marek1278 marek1278 komentáře u knih

Shannarova píseň přání Shannarova píseň přání Terry Brooks

I když je to stejně to samé jako předchozí díly, stejně se to čte skoro samo :) Začátek trochu slabší, pak jsem se do příběhu Brin a Jaira a ostatních opravdu zakousl a nelitoval ani chvíli :)

29.10.2015 5 z 5

Armády nesmrtelných Armády nesmrtelných Miroslav Žamboch

Čtvrtý díl JFK se podle mého hodně povedl - svižné čtení, hromada akce a výborné hlášky. Těším se na další pokračování

09.10.2015 4 z 5

…a ležel tam mrtvý muž …a ležel tam mrtvý muž Ngaio Marsh

Moje první setkání s inspektorem Alleynem a bylo to setkání více než příjemné. Až do posledních chvil jsem netušil, kdo byl vrahem. Jsem zvědavý na další knížky

07.10.2015 4 z 5

Čtyři synové doktora Marche Čtyři synové doktora Marche Brigitte Aubert

Ze začátku mě moc nesedlo vyprávění formou deníku, ale nakonec zajímavá forma vyprávění. Konec hodně zajímavý a nečekaný. Určitě se mrknu na další díla autorky

01.10.2015 4 z 5

Postmortem Postmortem Patricia Cornwell

Velmi milé překvapení - už se těším na další díl s Kay

29.09.2015 4 z 5

Pod falešnou záminkou Pod falešnou záminkou Margaret Yorke

Zpočátku celkem nudný příběh, který se později změní v opravdu zajímavý a i styl psaní autorky mě docela sedí a velice příjemně se čte. Těším se na další knihu

18.09.2015 4 z 5

Cesta smrti Cesta smrti Ross Macdonald

Zajímavá zápletka, občas jsem se trochu nudil (hlavně na začátku), ale druhá půlka knížky už byla přečtena jedním dechem.

15.09.2015 3 z 5

Kdo za to může Kdo za to může Margaret Yorke

Do Charlottiny smrti se jednalo o pěkný román z anglického venkova, po smrti Charlotte nabralo vyšetřování takový až skoro absurdní rozměr. Nicméně normální detektivka, 3- za mě. Uvidíme, co další knihy od této autorky.

10.09.2015 3 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Velice povedené čtení, sice pro mě nedosahuje takové míry napětí, jako první díl, nicméně moji pozornost si příběh udržel a už se těším na další setkání s Tórou.

08.09.2015 4 z 5

Obklíčeni temnotou Obklíčeni temnotou Robert Anthony Salvatore

Skvělé zakončení pomsty Matrony Baenre a invaze temných elfů do Mitrilových síní. Knihu jsem přečetl skoro na jeden zátah a těším se na další dobrodružství.

01.09.2015 5 z 5

Případ sametových drápků Případ sametových drápků Erle Stanley Gardner

Opravdu pěkné počtení jako první díl Perryho Masona - občas sice trochu až přehnaná dedukce, ale fakt jsem se pobavil a těším se na další díly :)

24.08.2015 4 z 5

Svět čarodějnic Svět čarodějnic Andre Norton

Kniha ve mě vyvolala trochu zklamání a se světem ani s postavami jsem se moc nesžil, nicméně zajímavý úvod do této série a uvidíme, co přinese další díl

18.08.2015 3 z 5

Rodinná čest Rodinná čest Robert B. Parker

První setkání se Sunny a jednoznačně velice dobré :) Kniha se čte prakticky jedním dechem a už se nemůžu dočkat až začnu číst další díl

05.08.2015 4 z 5

Rozcestí Rozcestí Ross Macdonald

Opravdu zajímavě napsaný příběh, spíše psychologická detektivka. Až druhá polovina knihy mě opravdu bavila a finále je moc povedené a vcelku i nečekané. Lepší průměr, každopádně stojí za přečtení :)

29.07.2015 3 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

První kniha o komisaři Van Veeterenovi mě doslova nadchla, takže jsem těšil na další knihu. Po zhruba polovině jsem si říkal, že teda nic moc, nějako jsem se do toho nemohl pořádně zakousnout, ale druhá půlka a finále luxusní záležitost a fakt jsem netušil, že to bude takhle... :) Za ten konec přidávám hvězdu a těším se na další setkání s komisařem

24.07.2015 4 z 5

Shannarovy magické elfeíny Shannarovy magické elfeíny Terry Brooks

Další díl je snad ještě čtivější než předchozí - nemohl jsem se odtrhnout :) Rozhodně doporučuji každému, kdo ještě nečetl

21.07.2015 5 z 5

Kočka, která okusovala ušák Kočka, která okusovala ušák Lilian Jackson Braun

3,5* Pěkné, oddechové čtení tentokrát z prostředí bytových architektů, jsem zvědavý na další díl a obě kočky dohromady :)

08.07.2015 3 z 5

Meč a tomahawk Meč a tomahawk Miroslav Žamboch

JFK tentokrát s Vikingy při výpravě za objevením Kanady - zajímavý a čtivý příběh. Prostřední pasáž trochu slabší, ale stále moc dobré čtení, už se těším na další díl.

02.07.2015 4 z 5

Útočník Útočník Ed McBain

Perfektní čtení, gratulace panu Bertu Klingovi za povýšení a doufám, že se s ním ještě v dalších dílech setkám :)

01.07.2015 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Ač je to skoro nemožné, teprve nyní jsem přečetl svoji první knížku od Agathy Christie a bylo to velmi příjemné poznání. Příběh byl vedený tak, aby upoutal mou pozornost až do konce, jak moc jsem se soustředil na to, kdo by to mohl být, až do konce jsem to neuhádl :) Pěkná záhada, těším se na další setkání s Herculem.

25.06.2015 4 z 5