Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Tady je vidět, že autor ví, o čem píše. A píše to čtivě, zajímavě, nepomáhá si zbytečně často vulgarismy, což oceňuji.

18.03.2021 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Velmi veselý popis putování mnohdy nehostinnou krajinou, setkávání s lidmi různých národností a kultur a zkušenosti často k nezaplacení...
ukázka: Jaká bude další cesta? To nevím. Ale jsem si jist, že nějaká bude. Nemít nic před sebou totiž znamená mít všechno za sebou.

22.10.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Každý z nás má z něčeho strach, větší či menší. Sériový vrah z tohoto příběhu využíval strach svých oběti k ještě krutějšímu umírání brilantní a napínavý, rozhodně doporučuji k přečtení .

05.01.2024 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Kniha naprosto splnila má očekávání, je lehká, vtipná, zamilovaná a navíc jsem si já zamilovala Dány a Kodaň. Začala jsem tuto sérii a těším se na další díly.

23.11.2023 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Tato útlá knížka překvapí čtenáře hloubkou myšlenek. Dala by se citovat téměř celá...a krásné ilustrace dojem jen podtrhují.

31.10.2023 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Líbila se mi, trošku srovnávám s Dominikem Dánem - tohle bylo trochu lehčí, ale odsejpalo to hezky, doporučuji.

29.09.2022 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Trošku jsem se ztrácela v postavách, formát bez kapitol tomu napomohl a nářečí ještě ztížilo. Ale postavy byly vykresleny barvitě, pravdivě a uvěřitelně.

19.09.2022 3 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Láďa Zibura je mladý muž, který mě vážně moc baví. Byla jsem zvědavá, která místa u nás si vybere k návštěvě a on nezklamal. I jeho návraty do české minulosti byly zajímavé a vždy k věci - respektive k navštívené lokalitě. Krásně charakterizoval i různé typy lidí, se kterými se během putování setkal, a vzbouzí ve mně naději, že dobrý člověk ještě žije.

04.05.2022 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Napínavé od začátku do konce, perfektní vykreslení postav. Určitě si přečtu i další díly!

29.03.2022 5 z 5

A A Pavel Čech

Totalita ztvárněná beze slov - famózní. Pan Čech opravdu umí a jeho obrázky miluju.

20.02.2022 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

V té vesničce by se mi určitě taky líbilo. Skvěle propracované postavy, děj i ty vedlejší epizody, psychologie postav perfektní. Těším se na další díly případů inspektora Gamache.

03.02.2022 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Tahle trojka mě vážně bavila, každý je jiný a dobře se doplňují, děj velmi napínavý od začátku do konce, psáno čtivě včetně postav z českých dějin. Určitě si přečtu i další díly.

02.03.2021 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Moje čtvrtá a určitě ne poslední kniha prince Ládíka, dvě z nich jsem si i koupila a mohu potvrdit, že opravdu zraje jako to víno z la Rioja… byl to opět zážitek a moc mu děkuji za zprostředkování této pouti, na kterou si já sama netroufám.

“Kdybych viděl východ slunce jenom jednou v životě, určitě ho označím za tu nejkrásnější věc, jakou jsem kdy spatřil. Přijde mi neuvěřitelné, že se něco takového opakuje každé ráno. Kdyby nic jiného, je pro mě možnost vidět další reprízu tohohle nebeského spektáklu dostatečný důvod žít ještě jeden den.

15.04.2024 5 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Díky Výzvě jsem se vrátila do mládí. I když jsem čekala možná trochu zklamání, jelikož dospělý člověk vnímá literaturu přece jen jinak než mírně odrostlé dítě - nakonec se nekonalo, naopak se mi knížka četla překvapivě dobře, jistě i díky překladu, úžasným popisům přírody Yellowstonského parku, ideálům v podobě náčelníka Vinnetoua a jeho bílého bratra Old Shatterhanda a v neposlední řadě kouzelnému humoru jejich spolubojovníků - třeba massa Bob byl boží!

11.08.2022 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Vtipné, napínavé, dobře popsané postavičky z malého města - mě se to moc líbilo a přečetla jsem knihu nadvakrát. Už mám na stole další díl.

19.04.2022 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Zase jednou kniha, u které jsem hlavně ke konci potřebovala krabici s kapesníčky. Trochu se mi při čtení promítaly záběry s filmu, ale ten jsem viděla dost dávno. Krásně vypsané pocity, charaktery i prostředí. Najdu si pokračování...

15.02.2022 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Zajímavě vykreslené postavy, zavzpomínala jsem si na dobu socializmu, osudy a propletení hlavních postav mě vážně bavilo. Vulgarismy v textu opravdu nemusím, ale tady se nějak občas hodily. Vadila mi tam snad jen ta francouzština, kterou neumím...

29.03.2021 5 z 5

Uzel Uzel Dominik Dán

Tak tohle bylo trochu jiné kafe, než jsem byla u Dána zvyklá...praktiky STB byly opravdu nevybíravé a akce Rusalka byl pěkný masakr. Prostě vzpomínka na doby - doufejme - dávno minulé, i když, člověk nikdy neví, co se děje v zákulisí.

22.12.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Myslím, že o této knize již bylo napsáno vše, takže se jen přidám k těm, kteří ji rozhodně doporučují k přečtení.

26.06.2020 5 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Tak milou a půvabnou knihu jsem už dlouho neměla v ruce. Typický humor pana Svěráka potěší a pohladí na duši.

14.04.2020 5 z 5