marek1278 marek1278 komentáře u knih

Zádrhel Zádrhel Carol Higgins Clark

Knížka se mě četla daleko lépe než první díl - i když punčochy nejsou můj šálek kávy, příběh se mě líbil, dostatečně si udržel mou pozornost. Pro mě překvapení, těším se na další příběh Regan.

22.06.2015 4 z 5

Vítěz bere vše Vítěz bere vše Simon R. Green

Zajímavý úvod do Havenu, jsem zvědavý na další díly. U knihy jsem se bavil, všechno šlo jako na drátkách

18.06.2015 3 z 5

Smrt v bazénu Smrt v bazénu Ross Macdonald

Pomalý rozjezd, ale od poloviny knížky opravdu zajímavý detektivní příběh s překvapivým vyústěním. Opravdu povedená detektivka, těším se na další příběh Lew Archera

17.06.2015 4 z 5

Shannarův meč Shannarův meč Terry Brooks

Po dlouhých letech jsem si znovu přečetl tuto knihu a líbila se mě snad ještě víc než předtím. Zkrátka patří určitě do seznamu mých nejoblíbenějších fantasy knih - nádherný epický příběh s dějovými zvraty, kde dobro zvítězí nad zlem a tak to má být :) Rozhodně doporučuji přečíst napřed prequel Shannarův první král, všechny události a postavy pak daleko více zapadly

12.06.2015 5 z 5

Není krve bez ohně Není krve bez ohně Miroslav Žamboch

Druhá část se mě líbila stejně jako předchozí úvod do JFK - bitva u Slavkova s tanky byla impozantní :) Těším se na další knížky

03.06.2015 4 z 5

Smrtící úder Smrtící úder James Hadley Chase (p)

Překvapivě povedená detektivka a zase další případ, že dokonalá vražda většinou není až tak dokonalá, jak si vrah myslel :) Pěkně napsané, kniha si udržela mou pozornost celou dobu

26.05.2015 4 z 5

Bože, dítě chraň Bože, dítě chraň Robert B. Parker

Moje druhé setkání se soukromým očkem Spenserem dopadlo mnohem lépe než minule (Godwulfský rukopis) - bavil jsem se celou knihu, žádná hluchá místa, už se těším na jeho trefné hlášky v příštím díle.

22.05.2015 4 z 5

Shannarův první král Shannarův první král Terry Brooks

Skvěle napsaný příběh o Druhé válce ras - celé přečteno skoro jedním dechem, těším se na celou serii

20.05.2015 4 z 5

Pašerák Pašerák Miroslav Žamboch

Moje první knížka o JFK - kniha měla slabší pasáže, ale celkový dojem více než kladný, zajímavý příběh, určitě si přečtu další knížky o JFK

14.05.2015 3 z 5

Zápach odlivu Zápach odlivu Håkan Östlundh

Opravdu překvapivá knížka, naprosto nic jsem nečekal a bavil jsem od začátku do konce. Až do posledních pár stránek jsem netušil, kdo za tím je. Autor udržel mou pozornost po celou knížku, opravdu dobrá práce, těším se na další setkání s Fredrikem.

13.05.2015 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Co k téhle skvělé knížce napsat? Jedna z nejlepších a nejnapínavějších knih, které jsem kdy četl, od začátku do konce perfektní dílo, vřele doporučuji :)

04.05.2015 5 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Musím jednu hvězdičku stáhnout za Malin, jak to mě neskutečně štvala svým chováním. Knížka je opět napsaná skvěle, až do konce jsem netušil kdo za tím vším bude. Povedené, těším se na další díl

25.04.2015 4 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Od knihy jsem naprosto nic nečekal, proto jsem byl opravdu překvapený, že se četla skoro sama, zápletka byla zajímavá a pan Koko se ukázal jako opravdový detektivní kocour :)

22.04.2015 3 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Na zadní straně knihy byl popisek, že se jedná o popis venkovského života na Ölandu a to taky více než 3/4 knihy bylo - pomalé, hodně rozvětvené a občas i trochu nudné. Poslední čtvrtina byla ale hodně povedená a finále překvapivé - nicméně pro mě osobně trochu zklamání, po první knize jsem čekal víc.

21.04.2015 3 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

Poctivě napsaná detektivka, hlavní postava je mě sympatická a těším se na další díly z 87. revíru

10.04.2015 3 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Pro mě to byla opravdu hodně povedená kniha a líbila se mě dokonce víc než Žena v kleci. Půl-hvězdy dávám dolů za příliš rychlý konec, ale celkově: bravo :)

08.04.2015 5 z 5

Posledný rituál Posledný rituál Yrsa Sigurðardóttir

Moje první kniha od této spisovatelky a jsem mile překvapený, opravdu se povedla. Už se těším na další díly

01.04.2015 5 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Knihu jsem přečetl takříkajíc jedním dechem, styl psaní i zápletka mě fakt sedla, sice se dal uhádnout vrah už někdy po polovině knížky, ale vůbec mě to nevadilo a těším se na další díl :)

27.03.2015 4 z 5

Na palubě Na palubě Carol Higgins Clark

Kniha se četla dobře, zápletka mě i přes počáteční lehkou zmatečnost chytla a celkově hodnotím kladně :)

20.03.2015 3 z 5

Jestřáb & Rybářka Jestřáb & Rybářka Simon R. Green