marek1278 marek1278 komentáře u knih

Bestie uvnitř Bestie uvnitř Liselotte Hammer

4+ U knížky jsem se skvěle bavil, sice místy trochu více popisné, ale zajímavé a moji pozornost si kniha udržela po celou dobu. Těším se další díly

04.04.2017 4 z 5

Kočka, která zhasínala světlo Kočka, která zhasínala světlo Lilian Jackson Braun

Další skvělý příběh kočičí krimi, tentokrát z prostředí starožitníků - těším se na další díly

28.03.2017 4 z 5

Případ pro psychiatra Případ pro psychiatra P. D. James (p)

3+ Polovina knihy by se dala označit "jen" za popis místa - vraždy - postav a samozřejmě výslechy, zbytek knihy se už "něco dělo" a závěr byl docela překvapivý, měl jsem stejný názor jako superintendant Dalgliesh

22.03.2017 3 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Pro mě zatím nejslabší díl této série, asi mě tížila ta hromada sněhu v Grónsku, ale nemohl jsem se začíst, i na Yrsu to bylo až moc popisné a jen konec byl zase stará dobrá klasika. Každopádně těším se na další díly

15.03.2017 3 z 5

Případ šťastných nožek Případ šťastných nožek Erle Stanley Gardner

Skoro půl knihy jsem byl trochu zmatený ze všeho toho dění a zbytek jsem se nemohl odtrhnout, jak to dopadne :) Už se těším na další díly

23.02.2017 4 z 5

Tichá čepel Tichá čepel Robert Anthony Salvatore

Další dobrodružství Drizzta a jeho přátel a jejich cesta za zničením mocného krystalu. Závěr mě trochu zklamal, bylo to moc rychlé a překvapivě dobré pro všechny strany, uvidíme, jak se příběh rozvine v dalších dílech.

14.02.2017 4 z 5

Poslední autobus do Woodstocku Poslední autobus do Woodstocku Colin Dexter

Za mě průměrná detektivka s pěkným a nečekaným koncem, uvidíme jak budou případy inspektora Morse pokračovat.

09.02.2017 3 z 5

První čarodějovo pravidlo První čarodějovo pravidlo Terry Goodkind

Po dlouhé době jsem dostal chuť přečíst si tuhle ságu znovu a znovu mě nezklamala, pro mě osobně jedna z nejlepších fantasy knih, které jsem kdy četl a už se těším na další díly.

04.02.2017 5 z 5

Druhá šance Druhá šance James Patterson

Ženský vyšetřovací klub se mi zalíbil hnedka od prvního dílu, druhý nezklamal, opět skvělá jízda. Těším se na další díly

18.01.2017 5 z 5

Chmurná sklizeň Chmurná sklizeň Jennifer June Rowe

Detektivka ve stylu Agathy Christie - Birdie zde hraje roli Hercula, kdy pomocí dedukce vyřeší zdánlivě skoro perfektní vraždu bez důkazů. Chvíli mě trvalo, než jsem ve všech jménech a vztazích zorientoval a do knihy se pořádně začetl, ale pak už to byla jízda až do konce.

09.01.2017 4 z 5

Žena s mateřským znaménkem Žena s mateřským znaménkem Håkan Nesser

Další případ jako stvořený pro Van Veeterena - perfektní oddychová detektivka. Těším se na další díly

02.01.2017 4 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

4+ Velice milé překvapení, těším se na další díly

19.12.2016 4 z 5

Případ pro psychiatra Případ pro psychiatra Robert B. Parker

Já mám prostě Sunny rád - další zajímavý a napínavý příběh, už jsem si chvíli myslel, že Ritchie zůstane mimo dění, ale všechno dobře dopadlo a snad i dopadne, těším se na další díly :)

14.12.2016 5 z 5

Děti noci Děti noci Dan Simmons

3+ Moje první kniha od Simmonse. Zajímavě pojatý příběh o upírech v čele se samotným Vladem. Škoda jen, že se druhá poloviny knihy stala takovou béčkovou akčňárnou ala Lara Croft. Určitě se ale něco od Simmonse ještě přečtu

05.12.2016 3 z 5

Na pódiu Na pódiu Carol Higgins Clark

Další povedená záhada, kterou Regan zvládla - tentokrát s houslemi. Pěkné odpolední čtení ke kávě, těším se na další díly

24.11.2016 4 z 5

Poirotova pátrání Poirotova pátrání Agatha Christie

Pěkná sbírka povídek, kde řešení může dát jen skvělý Poirot :)

11.11.2016 4 z 5

Profesionál Profesionál Ed McBain

Obě povídky naprosto perfektní - nutnost přečíst pro každého :)

08.11.2016 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

3,5* / Zajímavá kniha s, pro mě odfláknutým, koncem. Škoda

01.11.2016 3 z 5

Legenda o Humovi Legenda o Humovi Richard A. Knaak

Pro mě byla tato kniha příjemným překvapením - perfektně odvyprávěný příběh o Humovi, nicméně ten konec mi přijde takový nedopsaný, moc rychlý, nicméně kniha super, doporučuji

24.10.2016 4 z 5

Velké vody Velké vody Arne Dahl (p)

Ze začátku jsem se trochu nemohl zorientovat ve všech postavách a dějových linkách (už je to chvíle co jsem četl předchozí díly), ale jakmile to všechno docvaklo, děj nabral neuvěřitelný spád a od knihy jsem se už neodtrhl :) Skvělé, doporučuji

17.10.2016 5 z 5