Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Kniha je plná klišoidních poznámek, což někdy nevadí a někdy strašně odrazuje. Ale byla jsem zvědavá, jak příběh mladé výtvarnice Elly a fenky Tess dopadne a tak jsem vytrvala až do konce. Kvůli Tess ( jsem pejskař) mi i slza ukápla a ne jedna. Za mě 3,5 hvězdičky.

13.09.2023 4 z 5

Opona: Poslední případ Hercula Poirota Opona: Poslední případ Hercula Poirota Agatha Christie

Přečteno jako audio s hlasem Jaromíra Meduny. Představovala jsem si k tomu postavy z filmového zpracování s Davidem Suchetem. A přesto, že jsem věděla, výborně se to poslouchalo.

08.09.2023 5 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Opět zdařilé pokračování Panského domu, jsem spokojená.

05.09.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Příjemná detektivka ze Švédska ve stylu staré Anglie se moc dobře čte. Těším se na další od těchto autorů.

26.08.2023 5 z 5

Rodiny a rodinky Rodiny a rodinky * antologie

Knížka povídek o rodinkách se celkově docela povedla. Zase někdy půjdu do další z této série.

16.08.2023 4 z 5

Na čáře Na čáře Vojtěch Mašek

Četlo se rychle. Kdybych o tom příběhu něco nevěděla, měla bych v tom trochu chaos. Ale jinak dobrý.

14.08.2023 4 z 5

Svítání nad savanou Svítání nad savanou Hana Hindráková

No, jak bych to . . . je to oddychovka na pár stran, takže se to dá rychle sfouknout , pro mně byla postava Nory moc vyhrocená a nepochopitelná.

13.08.2023 3 z 5

Léto s vůní čerstvého chleba Léto s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Pěkné pokračování romantického příběhu z malého anglického ostrova s majákem, kde hlavní hrdinka žije a peče čerstvý chléb.

09.08.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha Les v domě jsem měla už nějakou chvíli na polici v knihovničce a když jsem ji půjčila kamarádce, tak jsem se pak do ní také pustila. Téma příběhu mi žel bylo už nějakou dobu známo, protože se to veřejně řešilo a to byla škoda, už mě to tak nešokovalo a neproběhl u mě ten pocit překvapení a údivu, jak bych potřebovala.
Kniha mi přijde psaná jiným stylem a jakoby to nebyla Mornštajnová, jak ji už znám. Ale přesto jsem si ji s určitým napětím a ráda přečetla. Za mě 85 %.

31.07.2023 4 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Tragikomický příběh, u kterého jsem se tedy dost nasmála i zamyslela. Jsem ráda, že jsem ho díky DK objevila, stojí rozhodně za přečtení. Těším se na další knihy této autorky.

21.07.2023 5 z 5

Vražda krejčovským metrem / Tape-Measure Murder Vražda krejčovským metrem / Tape-Measure Murder Agatha Christie

Poslechnuto jako audio, líbilo jako většina věcí od paní Christie.

20.07.2023 5 z 5

Dcera je dcera Dcera je dcera Mary Westmacott (p)

Nemůžu si pomoct, mně se příběhy z této série od Agathy Christie moc líbí a těším se na další pokračování.

20.07.2023 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Zprvu jsem byla trochu zmatená ze všech těch jmen, ale postupem času a čtení se vše usadilo a sedlo mi to. Líbilo by se mi, kdyby to byla nová série s dvěma vyšetřovateli Honzou a Tomášem.

18.07.2023 5 z 5

Odkaz Odkaz Tabea Bach (p)

Ajajaj, to jsem si zase zaslzela. Já vím, že je to takový trochu nereálný, jak tam všechno vychází a když přijde něco zlého, tak se to mnohdy zázračně vyřeší, ale mě to nevadí, jinak by mě to asi nebavilo, s tím jsem do čtení šla a teď mi to tak sedlo, takový příběh jsem potřebovala.

07.07.2023 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Jan Štifter, novinář, publicista a spisovatel v jedné osobě nám tu předkládá opět příběh utkaný z vybroušených vět. Jeho styl vyprávění se mi moc líbí, ale v tomto díle jsem se trochu ztrácela a konec jsem si musela pročíst několikrát, abych ho pozřela správně. Nicméně se budu těšit na další setkání. Doporučuji.

02.07.2023 4 z 5

Stěhovaví ptáci Stěhovaví ptáci Eliška Horelová

Tuhle knihu jsem dostala jednou v létě o prázdninách od tety, bylo mi asi dvanáct, měla jsem zrovna angínu a musela jsem ležet. Pamatuji si, že mě hodně bavila a někde ji mám ještě teď z nostalgie schovanou.

30.06.2023

Holky z loděnice Holky z loděnice Nancy Revell

Začátek nové ságy se četl moc dobře a ráda jsem se seznámila s dívkami a ženami svářečkami, které ve válce nahradily muže v britských loděnicích a dokázaly se kompetentně zapojit do válečného úsilí. Těším se na další díl.

26.06.2023 4 z 5

Do vesmíru! Do vesmíru! Jakub Čermák

Tak tohle je moc pěkně zveršováno. Svět fantazie malého kluka, který i nám doma bují postupně dle věku v myslích našich dětí i všude v bytě. Těch blbůstek, odpadečků, hračiček, výrobečků, klacíčků a klacků a všeho možného máme doma požehnaně a to k dětství patří. Knížka se výborně čte a i já jsem se zasnila, co jsem sama kdysi sbírala a vymýšlela

23.06.2023 5 z 5

151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem 151 příběhů na Stezce Českem: Dobrodružství holky s bucket listem Lucie Kutrová

Knížka mě moc bavila, Lucka i Marwel jsou úžasné bytosti. Hodně jsem se nasmála, je to psáno opravdu s humorem, i když občas je tam na můj vkus až moc vulgarity, přesto hodnotím jako top strop (hodnocení dle Lucky) a zase mě to víc nalákalo vyrazit na Stezku Českem. Tak snad to vyjde, chtěla bych po malých etapách taky něco zdolat. Doporučuji.

17.06.2023 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Příběh se četl dobře, ale některá scéna mi přišla až moc vyhrocená. Nicméně se mi kniha líbila, splnila jsem si další bod výzvy, nalákalo mě to na návštěvu Krušných hor a ujistila jsem se, že spisovatele Štěpána Javůrka mám v oblíbených oprávněně.

03.06.2023 4 z 5