Helenino manželství

Helenino manželství https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47076/helenino-manzelstvi-47076.jpg 4 11 4

Helena série

< 2. díl

Román o hořkých i sladkých podobách lásky. Helena, absolventka učitelského ústavu, prožila první zklamání v lásce se svým vyvoleným mužem Pavlem, ale zdá, že by jí přece jen mohlo vykvést štěstí po boku kolegy Otakara Holečka, přímého a čestného muže, jenž jí zcela nezištně nabízí svou lásku. Helena se však nejprve musí vzpamatovat z otřesného zážitku v Tatrách, kde se mimoděk stala svědkem sebevraždy své dobré přítelkyně. Zazáří však i pro ni světlo lásky a naděje? Zdá se že ano. S Otakarem Holečkem se ruku v ruce toulají mezemi polí, pěšinami lesů a dělají si plány svého příštího štěstí. Zatím Helena žije jako ve snu… ... celý text

Literatura česká

Vydáno: , Akcent

Marika Vanova
20.09.2019 4 z 5

I pokračování příběhu o Heleně je velmi čtivé a přenesla jsem se do filmu pro pamětníky. K hlavní hrdince je osud (či spisovatelka) velmi drsný, co vše musí projít a vytrpět, ale konec už je zase, jak má být. Pěkné počtení.

medlovice
27.06.2017 4 z 5

Kolik hrobů je potřeba aby se dva dostali ? Helena si nemohla začít s mužem z lepší rodiny. Tak odešla z rodného města. Pavel se vhodně oženil a založili rodinu. Helena si bere kolegu a jsou spolu štastni, čekají vytoužené dítě. Pavlova manželka po porodu umře a tady to mělo skončit. Helena by měla kluka a on se později ožení s Janičkou. Ale ne, ubohá Helena musí trpět, Otakara srazí auto a Helena potratí a onemocní. Nemá nic a blouzní až později se potká s Pavlem, který byl v Paříži několik let sám. Můj konec je lepší. Netřeba rozšiřovat hřbitovy.

28401
25.11.2015 5 z 5

"Film pro pamětníky" - Doporučuji !

konformita
18.11.2013 5 z 5

Nádhera. Lituji, že autorka je už po smrti a já ji nemůžu poslat děkovný mail. Tak něžnou knihu jsem snad nečetla.

Marie Blažková
česká, 1906 - 1976