Marčullkas Marčullkas komentáře u knih

Bokovka Bokovka Rex Pickett

kniha se mi líbila víc, než film

26.01.2014 3 z 5

Umlčený film Umlčený film Jan Žalman

Jak bylo již řečeno, kniha vznikala jako dílo šuplíku, a o to víc mě lákalo si knihu přečíst! A mohu jen a jen doporučit!

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

povinná školní četba, nicméně knihu řadím mezi poklady české literatury.

26.01.2014 4 z 5

Biologie člověka pro gymnázia Biologie člověka pro gymnázia Ivan Novotný

přehledná učebnice, která mi výborně slouží i po studiu

Somatologie I. a II. Somatologie I. a II. Richard Rokyta

Kniha nám sloužila jako učebnice do biologie a somatologie. Přehledná, dobře se z ní učilo.

26.01.2014 5 z 5

Láska v Provenci Láska v Provenci Bridget Asher (p)

Jemně napsaný příběh o ženě, která přišla o muže a znovu nalezení svého já a schopnosti znovu milovat. Zbožňuji atmosféru kouzelné PROVENCE, která knize dodáva neskutečnou odpočinkovou pohodu. Nicméně knize bych vytknula jen to, že se některé pasáže vlekly. Jinak řadím mezi oddechové čtení.

08.01.2014 3 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Naše oblíbená dětská knížka

03.01.2014 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Jsem mile překvapená, příběh měl děj a spád. Knížka se dobře četla a stránky ubíhaly velmi rychle.
Mé první setkání s Kepler. už teď se těším na další jejich knížku, která už na mě nedočkavě čeká ;) . . .

02.01.2014 4 z 5

Kmeny 0 Kmeny 0 Tomáš Pospiszyl

Odkaz budoucím generacím? :) Proto jsme si tuhle knihu nadělili pod stromeček. Hezky se v ní čte a autentické fotografie knize dodávají na zajímavosti a kvalitě! Mohu jen a jen doporučit. Kdo má rád RETRO určitě bude spokojen!

26.12.2013 4 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Naprosto ÚŽASNÁ kniha! Popisující nesnadný život ženy, která toho v životě mnoho dokázala. Bohužel osud se s ní nemazlil a přesto dokázala hrdě čelit životním nástrahám! . . . doporučuji !!!

12.12.2013 5 z 5

Lanýže Lanýže Lenka Horňáková-Civade

Opět milé psaní o milovnících francouzských tradic.

27.11.2013 4 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Ač jsem se snažila jak jsem mohla! Jsem velice zklamaná! Čekala jsem mnohem víc :( . . . nemohla jsem se pořádně začíst, knížka se neskutečně táhla! Chtěla jsem ji odložit, ale pořád jsem si říkala, dám ji šanci, ale bohužel v polovině jsem knížku odložila a nedočetla. :( . . .

23.11.2013 2 z 5

Ten sen Ten sen Martina Formanová

Řadím mezi nejpovedenější knižní kousek od p. Forman
Se zaujetím jsem přečetla celou knížku. Mám ráda RETRO tématiku

09.11.2013 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Těžké kontroverzní téma eutanazie, propletené v poutavé knize! Moc pěkně napsáno!
Po přečtení jsem musela příběh napřed vstřebat, a posléze se nad tím vším zamyslet!
"ČÍST JENOM V CAFÉ MARQUIS, RUE DES FRANCS-BOURGEOIS, PŘIKUSOVAT K TOMU CROISSANT A UPÍJET Z VELKÉHO CAFÉ CREME" :) . . .

07.11.2013 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Přečteno během víkendu a musím uznat, že mě knížka naprosto uchvátila! Svět genetiky, který je nám tak blízký a zároveň tak vzdálený. Poutavý příběh vědce Benedicta protkaný Georgem Mendelem.

28.10.2013 5 z 5

Skladatelka voňavého prádla Skladatelka voňavého prádla Martina Formanová

Autobiografická kniha, milé oddechové čtení.
Věcně popsaný životní příběh p. Formanové

26.10.2013 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Příběhy obyvatel jihočeské vesnice, v době kolektivizace. Osudy obyvatel, kteří bránili vše co měli, co znali, pro co žili, a čeho se nechtěli vzdát!
Komunismus je největší svinstvo páchané na nevinných lidech! Jsem ráda, že si to vše už mohu jen přečíst. Kolik takových osudů je mezi námi? . . .
"Nedonutili mě nenávidět." Moc pěkně řečeno :)

22.10.2013 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Bohužel kniha mě nenadchla :( . . . Ač jsem se snažila jak jsem chtěla. Možná se k ní časem vrátím, ale opravdu to pro mě byla ztráta mého drahocenného času!

18.10.2013 2 z 5

Nevěra po americku Nevěra po americku Martina Formanová

Oddechové čtení, životní úsudky manželských párů a především nevyzpytatelný internet! Knížka se mi četla moc dobře.

05.10.2013 3 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Knížka se četla celkem dobře, zápletka byla ovšem moc jednoduchá, ale přesto mile napsaná kniha.

05.10.2013 2 z 5