Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Zmizela v mlze - tenhle příběh mě opravdu bavil a asi nejvíc ze všeho, co jsem od paní Klevisové četla. Kriminalista Josef Bergman tady má nejvíce prostoru pro své pátrání a i když není v Čechách, ale v Norsku, nic ho od toho neodradí, ani norský rybolov. Budu se těšit i na šesté a zatím poslední dobrodružství s tímto šikovným detektivem.

25.04.2020 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Tak jsem to konečně dočetla. Musím se přiznat, že tento čtvrtý díl se mi líbil nejméně a docela špatně se mi četl, chvílemi mě až nebavil a přeskakovala jsem některé moc popisné pasáže. Přesto pátý díl taky někdy zkusím.

14.04.2020 2 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Opět pohodová detektivka z anglického venkova s neohroženou Agáthou Raisinovou. Určitě si vypůjčím další díly.

10.04.2020 4 z 5

Příběh o hoteliérce plzeňského Continentalu se četl celkem dobře, ale jako bych se v něm chvílemi ztrácela, musela jsem si určité pasáže přečíst znovu, jestli jsem to pochopila dobře a stejně jsem trochu tápala, co se tu odehrálo. Po dočtení mám trochu pocit smutku. Ta žena nebyla nikdy moc šťastná, jak jsem pochopila, ale nehledala bych překážky jen kolem ní, ale také v ní, na mě byla trochu labilní? nevděčná? , myslím, že měla hodně podnětů být vděčná. Toť můj dojem.

01.04.2020 4 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Michal Exner u mě jako vždy zabodoval.

12.03.2020 5 z 5

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

Jsem ráda, že jsem si konečně přečetla tento starý a nevšední příběh. A teď si mohu pustit i film a vychutnat si to znovu.

12.03.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Kniha se čte rychle, ale na mě to bylo najednou nějak rychle vyřešeno. Takže jenom 4 *.

02.03.2020 4 z 5

Holky to někdy nemaj lehký Holky to někdy nemaj lehký Klára Mandausová

Tuhle knihu jsem si dávkovala po kouskách a nechala si každý příběh pěkně promyslet a projít hlavou. Doporučuji k přečtení, hlavně závěrečný čtvrtý rozhovor S panem doktorem o zdraví duševním i fyzickém.

25.02.2020 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Táňa Keleová-Vasilková

Tak hned píšu, ještě se slzou v oku, že se mi to docela líbilo a asi jsem něco takového nenáročného a sladkého zrovna potřebovala. Výhrady psát nebudu, mně to teď sedlo i do nálady.

21.02.2020 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Hlas kukačky je příběh plný bolesti, trápení, ale nakonec i lidského tepla a mateřské lásky. Fandila jsem Irmě, neměla jednoduchý život a poprala se s ním vítězně v pohnuté době obou světových válek. Ona měla svůj boj. Kniha mi připomínala příběhy A. Mornštajnové. Doporučuji.

04.02.2020 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Úchvatné, krásné, super čtení, příběh další čtvrté sestry CeeCee (Celaeno) ze sedmi sester plejády. Jsem nadšená z každého dílu Sedmi sester. V tomto případě jsem se dozvěděla hodně o Austrálii, perlách, perlovém průmyslu, ale i Thajsku a hlavně lidských vztazích. Díky. Doporučuji celou ságu a těším se na další díl Sestra Luny.

31.01.2020 5 z 5

Černé lekníny Černé lekníny Michel Bussi

Pan Michel Bussi mě opět dostal, píše výborně.

15.01.2020 5 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Páni, tak to mě dostalo! Ale já mu věřila.

05.01.2020 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

To je teda příběh. O Magdalénách jsem nevěděla a musím říct, že všechny ty ženy lituju, že je stihl takový život, měly zlomenou vůli , společnost se na nich podepsala. Spisovatel V.S.Alexander mě nepřestává udivovat svým vyprávěním, jak tímto tak i Ochutnavačkou. Dávám si ho do oblíbených.

08.12.2019 5 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Alyson Richmanová je pro mě výborná vypravěčka a stejně jako i román Ztracená manželka se mi Kabinet milostných dopisů dostal hluboko pod kůži.

20.11.2019 5 z 5

Denár v dívčí dlani Denár v dívčí dlani Václav Erben

Tak si to shrneme, pánové.
To ví jen Bůh a svatý Václav, že příběhy s kapitánem Exnerem se čtou velmi dobře a čtenář je i značně pobaven. To je osud!

14.11.2019 5 z 5

Má první kniha od Murakamiho a musím říct, že byla velmi čtivá, až se musím přiznat, že jsem to nečekala. Další bod ČV splněn.

09.11.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

U knih Roberta Bryndzy se můžete spolehnout na jednu věc a to, že je vždy velmi čtivá a tak je to i se Smrtícími tajnostmi. A to rozuzlení na konci jsem očekávala. Těším se na další díly.

16.10.2019 5 z 5

Helenino manželství Helenino manželství Marie Blažková

I pokračování příběhu o Heleně je velmi čtivé a přenesla jsem se do filmu pro pamětníky. K hlavní hrdince je osud (či spisovatelka) velmi drsný, co vše musí projít a vytrpět, ale konec už je zase, jak má být. Pěkné počtení.

20.09.2019 4 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Příběh jedenáct a půl letého (jak sám říká) Alexe je sice zpracován pro mladší čtenáře, ale mě zaujal dokonale a musím říct, že je to výborně napsáno. I tak se to klidně mohlo odehrát. Alex byl šikovný a vynalézavý kluk a já jsem mu fandila, aby se mu dařilo a znovu se setkal se svým tatínkem.

16.09.2019 5 z 5