Helenin osud

Helenin osud https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47075/bmid_helenin-osud-G9e-47075.jpg 4 13 5

Helena série

Román o hořkých i sladkých podobách lásky. Helena, čerstvá absolventka učitelského ústavu, prožívá první zklamání v lásce. Její vyvolený Pavel, muž, jenž ji svedl již v jejích patnácti letech, dává přednost existenčnímu zajištění v manželství s dívkou z bohaté rodiny. Helena, jež se cítí nadosmrti poznamenaná tímto vztahem, volí samostatný život učitelky v malé vesnické škole. Minulost ji však dostihne i tam, navíc v době, kdy se zdá, že by jí přece jen mohlo vykvést štěstí po boku kolegy Otakara Holečka, přímého a čestného muže, jenž jí zcela nezištně nabízí svou lásku. Poté, co se náhodou dozví Helenin příběh, musí se vyrovnávat s ním i s následnou reakcí Heleny, která jej odmítá ze strachu, že by si jí už nikdy nemohl vážit… Helena však svůj pohár hořkosti ještě nevyprázdnila – mimoděk se stane svědkem sebevraždy její dobré přítelkyně, a navíc Otakar opouští školu bez rozloučení. Jak bude pokračovat Helenin osud? Uvidí se ještě někdy se svým vyvoleným? Zazáří i pro ni světlo lásky a naděje?... celý text

Vydáno: , Akcent

Marika Vanova
30.06.2019 4 z 5

Příběh o mladičké studentce a později učitelce Helence se čte moc pěkně, přeneslo mě to do filmů pro pamětníky. A mám ji do ČV, má do 10 komentářů.

helenkan
12.06.2018 3 z 5

Trochu jsem se ponořila do éry starých a oblíbených filmů. Hezký příběh.

medlovice
13.11.2016 5 z 5

Ano, byl by to krásný melodramatický film pro pamětníky, třeba s Vlastou Matulovou a Raoulem Schránilem ,
ale kniha je hezká s půvabnou fotografií na přebalu. Autorka barvitě popisuje děj a okolí. Potěšilo mě umístění učitelova rodiště do Hroznové Lhoty , kde jsem měla prarodiče, Mnohem víc však potěšil styl psaní Marie Blažkové -žádné mravokárné ani náboženské podbízení ani vlastenectví ani nářečí se tu neobjevuje. Budu hledat další dílka této spisovatelky.

28401
25.11.2015 5 z 5

"Film pro pamětníky" - Doporučuji !

trdlo1
26.05.2015 4 z 5

Kousek Remarque + kousek starých českých filmů pro pamětníky = Helenin osud :-)

Marie Blažková
česká, 1906 - 1976