Svět čarodějnic

Svět čarodějnic https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26164/bmid_svet-carodejnic-Lhy-26164.jpg 4 48 5

Svět čarodějnic série

První kniha série Svět čarodějnic. Simon Tregarth se neuvěřitelným způsobem dostane do světa, který je jeho duši nejbližší. Do světa, kde se válčí, kde je charakter člověka určován silou svalů a spolehlivostí vůči přátelům. Hned zpočátku je zatažen do víru událostí, které mu postupně dokazují, že je ve světě, kde existují kouzla, která mohou člověku pomoci nebo ho zničit, sviští meče, objevují se tajemné bytosti a hlavní hrdinové prožívají podivuhodné příhody. Svět čarodějnic – první díl obsáhlé fantasy ságy. Jeho autorku, Andre Norton, nazývanou první dámou SF, zdobí četná ohodnocení, včetně ceny Nebula.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Witch World , 1963

Terror
07.01.2021 1 z 5

Takže:
Téma (pozemšťan se zjeví kdesi a kdysi, hlavně ne doma na zadku) je profláknuté a bylo už stokrát popsáno. Líp.
Hlavní hrdina... ehm, cože?
Děj je nudný, dokonce bych řekl až k zbláznění. (Jo, jsem kolotoč...)
Styl psaní je naprostá katastrofa - šroubované věty a souvětí, které mému kvíkvé daly přes držku. A logická posloupnost? Četla si to paní "N" vůbec po sobě? Pro pokračování příběhu je potřeba nůž... Bum! Najednou si borec vzpomene, že ho má u pasu. A je to.
Překlad - Petronius, bez Petronia. Ne bez Petroniuse, ty pako.
Hrůza.
Kdyby tohle byla první fantasy, kterou bych ochutnal, už bych nikdy žádnou číst, vidět ani slyšet nechtěl.

marek1278
18.08.2015 3 z 5

Kniha ve mě vyvolala trochu zklamání a se světem ani s postavami jsem se moc nesžil, nicméně zajímavý úvod do této série a uvidíme, co přinese další díl

Standa Šebek
03.09.2013 4 z 5

Ke Světu čarodejnic mám velmi zvláštní vztah - považuji ho za první román, který jsem četl (když nepočítám knihy pro děti nebo komiksy). Od té doby mě láska k fantasy nepustila.

Simon Tregarth je Američan, bývalý voják, který má potíže se zákonem, je pronásledován a je nežádoucí. Setká se člověkem, který mu nabídne dokonalý únik, k Simonovu překvapení ho portálem přenese do jiného světa - do fantastického světa plného kouzel, války, odvahy, do světa, kde pouze ženy dokáží vládnout magií. Simon a řada dalších postav prožijí jako v každé správné fantasy spoustu dobrodružství poté, co Simon vstoupí do vojenských služeb říše Estcarp, kterou (a nejen ji) ohrožuje tajemná mocnost, jejíž původ v tomto světě je možná stejně cizí, jako Simon sám.

Těžko se mi hodnotí, jak moc průměrná / výjimečná fantasy tato kniha je, proto z nostalgie zaokrouhluji na 4*.

Eigis
16.05.2013 4 z 5

Zajímavý nápad, ve kterém je vhodně skloubena fantasy ze sci-fi. Děj má příjemný spád při, kterém se člověk nenudí.

Bublinka.
05.08.2012

Kniha byla fajn, v některých chvílích jsem se do ní zakousla tolik, že jsem si připadala jak v nějaké akční hře.

Andre Norton
americká, 1912 - 2005