marcolka marcolka komentáře u knih

Tiché lži Tiché lži Sarah Pinborough

Zajímavý thriller. Zase z jiného soudku než Poslední paní Parrishová a Manželka mezi námi. Jsem ráda, že už se neopakovalo zase tohle téma manželského trojúhelníku. Rozjezd byl slabší, ale postupně to bylo napínavější a napínavější. Vůbec nezávidím hlavní hrdince, jaké musela prožívat dětství. A jedna dotyčná osoba..... ta byla tedy řádné psycho.

17.12.2018 5 z 5

Kniha psaná s velikou nadsázkou, ale velmi vtipná. Zasmála jsem se. Jakožto rozdíly mezi muži a ženami jsou opravdu obrovské, to víme všichni ze zkušeností. Někdo tu psal, že tato kniha je plná primitivního humoru ala Kameňák a Babovřesky. Neřekla bych. Ačkoliv souhlasím, že humor v Kameňáku (sice méně), ale v Babovřeskách určitě, přijde primitivní i mně, humor v této knize nikoliv. Je opravdu třeba chápat a brát tuto knihu jako velkou nadsázku. Je vidět, že oba autoři umí opravdu vtipně psát. I když ženská část byla o malinko vtipnější. Jak jinak :-D :-D A podle komentářů tady, jsem ráda, že jsem četla nejprve ji, a ne Deník fotra který je podle mnoha názorů lepší. Tím pádem jsem nebyla ochuzena o vtipný zážitek z této knihy.

17.12.2018 4 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

V průběhu čtení jsem si říkala nejprve:" To je tak na tři hvězdičky", uprostřed : " Ne, to je na čtyři hvězdičky", ale po strhujícím konci musím konstatovat, že tomu dávám, i přese všechny rozpačité části ze začátku, pět hvězdiček. Skvělý námět. Pro mě nový a zatím jedinečný. Nebudu šťoural a ani nejsem spisovatelský ani jiný odborník. Prostě hodnotím jak to cítím a jak se mi kniha líbí. Nečtu proto, abych se pídila po chybách a nesrovnalostech, ale pro prožitek a zážitek z knihy. A vůbec nevadí, že už ani nejsem cílová skupina. Vraha jsem v tomto případě neuhodla ani náhodou.

Ke konci knihy, ve fázi, kdy se řešil Rick, mě tak napadlo, jestli Maddie třeba napadne Ricka zachránit před nabytím jeho času. Tak mi ho bylo líto. Směšné.. :-D :-D :-D

06.12.2018 5 z 5

Jmenuji se Reacher Jmenuji se Reacher Lee Child

Miluji Reachera a všechny knihy s ním. Ale toto se moc nepovedlo. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem se dozvěděla zase něco o jeho dětství, dospívání a působení v armádě, ale.... Je těžko uvěřitelné, že by byl Reacher už jako teenager takový jako v dospělosti. Chytrý, inteligentní a důvtipný ano, proč ne, ale takto vycvičený, takto zkušený, takto nelítostný, takto disciplinovaný ....., já vím, vyrůstal s armádou za zády, ale i tak. Co se týká stylu a slohu, je stejný jako jsem zvyklá v knihách o něm. Povídky jsou psány stručně, ale přišly mi také napsány dost zmatečně. Jen tak mimochodem, také opravdu nevím, kam dali v tomto případě rozum ti, co obsazují herce do filmů. Ty, v knihách i těchto povídkách, neustále připomínané a popisované přitažlivé proporce postavy Reachera a nakonec obsadí Toma Cruise. K smíchu. Filmová zpracování knih tímto hodně pozbyla zajímavosti a ztratila.

Tak jsem se dodatečně dozvěděla, díky jedné dobré duši, že se Cruise obsazuje sám. :-D :-D Tak to potom jo. Měl by se nad sebou zamyslet, kazí dojem fanouškům :-D A těm, kteří to věděli se omlouvám za neinformovanost.

01.12.2018 2 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Velice pěkná a důmyslně napsaná kniha. Po přečtené anotaci jsem se na ni moc těšila, ale je pravda, že teď po přečtení musím konstatovat, že jsem čekala úplně něco jiného. Ale jsem ráda, že jsem se k jejímu přečtení úplnou náhodou dostala. Tento námět byl pro mě nový a dosud neokoukaný. Moc se mi líbilo jak kousky příběhové skládačky postupně krásně zapadaly a doplňovaly se. A je velmi drsné jakou dokáže mít jediný člověk moc nevratně ovlivnit, ne-li přímo zničit život tolika osob.

27.11.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Od této autorky je to moje první kniha. Četla se dobře. Má dvě docela zajímavé a napínavé zápletky. Tato kniha pro mě byla nepředvídatelná, v průběhu čtení mě nenapadl tento pachatel ani motiv zločinu. Konec mě překvapil i když motiv byl tak prostý. Ale nějak to na mě nepůsobilo jako thriller. Prostě jako poutavá detektivka. Pro označení thriller mi tam něco chybělo.

23.11.2018 3 z 5

Mně se to líbilo, ostatně jako všechny díly Aristokratky. Pohodové, vtipné, oddychové.. Doufám, že vyjde ještě nějaké pokračování, abychom se dověděli jak bude pokračovat vztah Maxe a Marie a příhody ostatních obyvatel Kostky.

21.11.2018 4 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

WAU! Tak tato kniha byla jedním slovem skvělá. Svižně se četla už od první strany. Jelikož jsem pár takových knih už přečetla, tak zápletku jsem zčásti uhodla, ale jen z malé části, zbytek byl překvapení. Také je pravda, že tento druh knih má mnoho společných prvků. Pak záleží na tom jakým slohem a jak poutavě jsou napsány. Takhle se opravdu povedla. A už se neskutečně těším na další knihu od těchto autorek. Nezbývá než dodat: "Dobře Vám tak, paní Parrishová".

20.11.2018 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Silná, syrová a neskutečně depresivní kniha. Nechce se mi věřit, že takováto kniha patří do žánru young adult a je určena ke čtení mládeži a hlavně dětem. Velice mě překvapilo, když jsem zjistila, že tuto knihu napsala tak mladá autorka. Tak autenticky popisované pocity hlavní hrdinky bojující s depresí a halucinacemi...no, klobouk dolů, pokud se nejedná o vlastní zkušenosti. Knihu jsem přečetla během jednoho dne a hlavně tedy noci, protože mě poháněla zvědavost jak to vlastně celé dopadne. I když mi bylo už během čtení jasné, že to asi happyend nebude. Musím jen konstatovat očividnou a jasnou věc. Nechtěla bych prožít nic z toho co zažívala hlavní hrdinka. Boj s jakoukoliv duševní nemocí nebo závislostí je složitý, namáhavý a běh na dlouho trať s nejistým výsledkem.

17.11.2018 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Pěkná kniha, svižně se četla. Ale....opět hlavní hrdinka se sklonem vypít příliš alkoholu a se strachem s duševní choroby. Trochu mi to připomínalo knihu v Pasti lží. Po první části knihy jsem byla dost zmatená, byl to docela chaos a měla jsem pocit, že bych měla knihu číst znovu, abych vše správně pochopila a připomněla si souvislosti. Čekala jsem lepší zápletku a ke konci by to chtělo větší akci. Vše šlo příliš jednoduše. Poslední kapitola (epilog) mě překvapil, tohle mě nenapadlo.

16.11.2018 3 z 5

Naostro Naostro Jana Javorská

Dala jsem ještě jednu šanci této autorce a přečetla tyto povídky. Souhlasím se zde již zmiňovaným tvrzením, že při čtení této knihy je opravdu lepší dávkovat povídky po jedné za den. Je sice pravda, že pro sex neexistuje popisů nekonečně mnoho, takže se v jednotlivých povídkách musí nutně věci opakovat, ale opravdu to bylo jak podle jednoho scénáře a podle jedné linky, jen se měnilo prostředí a jména jednotlivých postav a mnohdy to bylo porno sci-fi neslučitelné s běžným životem. Ale na rozdíl od mnou minule přečtené nebo spíše nepřečtené knížky od této autorky se tohle docela dalo. Autorka nejspíš čerpá inspiraci z knihy Lady Fuckingham, jen si to převádí do dnešní doby.

12.11.2018 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Zajímavý thriller. Některé věci předvídatelné, některé mě překvapily. Jak už tu bylo zmíněno, některé body knihy byly podobné Dívce ve vlaku. Ale už začíná být opravdu frustrující, že většina hlavních hrdinek v thrillerech jsou takové psychické "trosky" , které holdují přemíře alkoholu.

12.11.2018

Zoufalé touhy Zoufalé touhy Jana Javorská

Je to poprvé co dávám toto hodnocení. Ale tentokrát bohužel musím. Tato autorka nejspíš nebude šálek mojí kávy i když anotace některých jejích knih vypadá zajímavě. Tuto knihu jsem ovšem nedočetla. A opravdu nevím jestli se do dalších chci někdy pouštět. I když člověk nikdy neví. Divný sloh, přeskakování událostí mílovými kroky, nesympatičtí primitivní hrdinové, divné popisy věcí a událostí i divné popisy sexu. Pro mě absolutně nevyhovující kniha.

06.11.2018 odpad!

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Skvělá oddechová četba. Něco takového jsem potřebovala po všech těch thrillerech a knihách ze 2. světové války a koncentráků. Moc jsem se pobavila. Kniha z hereckého prostředí aneb o tom "jak nic nemusí být ve skutečnosti takové jaké se nám zdá a jak na první pohled vypadá". Velice by mě zajímalo, do které kategorie každý známý režisér spadá. I mě bavilo to tipovat :-)

01.11.2018 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha je napsána velice čtivou formou. Byla napínavá, sice v některých věcech předvídatelná, ale i tak mě v závěru některými věcmi překvapila. Na toto téma jsem již několik knih četla, ale i tak mě stále mrazí z toho, že se toto může dít někomu v našem blízkém okolí, aniž bychom si my ostatní čehokoliv všimli. Jak to ti tyrani mají všechno promyšlené. A jak toto vůbec někdo může provést blízkému člověku. Díky za to, že tohle neznám. I když kdo ví co kdo v mém okolí skrývá....

30.10.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zlodějka knih... Co na to napsat. Co si o ní myslet.. Nevím. Během čtení jsem měla velice rozporuplné pocity. Až do zhruba 300 strany jsem měla nutkání ji odložit. Říkám si, cože? Takové pochvalné recenze a proč? Hodně mi také čtení rušily neustálé poznámky vypravěčky. Ale potom se moje pocity velice rychle změnily a nemohla jsem se odtrhnout. I když jsem věděla jak to skončí. Změna pocitu přišla znenadání a ani neumím popsat, proč najednou. Nakonec musím přiznat, že kniha byla krásně napsána, přinejmenším ten konec. Citlivé, dojemné, strhující. Před přečtením této knihy jsem viděla film. Byl nádherný - krásný! I když to nejspíš byla chyba, podívat se na něj dříve než jsem přečetla knihu. Možná by moje pocity z knihy byly jiné už od začátku. Ale nelituji přečtení.

27.10.2018 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Téma 2. světová válka a koncentrační tábory - v dnešní době velice aktuální a opakující se téma v nekonečně mnoha knižních podobách. Je to stále stejné a přesto jiné. Tato kniha byla napsána trošku jiným způsobem a musím říct, že moc povedeně. Genocida ve světě bohužel nebyla jen za 2. světové války, ale i později k ní docházelo na různých místech planety a bohužel stále dochází. My lidé jsme prostě nepoučitelní. Hrůzy, které se děly a dějí jsou nepochopitelné a neomluvitelné. V této knize se mi líbilo prolínání současnosti, vzpomínek z minulosti a zároveň i trochu toho fantasy žánru. Kniha je plná věcí k zamyšlení, vyvolává plno nezodpovědných otázek, úvah o morálních a nemorálních skutcích každého jedince a v neposlední řadě i úvah o vině a odpouštění. Ale opravdu by se takové "bestie" dokázaly tak lehce proměnit v morálního člověka a tak dlouhou dobu žít příkladný život? Myslím, že ne a tomu i závěr myslím odpovídá. A pro mne to byl překvapivý závěr.

21.10.2018 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Kniha je souhrnem zkušeností, zážitků, postřehů.. a výzvou k motivaci. Je vyjádřením pravd ať už příjemných nebo nepříjemných. Je v mnohém jako přes kopírák, co se týká postřehů a života nás všech. Každý se v lecčems z toho může najít. Až je to místy opravdu vtipné, jak jsme všichni v takovém množství věcí stejní. Ať už ženy nebo muži..

11.10.2018 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Na knihu jsem četla hodně recenzí a moc jsem se na ni těšila. A..byla úžasná. Nebyl to žádný prvoplánový horor, jaké známe. Nebylo tam žádné krvavé masakrování, žádní duchové a přitom...kniha vyvolávala strach a velice nepříjemné pocity a hodně hodně věcí k zamyšlení. Opravdu super kniha, můžu jen doporučit. A po přečtení jsem si musela pustit v knize zmiňovanou písničku :-D :-D

05.10.2018 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Tuto knihu jsem nejdříve odložila, říkajíc si, že tohle fakt nedám. Hrozně nesympatické, divné postavy. Depresivní děj, samá katastrofa. Po nějaké době jsem se k ní vrátila a najednou, fíha, ono se to nejen dalo číst, ale i to bavilo a četlo se hrozně rychle. Ve finále sice dávám jen tři hvězdičky, ale i tak bych tuto knihu doporučila k přečtení.

24.04.2018 3 z 5