Marika Vanova

Dcery nadějeDcery nadějeAnne Jacobs

Celá trilogie je čtivá. Ráda si od autorky ještě něco přečtu.

Tajemství ostrova za prkennou ohradouTajemství ostrova za prkennou ohradouPavel Čech

Tento příběh se mi velmi líbil oproti pokračování Rychlých šípů. Byl pro mě trochu rozporuplný, dětsky veselý a zároveň smutný a taky nedějeplný. Slova mě potěšila a prohlížení ilustrací mě naplnilo pohodou po okraj.

LovkyněLovkyněKate Quinn

Lovkyně je super kniha, fiha, teď jsem dočetla a chci ještě, těch 600 stran bylo nějak moc málo. Kate Quinn je úžasná autorka. Knihy jako tato a Alicina síť jsou o velmi těžkých tématech, ale podány tak brilantně a často vtipně, že se musíte smát. Doporučuji.

Africká zima: V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranicAfrická zima: V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranicTomáš Šebek

Super zápisky ze zahraniční mise chirurga všeuměla - obdivuji to doktorské umění, zaujetí, odvahu, lidskost.
Jen to uspořádání obsahu jednotlivých kapitol ( četla jsem to ve čtečce a myslela jsem, že to je problém mého stroje) mi přišlo lehce chaotické, ale po začtení jsem si na to zvykla a počítala s tím.

Panský dům a jeho dědictvíPanský dům a jeho dědictvíAnne Jacobs

Z této odpočinkové série se mi nejvíc líbil druhý díl. Zde jsem pak už jen čekala a vyhlížela, jestli, kdy a jak...
Ale už je i díl čtvrtý a tak si ho taky ráda přečtu.

O ČervenáčkoviO ČervenáčkoviPavel Čech

O Červenáčkovi - měla jsem větší očekávání. Neznat Rychlé šípy, tak jsem úplně mimo.

Tajemství hedvábného vějířeTajemství hedvábného vějířeLisa See

Nádherná, bolestná, poetická kniha z Číny 19. století. Autorka je skvělá.

Alicina síťAlicina síťKate Quinn

Alicina síť je úžasná kniha o nelehkém a pro mě neznámém tématu žen špiónek z 1. světové války. Knihu i autorku doporučuji.

Světla zimní nociSvětla zimní nociPam Jenoff

Úžasná kniha. A co víc se skutečnými příběhy v pozadí, což mám ráda. Pam Jenoff mě opět přesvědčila, že je to skvělá autorka.

TroskyTroskyAnn Granger

Opět jedna dobrá anglická detektivka, ty mám ráda. Těším se na další.

BroučciBroučciJan Karafiát

Přečteno s pětiletým synem. Příběhy broučků a berušek nám zpříjemnilo pár večerů před spaním.

Měsíc zapadáMěsíc zapadáJohn Steinbeck

Je to psané takovým zajímavým stylem, okupanti a zajaté město a na druhé straně zdvořilé dialogy, nějak mi to k sobě úplně nešlo, bylo to tak absurdní. Asi to má poukazovat na to, že absurdní je zde i ta válka. Rozhodně to nebyla ztráta času, na druhou stranu jsem ráda, že je to útlejší knížečka.

Prach, popel a dýmPrach, popel a dýmJarmila Pospíšilová

Prach, popel a dým - jak jdete s hlavní hrdinkou příběhem a spolu s ní pátráte, co se tehdy stalo, tak snad i ten prach a dým a nakonec i popel cítíte a vidíte. Moc mě to bavilo a jsem ráda, že jsem tuto útlou knížku objevila díky DK.

VyzvědačkaVyzvědačkaPaulo Coelho

Tato zajímavá kniha se čte velmi dobře a velmi rychle.

Hotel SacherHotel SacherRodica Doehnert

No, co k tomu říct, je to trochu, jako bych četla scénář, což mě moc nenadchlo, ale má to svižný děj, takže se to rychle čte, což je pro mě dobře. Nicméně jsem ráda, že už jsem to sfoukla.

Korálky z klokočíKorálky z klokočíNaďa Horáková

Dobrá oddychovka, až na některé výrazy. A ještě si jednou přečtu, že se někomu klepotá jazyk na kafe, ta mě trefí.

Nebeské pastvinyNebeské pastvinyJohn Steinbeck

Proč nemohu dát deset hvězd, tato kniha je pro mě po dlouhé době něco mimořádného. Úplně jsem zapomněla, jaký je spisovatel Steinbeck Mistr slova. Nebeské pastviny doporučuji. Je to soubor povídek o různých farmářských rodinách v californském údolí , které se tak trochu prolínají. Je to lahoda číst.

Nová dobaNová dobaM. Lamballe (pseudonym)

Tahle kniha je moc fajn, dobře se četla, až lituji, že skončila, těším se na další díl. Jen ta Hilda mě trochu štvala, ale pak si to vylepšila, holka jedna prostořeká. Fanouškům Anny Jacobs tuto knihu doporučuji ještě více než Panský dům.

ZáměnaZáměnaCaro Martini

Kniha se četla celkem dobře, ale co se týče děje, nebylo to úplně ono. Slovník Jasmíny mi přišel přehnaný. Knihu jsem dostala pod stromeček, ale poputuje zase dál a do bodu ČV.

Ďáblův spárĎáblův spárLara Dearman

Ďáblův spár je velmi čtivě napsaná kniha. Pachatele jsem samozřejmě usuzovala mylně, autorka mě pěkně vodila za nos. Myslím, že jsem diky DK pro sebe objevila další dobrou detektivní sérii, těším se na další díly, doufám, že budou brzy.

NěmciNěmciJ. Katalpa (pseudonym)

Němci - kniha s osobitým drsným a přesto poetickým stylem vyprávění, které mě hned zaujalo a budu se těšit na další autorčiny věci.

20.12.2020

MaminkaMaminkaJaroslav Seifert

Básničky, ucelené pod názvem Maminka, jsou moc krásné. Na poezii moc nejsem a proto mám radost, že díky ČV jsem se k tomuto dílu dostala. Díky pane Seiferte, stálo to za to.

08.12.2020

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Kniha Chirurg mě lehce zklamala, těšila jsem se na ni, ale pro mě to nedopadlo dobře, kdybych ji nečetla, nic by se nestalo. Osud tohoto lékaře mi k srdci nepřirostl, chování postav v tomto příběhu mě neoslovili.

28.11.2020

ÚtěkÚtěkTatjana Dönhoff

V knize Útěk jsem čekala trochu jinak podaný příběh z konce druhé světové války, ale i tak se to čte celkem dobře.

09.11.2020

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Šikmý kostel je další víceméně těžší smutné čtení ze života před sto lety. Každá malá radost tam hned zapadne, jako by ani nebyla. Na knihu jsem se těšila, ale teď jsem z ní trochu unavená a rozladěná. Musím to vstřebat, život určitě nebyl jednoduchý, já si teď nemám na co stěžovat. Ráda jsem nakoukla pod pokličku česko-polských vztahů na ostravsku, to je hodně zajímavé čtení. Na druhý díl se těším, styl psaní paní spisovatelky mi vyhovuje. Dávám 5 hvězd, ale pro mě nejsou úplně naplněny, tak na 4,5.

29.10.2020

MlýnMlýnMichal Vaněček

Mistrně vyprávěný příběh dvou bratrů v nelehké době. Doporučuji.

15.10.2020

Děti hněvuDěti hněvuNela Rywiková

Pro mě taková taková dost svérázná a syrová detektivka, která se někdy až moc táhla, ale konec to vylepšil.

06.10.2020

AgatheAgatheAnne Cathrine Bomann

Knížka útlá, dobře se čte, ale upřímně, moc jsem ji nepochopila. Tak snad příště. Hodí se mi do ČV.

30.09.2020

Čekala jsem dlouho!Čekala jsem dlouho!Danka Šárková

Příběh čtivý, děj trochu splácaný, konec mě moc neuspokojil.

25.09.2020

Dáma v modrémDáma v modrémNaďa Horáková

Výborný detektivní příběh, který rychle odsejpá, i když by se dalo o některých věcech polemizovat, ale mně se to líbilo.

23.09.2020