marek1278 marek1278 komentáře u knih

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Další skvělá kniha s advokátkou Tórou - hodně zajímavý a pro mě překvapivý závěr, těším se na další díly

13.04.2016 4 z 5

Případ paličaté slečny Případ paličaté slečny Erle Stanley Gardner

Prakticky musím zopakovat předchozí komentář, je to klasický Perry, kdy skoro celou knihu to vypadá, že má státní návladní případ v kapse a pak najednou vytasí Perry něco geniálního na závěr :) Těším se na další díly

07.04.2016 4 z 5

Drsné místo Drsné místo Robert B. Parker

Mě se prostě Spenser líbí, jeho drzý vtip, odvaha a bystrost. Už se těším na další díly

05.04.2016 4 z 5

Zahalte jí tvář Zahalte jí tvář P. D. James (p)

Vůbec jsem se nemohl nějako do příběhu a zápletky začíst, vysloveně jsem se nutil, abych dočetl - poslední třetina knihy byla už zajímavá a stylem podobná A.Christie, nicméně těším se na další setkání s Adamem Dalglieshem a doufám, že to bude alespoň pro mě zajímavější čtení

01.04.2016 3 z 5

Ten se mi líbí Ten se mi líbí Brigitte Aubert

Zajímavý a pořádně krvavý příběh pomalu ve stylu Jamese Bonda s docela překvapivým závěrem, doporučuji přečíst

11.03.2016 4 z 5

Cesta k úsvitu Cesta k úsvitu Robert Anthony Salvatore

Další povedený díl o Drizztovi a jeho přátelích, už se těším na jejich cestu za zničením krystalu :)

08.03.2016 4 z 5

První musí zemřít První musí zemřít James Patterson

Perfektní knížka, opravdu mě chytlo a nepustilo až do konce, už se těším na další díly

26.02.2016 5 z 5

Nevěrné milenky Nevěrné milenky Robert B. Parker

Já mám prostě Sunny rád :)

18.02.2016 4 z 5

Vražda na golfovém hřišti Vražda na golfovém hřišti Agatha Christie

3+ Pěkné čtení, ale těch kombinací a dedukcí je tu tolik, že je to prakticky až nereálné :) Nicméně určitě stojí za přečtení, těším se na další setkání s Herculem

15.02.2016 3 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Zajímavý příběh a zápletka, stojí za přečtení

10.02.2016 3 z 5

Tři případy a soukromý detektiv Spenser Tři případy a soukromý detektiv Spenser Robert B. Parker

Předchozí díly detektiva Spensera mě zase tolik nebrali, ale tyto 3 případy (povídky) mě doslova vtáhli - super čtivo a už se těším na další díly :)

05.02.2016 4 z 5

Překupník Překupník Ed McBain

Zatím nejlepší díl z 87 revíru. Povedený příběh, těším se na další setkání

28.01.2016 4 z 5

Vánoce v Aspenu Vánoce v Aspenu Carol Higgins Clark

Pěkná čtivá knížka, s Regan se člověk nikdy nenudí, ani na horách :)

25.01.2016 4 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

*3,5* Zajímavý příběh, místo ale zbytečně zdlouhavý, druhá polovina knížky měla už svoje tempo :) Jen ten konec, prakticky nic překvapivého a na mě až moc velký happyend :)

13.01.2016 3 z 5

Evropské blues Evropské blues Arne Dahl (p)

Další skvělá detektivka, kterou se vyplatí přečíst, i když jako minule trochu scifi konec, ale vůbec to nevadilo :) Bravo, těším se na další setkání

10.12.2015 5 z 5

Potápěč Potápěč Håkan Östlundh

Druhý díl detektivky s Fredrikem Bromanem byl o trochu "nudnější" co se týče akce a napětí, ale přesto si díl udržel mou pozornost a finální rozuzlení bylo velice zdařilé :) Těším se na další díly

03.12.2015 4 z 5

Záhada ostrova Flatey Záhada ostrova Flatey Viktor Arnar Ingólfsson

První půlka knížky je vcelku "nudný" popis ostrova Flatey a jejích obyvatel, nic moc se nikde neděje, nakonec je z toho docela pěkná zápletka, ale nic extra. Ale člověk se aspoň něco dozvěděl o islandské mytologii díky úryvkům po každé kapitole z Flateyjarbóku :)

25.11.2015 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Ze začátku jsem se do knihy nemohl pořádně začíst, ale jakmile zapadlo pár koleček do skládačky, už jsem se nemohl odtrhnout - skvělé čtení a to finále. Případy oddělení Q zrají jako víno, už se nemohu dočkat dalšího dílu :)

19.11.2015 5 z 5

Porcelánový koník z Dynastie Tchang Porcelánový koník z Dynastie Tchang Helene Tursten

První setkání s Helene (resp. s Irenou) bylo skutečně nad očekávání příjemné - příběh mě neskutečně bavil. Rozhodně doporučuji a těším se na další knížku

10.11.2015 4 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Za mě jednoznačně nejlepší díl série a už se těším na další - styl Monse Kallentofta mi neskutečně sedí a konečně neřešíme půl knížky to, že je Malin opilá :)

04.11.2015 5 z 5