Denník Anny Frankovej

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Annelies Marie Franková (12. června 1929 - březen 1945) v roce 1933 s rodiči uprchla z Německa do Amsterodamu, kde se rodina od roku 1942 skrývala v půdním bytě. Dospívající Anne psala od 12. června 1942 do 4. srpna 1944 deník. Po prozrazení skrýše byla rodina odvezena do koncentračních táborů v Německu, přežil jen otec. Anne zahynula v Bergen-Belsenu. Po válce otec deník vydal, byl přeložen do mnoha jazyků a zdramatizován. Toto české vydání obsahuje poprvé nově nalezené a dosud nepublikované stránky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/192794/dennik-anny-frankovej-192794.jpg 4.32253
Orig. název:

Het Achterhuis / Anne Frank Tagebuch (1947)

Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry
Vydáno:, Archa (SK)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (356)

Kniha Denník Anny Frankovej

Přidat komentář
Janiip
11. května

Skutecny pribeh Anny, ktera se s rodinou pres dva roky schovavala v dome. Pribeh skonci tragicky...

Pasadenka
22. dubna

Deník je taková provařená klasika. Kdo by to neznal. Jenomže, přeci tady něco pokulhává. Deník je spíš pro mladší ročníky a je mi líto, že se mi knížka nedostala do rukou ještě na škole. Takto to bylo jen poohlédnutí za minulostí s jistou dávkou sklíčenosti, když člověk ví, jak to dopadne. Nicméně, Annin styl psaní byl „pecka“. Po dlouhé době hezká volba slov i postarší větná konstrukce. To mě bavilo. :)

Marci18
09. dubna

Krásný, ale na druhou stranu velmi smutný pribeh, který se bohužel stal. Pěkně napsáno a myslím, že se ke knize časem vrátím.

chodícírohožka
08. dubna

Zajímavé, kolik různě laděných příběhů může člověk prožít v takovýchto stísněných a monotónních podmínkách. Úžasné, jak si tak mladá slečna dokázala vážit a užívat života. Smutné... všechno ostatní...

maja11231
08. dubna

Velmi zajímavý a smutný příběh, ale víc se mi líbila kniha Hanin kufřík.

hayalet
26. března

Anne píše dobře, její zpověď je fascinující a přibližuje pohled na židovské uprchlíky. Muselo být těžké skrývat se a prožívat dospívání v omezeném prostoru stále se stejnými lidmi. Jistá ponorka ovládala často emoce všech okolo a přesto si Anne dokázala zachovat dobrý nadhled a zapisovat veškeré dění a pocity. Přesto ale musím říct, že mě kniha moc neoslovila a znovu se k ní asi už nevrátím.

hanka24
25. března

Je poměrně těžké vypustit to, že vy na rozdíl předem od autorky deníku víte, jak vše dopadne. Píše o věcech, které se jí při ukrývání dotykaly, jaké myšlenky, přání, touhy ji napadaly. Několikrát při čtení jsem si říkala, že to třeba nakonec vše dopadne jinak, že na konci bude šťastný návrat z úkrytu k normálnímu životu, hrozně jsem ji přála, jako Anne několikrát zmiňuje, že na podzim 1944 už bude sedět ve školní lavici. Ale nedopadlo to tak, cítím hroznou nespravedlnost. A nerozumím tomu, proč se to všechno muselo stát, kolik mladých lidí si nemohlo splnit svůj sen, dospět, mít rodinu. Člověk by si měl vážit opravdu každé vteřiny, kterou prožije. Jsem sentimentální ano, ale zrovna jsem deník dočetla a tyto pocity nyní takhle cítím.

kalinka99
16. března

Deník jsem si chtěla přečíst jenom ze zvědavosti. Předtím jsem četla už spoustu knih o rodině Frankové, ale tahle mě moc nebavila. Vím, že příběh to byl smutný. Četlo se mi to těžko, když jsem věděla, jak to dopadne, ale přesto psaná forma jejího deníku mě nebavila.