Marci18 Marci18 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha byla velmi čtivá, ale čekala jsem od ní víc. Spousta lidí mi říkala, že je kniha úplně úžasná, ale zase tak dobrá mi nepřišla. Řekla bych, že je to takový průměr. Četla jsem více knih s podobnou tématikou, proto bych tuto zařadila tak do průměru.

16.09.2019 2 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu jsem četla na doporučení a byla jsem velmi překvapená. Kniha mě velmi pobavil a také jsem si u ní docela dost odpočinula. Takže jestli někdo hledá něco na odpočinek a k zasmání, tak DOPORUČUJI!

02.05.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Krásný a pravdivý příběh!

Řvi potichu, brácho Řvi potichu, brácho Ivona Březinová

Velmi krásná a zajímavá kniha. Myslím si, že spoustě lidem by pomohla k pochopení PAS a autismu, protože ne každý tomu dobře rozumí a tyto lidi chápe.

27.02.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Knihu jsem četla až po Haně a byla jsem velmi mile překvapena. Jak děj, tak i vykreslení všech postav a prostředí bylo krásně napsáno, což se u Hany moc říct nedá.
Podle mého názoru je zatím toto nejlepší kniha, kterou jsem od Mornštajnové četla. Ale samozřejmě nemůžu moc srovnávat, protože jsem od ní četla pouze Hotýlek a Hanu, ale i přes to se mi více líbil Hotýlek. Kniha mě velmi překvapila a za sebe ji DOPORUČUJI!

16.09.2019 5 z 5

Můj brácha Tornádo Můj brácha Tornádo Petra Štarková

Velmi pěkně napsáno a vysvětleno. Poučné!!! Myslím si, že by pochopilo dítě od 9 let, pokud by mu to rodič dal přečíst. V dnešní době je velmi důležité vědět a znát pohled na různé poruchy.
Příběh nám přináš pohled do milující rodiny, ve které má syn ADHD, se kterým se musel naučit žít. Při čtení se člověk dokáže vcítit do jeho situace. A myslím si, že to nebylo nic příjemného, když se mu ze začátku "posmívali" a dělali si z něj srandu za jeho chování.

31.03.2019 3 z 5

Možná tady budu s některými nesouhlasit, ale kniha se mi vůbec nelíbila. Je to jedna z mála knih, které jsem musela přestat číst, protože jsem viděla, že je to ztráta času a že místo toho můžu číst něco jiného. Ale samozřejmě každý má na ni jiný názor a ten mu neberu. Ale za mě fakt hrůza.

16.09.2019 1 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Knihu jsem si vybrala kvůli Čtenářské výzvě, ale abych řekla pravdu, tak jsem byla překvapena. Od Karla Čapka jsem četla do maturitního seznamu pouze R.U.R., které bylo super. Ale abych řekla pravdu, tak Bílá nemoc se mi líbila více.
Příběh se mi velmi líbil, byl silný a dokonce tam bylo aj ponaučení, které je v knihách super a vždy si z něj něco vezmu do svého života.

16.09.2019 4 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Krásný, ale na druhou stranu velmi smutný pribeh, který se bohužel stal. Pěkně napsáno a myslím, že se ke knize časem vrátím.

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Abych řekla pravdu, tak po přečtení této knihy mám docela smíšené pocity. Možná je to tím, že sci-fi není moc můj žánr, ale říkala jsem si, že bych si to mohla přečíst, protože mi to pár lidí doporučilo a byla jsem zvědavá.
Na jednu stranu jsou v teto knize super a vtipné pasáže, ale na druhou se tam objevila místa, u který jsem si nebyla jistá, zda-li navazují na předchozí kapitolu nebo ne. Abych pravdu řekla, tak jsem se taky celkem ztrácela v těch jménech, kterých je příliš moc.
Ale pro ty, kteří mají rádi sci-fi, tak doporučuji

11.04.2019 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Krásně napsáno :)

31.03.2019 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Knihu jsem měla přečtenou rychle. Četla se mi fakt dobře a bylo to velmi napínavé, ale konec se mi teda vůbec nelíbil a velmi mě zklamal.

22.09.2019 2 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Sice kniha byla o něco slabší než první díl, přesto jsem se u ní dost nasmála. Ale pořád tajně doufám, že třetí díl bude lepší než tento (druhý) a nasměji se stejně tak, jako u prvního dílu. Pro odreagování, nebo na nějakou dovolenou určitě doporučuji.

16.09.2019 5 z 5

Najděte si svého marťana Najděte si svého marťana Marek Herman

Krásná kniha! Dokáže člověka přimět k tomu, aby se nad svým životem zamyslel a zkusil něco změnit.

25.04.2019 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Předchozí díly o mladé aristokratce jsem přečetla velmi rychle, ale u této jsem se trošku sekla. Možná je to i tím, že mě kniha už tolik nebavila, jako předchozí dva díly. U třetího dílu jsem se již tak nenasmála, jako u prvního a u druhého. Ale i tak stále doporučují pro oddechové čtení, nebo na dovolenou.

16.09.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Kniha byla dobrá, ale chvilkami jsem se ztrácela v tom, jestli jsem v minulosti nebo současnosti... Jinak příběh byl velmi dobře vykreslený, ale doufám, že se to nikdy nestane a zůstane to pouze na papíře

16.07.2019 4 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Kniha dokáže rychle vtáhnout do děje a nejde přestat číst. Knihu jsem přečetla za jediný den, protože jsem byla zvědavá, jak to vše dopadlo, i když jsem tak ani ne od poloviny tušila, jak by to mohlo skončit.
Zajimave bylo zakomponování filmových scén, které jsme všechny neznala, ale u některých jsem se navnadila na shlédnutí.

08.05.2019 5 z 5

I když jsem ostatní díly HP nečetla (pouze viděla), kniha mě moc nezaujala...skoro vůbec to nenavazuje na předchozí dobrodružství HP a jeho kamarádů. Sice bylo pěkné poznat jejich děti, ale to bylo asi tak vše, protože děj stál úplně za nic.
Knihu jsem sice přečetla za 3 dny, protože je to scénář, ale i tak jsem se těšila, až ji přečtu a budu moct číst něco jiného.

17.04.2019 1 z 5

Tajemství houslového klíče Tajemství houslového klíče Jiří Marold

Detektivka! Housle! Nádhera!

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pohádku, kterou nepochopí každé dítě, ale za mě se četla velmi dobře a doporučuji.

09.04.2019 3 z 5