Julie

Julie https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15201/bmid_julie-21S-15201.jpeg 3 39 6

Juliin příběh začíná téměř idylickou scénou - Julie jedná s agentem o pronájmu domu a vidí malou holčičku, která jí připomíná dceru Kate. Čtenář v tuto chvíli o Julii nic neví, netuší, co se vlastně v minulosti odehrálo, a toto nevědomí ho provází v podstatě až do konce knihy. Atmosféra tajemství a narůstající hrůzy při odhalování minulých i současných záhad obklopují hlavní hrdinku neustále, v bdělém stavu i ve spánku, a neponechávají ji ani na okamžik v klidu.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Aurora (Praha)

Julia , 1975

tazkykamen
13.04.2024 4 z 5

V istom smysle je to rovnaká kniha ako Ghost story a je dobre že na čitateľa kladie nemalé nároky, pretože celkový príbeh aj so všetkými možnými interpretáciami si musí na konci každý v hlave zložiť sám. Nič pre milovníkov polopatistických bestsellerov.

Hall3006
16.03.2024 2 z 5

Výzva splněna, sám od sebe bych po ní nesáhl. Vše podstatné napsali čtenáři pode mnou.

Maeven
25.10.2023 2 z 5

Pomalá, příšerně pomalá kniha se zdlouhavými a zbytečnými popisy všedních věcí a záležitostí. Horrová stránka byla vtahující a dobře napsaná, o tom žádná. Avšak nemůžete čekat, že kniha o stokrát omývaném tématu, a ještě napsána naprosto nezajímavě, bude jakýmsi trhákem. Jakmile jsem se dostal do posledních 30%, přestalo mě zajímat, co se stane dál a jak postavy dopadnou. Bylo mi to jedno.
Jeden z mnoha problémů této knihy, který bych rád vzal v potaz je způsob, jakým autor přistupuje k ženským postavám. Všechny jsou tu v podstatě vylíčeny a vzejdou jako naprosté... zatímco muži, až snad na jeden případ, vždy vyjdou jako ti správní.
Chtělo by to trochu větší balanc.

marieskalic
22.10.2023 3 z 5

Nadprůměrně dobrá kniha, kterou jsem se odhodlala přečíst snad až po pěti letech od zakoupení. Hodnotila bych 100% ale závěr mě tak zklamal, že to pokazilo celkový pocit... Číst znovu už nikdy nebudu...

Luigi1
07.06.2023 3 z 5

Je pravdou,že jsem se někdy strácel v těch všech jmen,ale jinak dobrý

eraserhead
26.03.2016 3 z 5

Pozitivní stránkou příběhu je, že ve vás celou dobu udržuje stejně silnou nejistotu, jako v hlavní hrdince. Ta neschopnost přiklonit se na stranu psychologického úpadku osobnosti nebo duchařského útoku ze záhrobí by jinde byla na škodu, ve Straubově čistě středovém (ve smyslu, že linie příběhu neskáče ani k jedné variantě, ale prostě plyne souměrně a jednotvárně středem) se jeví celkem pozitivně. Podobně na tom je prakticky komplexní nesympatičnost všech hlavních postav, z nichž nakonec trčí ryze horrorově spratkovitá vlastní matkou zavražděná holčička. Šmouhou na tomhle všem je snad proto ne zcela výrazný závěr.

Peter Straub
americká, 1943 - 2022