Chmurná sklizeň

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napínavý příběh je situován do australského venkovského sídla, kam se sjíždějí členové početné rodiny a jejich přátelé, aby společně pomáhali při podzimní sklizni jablek. Uprostřed této idylické atmosféry je spáchán zločin. Před čtenáři se otevírá příběh s důmyslnou zápletkou, příběh plný napětí, zvratů a falešných stop, příběh okořeněný často velmi nečekanými a spletitými vztahy mezi jednotlivými postavami – příběh, jehož rozuzlením bude zaručeně překvapen i ten nejzkušenější čtenář detektivek. Kniha je napsána v duchu a s většinou znaků typických pro detektivky Agathy Christie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30763/chmurna-sklizen-E6z-30763.jpg 4.214
Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Grim Pickings, 1988

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Chmurná sklizeň

Přidat komentář
Naias
12.11.2017

Už som sa viackrát dočítala, že tá či oná detektívka je ako od Agathy Christie, čo ma navnadilo a následne sklamalo. Ale tentoraz nie. Je to pošušňáníčko. Nemôžem inak, len zopakovať, čo napísali predo mnou – vynikajúca klasická detektívka v anglickom štýle.

A propos, prekladatelia stále melú o pijaviciach, pretože v originále stojí leech, čo po anglicky znamená pijavica. Tie v austrálskej záhrade byť môžu (https://australianmuseum.net.au/leeches ) a dávajú sa, na rozdiel od kliešťov, dolu pomocou soli, tak ako sa spomína v tejto knihe.

bubka
15.10.2017

výborná klasická detektivka... jen škoda, že překladatelé pořád melou o pijavicích,,, jedná se samozřejmě u klíšťata , pijavice v zahradě nenajdeme. Mne osobně to dost rušilo.


marek1278
09.01.2017

Detektivka ve stylu Agathy Christie - Birdie zde hraje roli Hercula, kdy pomocí dedukce vyřeší zdánlivě skoro perfektní vraždu bez důkazů. Chvíli mě trvalo, než jsem ve všech jménech a vztazích zorientoval a do knihy se pořádně začetl, ale pak už to byla jízda až do konce.

Hanka_Bohmova
16.03.2014

Byla mi doporučena jak klasika ve stylu Agathy Christie - a nezklamala. Lahůdka.