Případ pro psychiatra

Případ pro psychiatra https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1495/pripad-pro-psychiatra-1495.jpg 4 29 7

Sunny Randallová série

Sunny Randallová, pohledný soukromý detektiv v sukních zbožňující psy, malování a bývalého manžela Richieho, si získala i nejzarytější příznivce předchozích hrdinů Roberta B. Parkera. V románu Případ pro psychiatra se Sunny snaží dopadnout maniaka a musí se zároveň vypořádat s vlastními problémy. Melanie Joan Hallová je autorka veleúspěšných románů, jež se dostala do potíží. Vydavatel jejích knih si přeje, aby podnikla turné na podporu nejnovějšího trháku, a Melanie Joan potřebuje bodyguarda a doprovod, aby ji ochránil před dotíráním bývalého manžela, jehož přítomnost ji dovádí na pokraj hysterie. Sunnyin klidný přístup, minulost policistky a chytrost soukromého očka znamenají pro ženu středního věku okamžitou úlevu. Sunny začíná pomalu tušit, že bývalý manžel Melanie Joan – psychoterapeut – není klasický maniak, a tak když při incidentu během autogramiády teče krev a spisovatelka upadne do mdlob, je jasné, že situace je vážná. Sunny, jež usoudila, že tenhle případ může vyřešit jedině sama, se tedy rozhoduje podstoupit terapii, při níž však odhalí i několik velmi nepříjemných pravd sama o sobě… a ocitne se přitom v ohrožení vlastního života. Když Robert B. Parker vytvořil pro svou novou řadu ženskou protagonistku Sunny Randallovou, setkal se u knihy Nevěrné milenky s mimořádným ohlasem. „Lidská, chytrá, vtipná a obdivuhodně všestranná detektivka – skvělý přinos,“ napsal Washington Post. „Prvotřídní poutavé čtení,“ pochválil knihu Newsweek. „Mistrovské dílo svého žánru, psané s dokonalou profesionalitou,“ vyjádřily se Chicago Sun-Times. Robert B. Parker žije v Bostonu, je autorem více než čtyřiceti knih.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Shrink Rap , 2002

čef
02.03.2024 5 z 5

I psychiatr může být pěkný hajzl, má hodně příležitostí, jak někoho důkladně ovlivnit, o lécích nemluvě. Zvláště pokud má zvrácené kamarády, vše je připraveno pro pěkné hrůzy. Usvědčit takového parchanta dá hodně potom práce a nebezpečí. Neměl by asi stalkovat bývalé partnery, to se těžce nevyplácí. Jinak styl knihy stejný jako u ostatních knih autora, vtipné dialogy, překotný děj a poměrně hluboká, ale nepřehnaná, psychologie.

Darleen
03.02.2020 1 z 5

Přečetla jsem v rámci výzvy, a i když jde o třetí díl se Sunny, tak pro mě to byla premiéra a zároveň derniéra. Čtení mě vůbec nebavilo, zápletka nudná, styl vyprávění jako ve slohové práci žáka základní školy. Korunu všemu nasadilo vyšetřování "v přestrojení", nevěděla jsem, jesti se mám smát nebo brečet, takže slovy mého milovaného Edgara - NEVER MORE!

Stanas513
05.11.2019 5 z 5

Dobrá detektivka, neotřelé téma.

marek1278
14.12.2016 5 z 5

Já mám prostě Sunny rád - další zajímavý a napínavý příběh, už jsem si chvíli myslel, že Ritchie zůstane mimo dění, ale všechno dobře dopadlo a snad i dopadne, těším se na další díly :)

maličkán
16.09.2015 2 z 5

Klasická detektivka, celá knížka jen vyšetřování, žádné napětí. Nelíbil se mi styl.Pod louhé době jsem zkusila tuto autorku, ale není to pro mě to pravé ořechové.

malen
07.06.2013 4 z 5

Není to žádný napínavý příběh, ale taková celkem sympatická odlehčená detektivka. Něco jsem už z této serie četla a určitě si zase přečtu.

Melaanie
30.04.2013 5 z 5

Knížka se mi velmi líbila, příběh byl strhující a velmi poutavý.

soukromý detektiv

Robert B. Parker
americká, 1932 - 2010
2000  77%Orel létá vysoko
1993  80%Krvavý sen
2011  89%Přehlídka
2008  75%Případ z Poodle Springs
2010  86%Appaloosa

Kniha Případ pro psychiatra je v