marieskalic marieskalic komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Jedna z nejlepších českých knih v tomto století. DOPORUČUJI!

09.09.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Pro někoho až moc syrové ale plný počet si to zaslouží. Stejně jako označení bestseller. I přes nechutné a kruté věci, které se zde dějí se kniha čte paradoxně velmi svižně.

09.09.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moje srdcovka již od dítěte

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Naprostá klasika. Kniha je tisíckrát lepší než filmy.

Moje planeta Moje planeta Antoine de Saint-Exupéry

Narozdíl od prince tuto knihu skoro vůbec nikdo nezná. A je to škoda. Exupery je skvělý.

Gazely Gazely Patrik Hartl

Parádní kniha. Četlo se to skoro samo.

22.10.2023 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Četla jsem jako audioknihu u vaření. Svůj účel to splnilo, kniha pobavila. Podruhé ale už se k ní asi vracet nebudu.

22.10.2023 4 z 5

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

Mám ráda vetřelce a tato kniha má v určitých pasážích atmosféru jemu podobnou. Českých scifi knížek je jako šafránu a těch dobrých ještě méně. Tahle je ten druhý případ.

20.10.2023 5 z 5

Bídníci Bídníci Victor Hugo

Jedna z nejlepších knih na světě. Čte se velmi dobře, ikdžy některé fráze a slovní spojení mohou působit zastarale a zdlouhavě.

Volání divočiny (adaptace) Volání divočiny (adaptace) Jack London

Úžasná kniha, skvěle napsaná. Jack London to uměl .

04.10.2022 5 z 5

Miluju. Skvělá oddechovka. Až podezřele často jsem si říkala, že to tak je i u nás :)

Rozchodové řízení Rozchodové řízení Petr Procházka

Nevšední příběh o bohatém spratkovi který se rozhodne získat zpět svou ex (dalšího bohatého spratka). Vymýšlí na ní intriky, hackne jí notebook, čte její deník a zprávy na facebooku a pak ji chce unést ze svatby. Pomáhá mu v tom jeho kamarád s manželkou (další rozežranci). To vše zapisuje do deníku podobně jako Nick Twisp z kultovní knihy Mládí v hajzlu. A světe div se! Ono to na mě funguje! Ze začátku je to humorná oddychovka která se čte skoro sama.
A jak někdo zmiňoval přede mnou závěr je.. ehmm.. velice znepokojivý.

22.10.2023 5 z 5

Skvělá kniha, možná nejlepší svého druhu - i synovi se líbila, ideální na čtení před spaním.

Julie Julie Peter Straub

Nadprůměrně dobrá kniha, kterou jsem se odhodlala přečíst snad až po pěti letech od zakoupení. Hodnotila bych 100% ale závěr mě tak zklamal, že to pokazilo celkový pocit... Číst znovu už nikdy nebudu...

22.10.2023 3 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Právě dočteno a mohu jen doporučit.

22.09.2023 5 z 5

Divoký anděl 2 Divoký anděl 2 Enrique Torres

Seriál byl mnohem lepší, spousta děje vynecháno. Podruhé už bych asi nečetla.

04.10.2022 3 z 5

Divoký anděl 1 Divoký anděl 1 Enrique Torres

Seriál byl mnohem lepší, spousta děje vynecháno. Podruhé už bych asi nečetla.

04.10.2022 3 z 5

Malá divoška Malá divoška Marieluise von Ingenheim

Je to již hodně dávno kdy jsem knihu četla naposledy ale byla perfektní