Chmurná sklizeň

od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavý příběh je situován do australského venkovského sídla, kam se sjíždějí členové početné rodiny a jejich přátelé, aby společně pomáhali při podzimní sklizni jablek. Uprostřed této idylické atmosféry je spáchán zločin. Před čtenáři se otevírá příběh s důmyslnou zápletkou, příběh plný napětí, zvratů a falešných stop, příběh okořeněný často velmi nečekanými a spletitými vztahy mezi jednotlivými postavami – příběh, jehož rozuzlením bude zaručeně překvapen i ten nejzkušenější čtenář detektivek. Kniha je napsána v duchu a s většinou znaků typických pro detektivky Agathy Christie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30763/chmurna-sklizen-E6z-30763.jpg 4.311
Orig. název:

Grim Pickings (1988)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
Naias
12.11.2017

Už som sa viackrát dočítala, že tá či oná detektívka je ako od Agathy Christie, čo ma navnadilo a následne sklamalo. Ale tentoraz nie. Je to pošušňáníčko. Nemôžem inak, len zopakovať, čo napísali predo mnou – vynikajúca klasická detektívka v anglickom štýle.

A propos, prekladatelia stále melú o pijaviciach, pretože v originále stojí leech, čo po anglicky znamená pijavica. Tie v austrálskej záhrade byť môžu (https://australianmuseum.net.au/leeches ) a dávajú sa, na rozdiel od kliešťov, dolu pomocou soli, tak ako sa spomína v tejto knihe.

bubka
15.10.2017

výborná klasická detektivka... jen škoda, že překladatelé pořád melou o pijavicích,,, jedná se samozřejmě u klíšťata , pijavice v zahradě nenajdeme. Mne osobně to dost rušilo.

marek1278
09.01.2017

Detektivka ve stylu Agathy Christie - Birdie zde hraje roli Hercula, kdy pomocí dedukce vyřeší zdánlivě skoro perfektní vraždu bez důkazů. Chvíli mě trvalo, než jsem ve všech jménech a vztazích zorientoval a do knihy se pořádně začetl, ale pak už to byla jízda až do konce.

Hanka_Bohmova
16.03.2014

Byla mi doporučena jak klasika ve stylu Agathy Christie - a nezklamala. Lahůdka.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

detektivky

Autor a jeho další knihy

Jennifer June Rowe

Jennifer June Rowe
australská, 1948

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených12x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst18x
v Chci si koupit1x