Marika Vanova - Příspěvky

Císařská vyhlídkaCísařská vyhlídkaH. M. Körnerová (pseudonym)

Čtivý příběh jako vždy od paní spisovatelky. Hezké zakončení série. A už se těším na její další nové knihy.

včera

HoubařkaHoubařkaV. Hanišová

Houbařka se četla moc pěkně, jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Těším se na další autorčiny knihy, vydavatelství Host mě baví. S knihou Do tmy od A. Bolavé se kromě sběru nedá srovnávat.

Dívka, která ztratila budoucnostDívka, která ztratila budoucnostB. Walterová Benešová

Kniha se čte rychle, ale množství klišoidních vět a opakujících se popisů a pocitů jí škodí.

VitkaVitkaK. Tučková

Že se Kateřina Tučková pustí mimo jiné i do divadelní hry, tak to by mě nenapadlo. A povedlo se jí to, do divadla bych se na to určitě přišla podívat.

Ve službách mocnýchVe službách mocnýchF. Niedl

Třetí díl o Pánech z Vřesova a Olšové se povedl stejně jako předchozí díly. Je to čtivé a uvěřitelné. Líbí se mi, jak autor vykreslil charaktery hlavních postav Beneše a Wolframa a dobu, kdy dané slovo má ještě svojí váhu. Těším se na další díly.

Zimní oběťZimní oběťM. Kallentoft

Zimní oběť je čtivý, ale někdy zdlouhavý příběh. Je to jedno z mála moderních severských detektivek bez detailů hrůzných činů a proto se mi to celkem lehce četlo až na určité pasáže, ale to bych prozrazovala moc. Někdy mi přijde, že se na tom severu díky mrazu všichni tak trochu pomátli. Z knihy čiší beznaděj a úzkost. Ale přes to všechno si asi někdy později půjčím další díl, zajímá mě, jak se bude vyvýjet osud hlavní hrdinky, policistky Malin Forsové.

Agatha Raisinová a otrávený koláčAgatha Raisinová a otrávený koláčM. C. Beaton (pseudonym)

Díky Agátě a jejímu otrávenému koláči jsem dokončila letošní čtenářskou výzvu a i jsem se dobře pobavila. Paní Agatha mi byla ze začátku velmi nesympatická, ale ke konci knihy si to u mě vylepšila, stala se lidštější, vnímavější ke svému okolí a lidem kolem sebe. Ráda si přečtu další pokračování.

Osudové tajemstvíOsudové tajemstvíE. Peters (pseudonym)

Moje první kniha od Ellis Petersové a hned výborná. Těším se na další.

Kosti svaté BrigityKosti svaté BrigityP. Freeman

Příběh mě hodně bavil. Navštívit Irsko je můj sen a tady je něco z jeho historie. Sestra Deirdre je mi sympatická. Na konci knihy mi i ukápla slza a to už se mi dlouho nestalo. Doufám, že bude brzy druhý díl.

Zločin u kostelaZločin u kostelaM. Starr

Druhý díl je pro mě o něco slabší, ale i tak jde o dobrou detektivku, která i pobaví i poučí.

UčedníkUčedníkT. Gerritsen

Dobrá detektivka, ale některé věci z děje mi zůstávají nedovysvětlené, třeba :
SPOILER :
co ten chlápek, co spadl z letadla, čekala jsem, že ten padák na oběti bude jeho..
kde vlastně vzala Jane tak rychle tu pistoli..

Síla odvahySíla odvahyL. Vachaud

Příběh dobrý, film jsem neviděla, jen mi chvílemi přišlo, že čtu filmový scénář.

Poslední šumavská pastvinaPoslední šumavská pastvinaM. Sichinger

Četla jsem na dovolené a neměla jsem čas si to pořádně vychutnat, ale přece jen to nebylo dokonalé. Za mě tak 4,5 *. I když mě autor docela překvapil, zkusím jeho další knihu v klidu domova :-)
Číst na Šumavě o Šumavě bylo fajn.

Noc v Central ParkuNoc v Central ParkuG. Musso

Rozjezd této knihy byl dobrý, napínavý, ale.. nakonec tomu něco chybělo a zároveň přebývalo do dokonalosti. Za mě 90 %.

LoutkářLoutkářW. Serno

Tato kniha mi dlouho stála na polici a nemohla jsem se odhodlat ke čtení, tím více mě teď bavila, je to fajn příběh, historická detektivka a loutkář Julius se svými loutkami jsou bezva.

Někdo cizí v doměNěkdo cizí v doměS. Lapena

Někdo cizí v domě - název knihy jsem z počátku nechápala, ale pomalu se mi význam.. odkrýval a musím říct, že jsem si to užila. Ani jsem to od tohoto příběhu nečekala, ale pochutnala jsem si. Doporučuji.

Kdo jinému jámu kopáKdo jinému jámu kopáM. Rejfová

Přes půlku knihy jsem dumala, jestli mě to vlastně baví, ale chtěla jsem to dočíst a konec to vylepšil. Jinak se mi moc nelíbily ty dialogy, všichni se projevují jakoby namachrovaně, rádoby humorně, ale.. já jsem se moc nepobavila. Josefína mi byla lehce protivná, srovnání se slečnou Marplovou, podle mě, není na místě.

PřítelkyněPřítelkyněT. Keleová-Vasilková

Přečteno kvůli čtenářské výzvě, ale tři hlavní hrdinky - tři přítelkyně mě trochu rozčilovaly,neuměla jsem se do jejich světa úplně vžít.

Dívka, která nesměla mít snyDívka, která nesměla mít snyB. Walterová Benešová

Čtení na dovolenou, čtivě psané, ale...

Poslední deskaPoslední deskaA. Cartmel

Super. Doufám, že bude pokračování. A víte co? Dala bych si kávu.

Ztracený slibZtracený slibK. Morton

Na knihu od Kate Morton jsem se velmi těšila, ale ouha, nějak to nešlo číst. Měla jsem zmatek ve jménech, v době a strašně se to táhlo, za mě trochu zklamání.

BulharskoBulharskoM. Hatschikjan

Tento, co do rozměru útlý, průvodce po Bulharsku nám na naší dovolené naprosto vyhovoval a byl dostačující. Doporučuji, nezabere moc místa a dozvíte se toho hodně.

Čtenář z vlaku v 6.27Čtenář z vlaku v 6.27J. Didierlaurent

Čtenář z vlaku v 6.27 - ze začátku mi přišlo, že je to divný příběh a je nemožné se do něj začíst. Teď po přečtení si myslím, že je nemožné se do něj nezačíst a jsem z něj okouzlena a usmívám se pod "fousy". Často mě to rozesmálo i překvapilo až zarazilo, ale zkuste to sami, doporučuji

Dcera strážce majákuDcera strážce majákuA. Rosman

Knihu jsem si vzala na dovolenou k moři a udělala jsem dobře, bylo to odpočinkové čtení a bavilo mě. Budu se muset vydat k místnímu majáku k dokreslení celého příběhu. Příjemná detektivka a příjemná policistka bez drog, alkoholu a psychických problémů.

Neklidné kostiNeklidné kostiM. Starr

Výborná historická detektivka, mladý lékař a bailiff v jedné osobě je mi hodně sympatický. Těším se na druhý díl a doporučuji všem, kteří mají rádi detektivky, vtip, historii a zločin bez surovosti jaké je nyní hlavně ve švédském stylu požehnaně.

Věra Čáslavská – Život na OlympuVěra Čáslavská – Život na OlympuP. Kosatík

Tuto knihu, ač je psaná velmi čtivě, jsem nemohla přečíst moc rychle pro velké množství informací o " naší paní Věře" a tak jsem si ji dávkovala po kouskách. Moc se mi líbila a doporučuji.

Tajná láska Jakuba KrčínaTajná láska Jakuba KrčínaE. Jindrová

Příběh mě moc nezaujal, ani forma vyprávění.

Schůzka se smrtíSchůzka se smrtíA. Christie

Sice poslechnuto jako audio na YouTube, ale detektivka je zdařilá i tak.

Geniální přítelkyněGeniální přítelkyněE. Ferrante

Tak tenhle příběh mě opravdu hodně bavil. Trochu jsem se bála, tady z těch komentářů, ale je to fajn, bláznivý, italský román a jdu do rezervace druhého dílu v naší knihovně.

Skleněný pokojSkleněný pokojS. Mawer

Jsem ráda, že jsem se k této knize, díky ČV, dostala. Hned jsem si vilu Tugendhat vygooglila a bylo to zajímavé setkání se zajímavým domem. Příběh je smyšlený, ale velmi uvěřitelný, doporučuji.

1 2 3 4 5 6 ... 14