Žena s mateřským znaménkem

Dva muži jsou mrtví. Zemřeli stejným, brutálním způsobem. Oba byli zasaženi čtyřmi výstřely – dvěma do břicha a dvěma do hrudi. Není pochyb o tom, že v obou případech jde o stejného pachatele, ale inspektor Van Veeteren a jeho lidé tápou ve tmě. Pak se ukáže, že ti dva mrtví před třiceti lety společně prošli důstojnickými zkouškami v armádě. A také se objeví jedna krásná mladá žena. Van Veeterenovi postupně dochází, že v nebezpečí jsou i bývalí přátelé zabitých mužů. Dokáže však zabránit dalším vraždám?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/199531/zena-s-materskym-znamenkem-rRj-199531.jpg 4116

Inspektor Van Veeteren 4.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kvinna med födelsemärke, 1996

Kniha Žena s mateřským znaménkem

Kristulda

Je to má třetí kniha od tohoto spisovatele, do pulky s tím trošku bojuju, a musím se nutit číst,občas přeskočím odstavec, ale pak se to pěkně rozjede, zapletka dobrá.Na konci si vždy řeknu, že to byla docela dobrá detektivka.

ArwenAragorn
24.07.2019

Detektivky Hakana Nessera mě baví.
Hned od začátku doprovázíme vražedkyni chlapů, po které pátrá Van Veeteren a spol. Zatím neznáme motiv.
I tento příběh mě bavil a to doslova, u některých dialogů policistů jsem se smála. Napětí sice nic moc, ale zápletka jasně vysvětlena, mně to ke spokojenosti stačí a doporučím.

Aspoň tam dole je závětří. Tam v hrobě nemusí člověk snášet fujavici a tenhle zatracený déšť. Vždycky se něco najde. Všechno má světlou stránku.

Van Veeteren:
....."Jinak teď bude nejlepší, když se půjdeme domů vyspat. Zítra v devět vás tu všechny chci mít. Zavalí nás tipy a spekulace. S trochou štěstí ji zítra dopadneme.
"To teda pochybuju," řekl Reinhart.
"Já taky," opáčil komisař. "Jenom se snažím šířit optimismus a víru v budoucnost. "......

Michaeles
11.07.2019

Oddychovka na pár hodin, jednoduché čtení, zápletka dobrá.

broskev28
22.06.2019

Naprosto se ztotožňuji s komentářem trudoš (a nic jiného než právě ztotožnění mi nezbývá, neb na takovou nádherně stručnou a výstižnou analýzu bych se nezmohla ani omylem) a z duše mi mluví i soukroma (nikoli poprvé a doufám, že ani naposledy).
Po Hlavolamu mírná nuda, žádný tah na branku, ale komisař v.V. opět nešetří suchým humorem, takže už jen kvůli jeho skvělým postřehům stojí tahle kniha za přečtení.

trudoš
05.06.2019

Pro jednou autor upřednostnil dojemnou zápletku před suchopárným vyšetřováním. Naneštěstí to má za následek, že policisté jsou v kriminálce vlastně jen do počtu. Bez jakékoliv nadsázky by se totiž vyprávění klidně obešlo bez nich. Sice tu přibývají mrtví a oni nad tím ostentativně kroutí hlavou, jenže tak dlouho jsou o krok pozadu, až už je na nějakou „spravedlnost“ pozdě. Dost přitom selhává i samotný komisař, který jindy bez problémů vytuší vraha hned zkraje, ale tentokrát se v případu motá stejně, jako všichni ostatní.
Håkan Nesser tak přímo odkazuje na Nevěstu v černém Cornella Woolricha, přičemž znáte-li tuhle parádní noir klasiku, Žena s mateřským znaménkem vás ani při dobré vůli ze židle pravděpodobně nezvedne. Napsané je to skvěle a Van Veeteren opět perlí svým cynickým ostrovtipem, ovšem stinnou stránkou je, že chybí jakékoliv překvapení. Což u dvěstěpadesátistránkové knížky trošku zaskočí. Jste-li však fanouškem jako já, s benevolencí premiéra tenhle drobný nešvar přehlédnete.

ElleNora
01.06.2019

Vraha sice tak trochu známe, ale i tak mě bavilo sledovat, kdo bude další obětí. A pořád jsem doufala, že lidé přijdou na policii, která by jim jistě nabídla pomoc. Navíc by se předešlo ztrátě několika životů.

soukroma
16.05.2019

Po výborném Hlavolamu, předcházejícím dílu série, trošku útlum. Tady víme hned, kdo za tím stojí, jak na to jde, a dokonce vydedukujeme mnohem dříve než policie proč. Jak se říká: staré hříchy vrhají dlouhé stíny.
Van Veeteren a jeho suita zde mají naneštěstí menší prostor - dokonce mi nenabídli sdostatek citátů a bonmotů, na což se už tradičně těším. Ovšem s pořádnou dávkou černého humoru mohu (trochu za ně) podotknout, že aspoň jeden život došel naplnění a uzavřel se se stoprocentní bilancí, tedy ku spokojenosti dotyčné osoby...
85%

čef
04.02.2019

Je to skoro jako 56.díl série o 87. revíru Eda McBaina samozřejmě s jinými postavami v jiné zemi. Princip je ale stejný, policejní pátrači hledají sériového vraha, vedlejších motivů je pomálu a psychologií se autor také moc nezabývá. Zůstává ryzí pátrání a to je pro mne to pravé. Pomalu se odkrývá motiv pachatele, kterého od počátku známe a možná i obdivujeme jeho vynalézavost a odhodlání. Nakonec má čtenář skoro chuť mu i zatleskat, kdyby zde nebylo biblické(Dt 32:35) – „Má je pomsta i odplata, přijde včas a jejich noha zakolísá, den jejich běd se blíží, řítí se na ně, co je jim uchystáno.“