mareksevc mareksevc komentáře u knih

Podpaľačka Podpaľačka Stephen King

výborná klasika , je to stále King a pritom som miestami mal pocit že nečitam jeho knihu

01.05.2022 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

super pribeh a hlavne dynamika od prvej stránky , bachmanovky su super !

01.03.2022 5 z 5

Talisman Talisman Stephen King

pomalší začiatok nech vás neodradí ! prvých cca 100 strán sa kniha tvári neurčito , pokračovanie však ten začiatok plno vynahradí, čím dalej tým lepšie, pôvodne som chcel dať 4* ale za posledných 170 strán som sa rozhodol pre plný počet , krasna kniha a krasny príbeh

07.02.2022 5 z 5

Stanovište 1 Stanovište 1 Dmitry Glukhovsky

Metro bolo kvalitativne na inej urovni ale ako taka oddychovka sa to dá, slovensky preklad miestami zvlaštny trochu bijuci do očí , na pokračovanie som zvedavy

22.01.2022 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Detektívky nemusim ale Kingovi som dal šancu a nelutujem

19.03.2021 4 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Tak za mna jedna z najlepších knih od Kinga. Niekedy pri čitani som knihu na chvilu odložil v duchu som uznal že je to PAN spisovatel a dalej som čital .

22.01.2021 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

výborné po všetkých stránkach , vo svojej kategorii vskutku jedinečná kniha napisaná skoro dokonale pre pametníkov 80. a 90. vdaka

23.12.2020 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

posledný diel už ku koncu trošku strácal dych ale celá séria obstojná , take oddychovo krvave čitanie

26.11.2020 4 z 5

Kvazi Kvazi Sergej Lukjaněnko

prvá kniha od autora, koncept sveta v ktorom sa kniha odohravala je velmi zaujimavý ale samotný dej mi prišiel jednotvárny, točiaci sa stále dookola. Je to škoda lebo z tejto témy by sa dalo "vytlcť" určite viac. II. diel budem zvažovať

28.09.2020 3 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

oddychové priamočiare čítanie ktoré sa na nič nehrá, určite sa pozriem po pokračovaní celej série

19.03.2020 4 z 5

Malevil Malevil Robert Merle

Príjemné retro čítanie, mal som verziu z roku 1986, kniha mi trošku štýlom pripomenula niektoré Verneovky , štýl akým je kniha napisaná nesadne každému , ale ako jedna z prvých kníh tohto žánru je dobrá, akurát sceny s ženskými boli trošku infantilné O:) (na rok 2020)

20.02.2020 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

mne sa kniha velmi páčila , asi to bude tým zimným Ružomberkom ktorý navodil naozaj dobrú atmosféru kedže mesto dôkladne poznám

11.12.2019 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

jedna z najlepších kníh ktoré som čítal

10.12.2019 5 z 5

Kvílející schodiště Kvílející schodiště Jonathan Stroud

oddychové čítanie pre milovníkov duchárskej tématiky, ideálne čítanie pre nástročných

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Moja prvá Kingovka , King ako vždy nesklamal a ponúkol super čítanie , ocenujem previazanosť osudov postáv s dalšími jeho knihami

Přechod Přechod Justin Cronin

určité pasáže v knihe sa vliekli ale ako celok je to fajn čítanie , mínusom je trochu chaotické rozdelenie postáv

09.12.2019 3 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

výborná kniha , nevedel som sa dočkať ako to celé skončí , jedna z mála kníh kde som emócie prežíval spolu s hlavnou postavou

Mobil Mobil Stephen King

výborná post-apo kniha, uplne iný štýl ako od Kinga poznám, kniha má aktívny dej a nespomaluje sa dlhšími opismi čo mne vyhovovalo , taktiež myšlienka je v dnešnej dobe pomerne lahko uveritelná

09.12.2019 5 z 5

Dom 490 Dom 490 Mark E. Pocha (p)

po prečítaní tejto knihy som si naštastie spravil chuť "Kingovkou" aby som vyrovnal kvalitu čítania

09.12.2019 1 z 5

Labyrint: Zhorenisko Labyrint: Zhorenisko James Dashner

o niečo slabšie ako prvý diel ale stále dobré, som zvedavý na pokračovanie

08.04.2024 4 z 5