Marceles Marceles komentáře u knih

Motýlí ostrov Motýlí ostrov Corina Bomann

Krásný román o tajemství (byť tak trochu předvídatelném) jedné rodiny, o hledání kořenů a o tom, že naši předkové nejsou jen postavy ze starých fotek.
Koloniální časy na mne dýchly velmi přesvědčivě ...navíc - pro Srí Lanku mám slabost ...

23.01.2015 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Četla jsem ji jako třetí z knih, které K. Morton vydala a za mne je tato jednoznačně nejlepší !
Zvědavě jsem hltala stránky každou volnou chvilku, styl psaní i "spřádání příběhů" této autorky je vyloženě můj šálek kávy.
Všechny (zatím tedy ty tři, které jsem četla ) její knížky jsou si podobné prolínáním časových rovin a ženskými hrdinkami v hlavních rolích, přesto je každá knížka trochu jiná.
Moc se těším, až K. Morton zase něco napíše ...

23.03.2015 5 z 5

Na prahu lásky Na prahu lásky Markéta Procházková - Lutková

Verše a myšlenky, které mě provázely obdobím mých prvních lásek ... krásné, krásné, krásné ... dodnes si některé úryvky pamatuji, přestože knihu jsem v průběhu let někde zašantročila.
Upřímně doporučuji jako četbu k přemýšlení všem šťastně i nešťastně zamilovaným jakéhokoli věku, i těm, kteří jinak poezii vůbec nečtou.

25.01.2015 5 z 5

První kniha vikinga Vika První kniha vikinga Vika Runer Jonsson

Vikinga Vika jsem milovala celé dětství a dodnes z něj při nejrůznějších situacích doma citujeme :-)
Super knížka - nejen pro děti !

11.01.2015 5 z 5

Zaříkávač nemocí Zaříkávač nemocí Jan Hnízdil

Kdybych před tím nečetla Mým marodům , určitě by hodnocení bylo vyšší. Takto pro mne bylo zklamáním - měla jsem pocit, že už je to jen opakování předešlé knížky, nic nového.
Nic to nemění na tom, že názory MUDr. Hnízdila nutí k zamyšlení nad systémem zdravotnictví i nad našimi vlastními nemocemi a životy .

04.01.2015 3 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Knížka, na kterou si určitě vzpomenu vždy, když budu mít pocit, že už dál nedojdu ...
A ráda bych věřila tomu, že se takovéto reality show nikdy nedočkáme.

06.04.2015 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Po delší době knížka, která mě dokonale pohltila ...
Na začátku je to příběh o touze dozvědět se něco více o životě blízkého odcházejícího člověka, současně se začínají popisovat události, které se staly před desítkami let. Střídání časových rovin není vůbec na závadu - naopak. Krásný, čtivý, tajemný příběh, při kterém si člověk uvědomí, že i zdánlivě neměnné věci můžou být ve skutečnosti úplně jinak ...a některá tajemství vyjdou najevo vlastně jen náhodou a některá nikdy...

25.02.2015 5 z 5

Na zimu zavřeno Na zimu zavřeno Jørn Lier Horst

Lepší čtení než jiní - známější a propagovanější - severští autoři ...

01.02.2015 4 z 5

Krásná netýkavka Krásná netýkavka Inna Rottová - Mirovská

Česká detektivka je prostě jiná než anglická, americká, francouzská, švédská ...Chybělo mi napětí, postava Jany Brodské je mi ale sympatická. Taková obyčejná paní, která občas řeší vraždy. S mojí oblíbenkyní slečnou Marplovou však nemá vůbec nic společného, Na můj vkus byl příběh až příliš přitažený za vlasy , ale četlo se to vlastně celkem hezky.

06.04.2015 3 z 5

Svatba Svatba Nicholas Sparks

Doporučila bych jako povinnou četbu pro všechny, kteří mají už mají za sebou nějaký ten "pátek" manželství s partnerem, kterého si vybrali už v mládí. Při čtení si může každý zavzpomínat, zamyslet se nad uběhlými roky, zabilancovat ... a sáhnout si tak trochu do vlastního svědomí.

14.02.2015 5 z 5

Parker Pyne zasahuje Parker Pyne zasahuje Agatha Christie

Povídky mě docela zklamaly. V krátkých příbězích Agatha nerozehrála tu správnou atmosféru vrcholící s překvapivým odhalením - na rozdíl od geniálních románů.

22.01.2015 3 z 5

Jako od maminky Jako od maminky Kate Jacobs

Mám ráda knížky, od kterých se nemůžu odtrhnout, o kterých přemýšlím, těším se na každou chvilku, kdy budu moct ve čtení rozběhlého příběhu pokračovat, jsem zvědavá, jak bude všechno dál ...
U této knížky se to bohužel nestalo. V polovině jsem to vzdala, knížka, mě nezaujala. Hvězdičkami proto nehodnotím.

20.01.2015

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Pro ženské ve věku 40 + fajn oddechovka, ve které je přes veškerý humor ukryta taky spousta smutku. Ten šťástný konec jsem jí moc přála.
"Četla" jsem jako audioknihu - podání od Martiny Hudečkové bylo moc příjemné a věrohodné.

18.01.2015 4 z 5

Proč nepožádali Evanse? Proč nepožádali Evanse? Agatha Christie

Přestože se případu - tak trochu proti své vůli - ujala dvojice mladých, nezkušených a neznámých "detektivů", jedná se o detektivku v tom nejlepším smyslu slova, která se může směle řadit k jiným, známějším a oceňovanějším dílům Agathy Christie.

17.01.2015 5 z 5

Druhá kniha vikinga Vika Druhá kniha vikinga Vika Runer Jonsson

Vřele doporučuji k přečtení všem bez rozdílu věku a pohlaví ... moc povedená inteligentní knížka, stejně kvalitní jako První kniha Vikinga Vika.

11.01.2015 5 z 5

Nevěsta z Filipín Nevěsta z Filipín Blanka Kubešová

Knížka mě nezaujala, proběhla jsem ji jen tak letem - světem. Z velké části se jedná o popis života na Filipínách, chyběl mi děj s příběhem.

10.01.2015 3 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Téma cestování v čase mě nejdřív nalákalo, ale pak jsem bylo zklamaná - vlastně ani nevím proč. Knížku jsem sice přečetla, ale některé stránky jsem přeskakovala. Příběhy mě nedokázaly zaujmout natolik, abych byla zvědavá, jak to vlastně bude dál a jak to dopadne.

04.01.2015 3 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Pro milovníky klasických detektivek skvělá knížka pro zimní podvečery.

04.01.2015 4 z 5

Mladá, sexy a připravená na všechno Mladá, sexy a připravená na všechno Susanne Fröhlich

Úsměvná pohodovka pro holky, ze kterých se staly mámy a které zjišťují, že je všechno trochu jinak ...Novopečeným maminkám jistě vlije čtení téhle knížky optimismus do žil, že v tom nejsou samy ...

05.04.2015 4 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Jsem zvědavá na další knihy od této autorky - toto byl pro mne spíš takový průměr, kniížku jsem přečetla, ale moc mě nechytla, ani nenadchla. Všechny vztahy se mi zdály takové předvídatelné.
Na rozdíl od jiných zde hodnotících se mi naopak nejvíc líbily ty pasáže ze současnosti - myšlenky a pocity staré paní. Je úžasné uvědomit si , jaké změny - ve společnosti, v technice atd. - se vejdou do jednoho života.

08.02.2015 3 z 5