.

Trable anglického šlechtice v ČecháchTrable anglického šlechtice v ČecháchV. Erben

Výborně jsem se pobavila, svou noblesností a elegancí mě Michal Exner uchvacuje. Těším se na další.

Spálená křídlaSpálená křídlaK. Kubíková

Příběh Anděly Brůmové - Šťastné se mi nečetl úplně nejlíp, hlavní hrdince jsem moc nerozuměla, ano, zažila hodně krušné dětství, to nepopírám, ale tím spíš ho měla zpříjemnit svým dětem. Byla taková bez emocí, bez hřejivého tepla a objetí, to si zřejmě nechávala jen do ochotnických rolí a to byla velká škoda pro její rodinu. Přesto se těším na další autorčiny knihy.

Života sladké hořkostiŽivota sladké hořkostiL. Baarová (pseudonym)

Životní příběh herečky Lídy Baarové je pro mne spíše hořký a smutný. Její úspěchy by mi ta léta bídy, vězení rodinného neštěstí a smutku nevyvážily asi proto, že v divadelním a filmovém světě jsem pouhým divákem a jiné ambice nemám.

Ze světa lesních samotZe světa lesních samotK. Klostermann

Krásný a drsný příběh z krásné a drsné Šumavy psaný starou češtinou.

Sestra bouřeSestra bouřeL. Riley

Příběh o druhé ze sedmi sester byl také velmi čtivý jako první díl celé série, která, doufám, bude jednou autorkou dokončena celá. Výborné propojení současnosti a historie, pro mě mnoho zajímavých informací z hudebního světa. Těším se na další.

Šumavské rapsódieŠumavské rapsódieK. Klostermann

Tři tragikomické příběhy od Karla Klostermanna jsem přečetla s úsměvem na rtech a neskutečně mi ty řádky lahodily. Moje fantazie jela naplno, ty zasněžené pláně, hory a domečky na Šumavě, kde to mám tak ráda mě mile potěšily. Kraj to byl drsný, obživa obtížná, krásná mluva.

"Volal nás ouřad, a když jsme přišli, mluvil do nás zvysoka a my jsme nevěděli, co chce, a von eště míň. Tak potom k slovu nepustil a volů a voslů nám vypřezděl, až sum mu jednou řek: Milostpane, povídám, copa se tu dělaj za špásy ze mně! Ty voly si nechaj, mají-li na ně chlív, anebo až mě zase zavolaj, pošlu nim pár svejch, aby se s nima domluvili, dyž se mnou nemůžou. - Tak von se na tu mou řeč tuze rozzlobil a skákal po tej cimře jako rozčertěnej krocan a dal mě zavřít na čtyřiadvacet hodin a suseda na dvanáct, protože se prej smál. "

To prší mořeTo prší mořeR. Třeštíková

Do ČV kniha s tématikou moře tuhle knihu nedám, to je jasný.
Příběh je to pro mě dost ulítlej, to je jasný.
Je to hodně čtivý a taky jsem se u toho pobavila a to je taky jasný.
Ale co není jasný, jestli bych to chtěla vidět jako film, to myslím, že ne.

Brána osuduBrána osuduA. Christie

"Čtyřmi branami velkými se pyšní město Damašek ...
Bránou osudu, Pouštní bránou, Jeskyní pohromy, Pevností strachu ...
Ó karavano, neprocházej branou pod námi,
a musíš-li se do pouště vydat, čiň tak beze zpěvu.
Neslyšíš-li snad
to ticho, v němž ptáci jsou mrtvi, a přesto cosi jak ptáče pípá? "

Pentlička a Tommy opět pátrají a vyšetřují i tam, kde si chtěli jen tak užívat svého pokročilého věku. Čtivé, ale tak nějak až moc poklidné pátrání, proto jen za 3*.

1 2 3 4 5 6 >