Parker Pyne zasahuje

Parker Pyne zasahuje

Z galerie postav anglické královny zločinu tentokrát k českým čtenářům přichází státní úředník na penzi, který na první pohled neupoutá ničím. Něčím ale vyniká - celý život se věnoval statistice, a tak dokáže léčit lidská srdce. Nesmysl? Kdepak! Práce s čísly přivedla Parkera Pynea k názoru, že - podobně jako s nemocí - jakmile známe podstatu neduhu, lze se s ním vypořádat. A tak dokáže pomoci ženě, jejíž manžel si našel mladší náhradu; muzi, kterého manželka přehlíží; vystaví dva samotáře dobrodružstvím, až pochopí výhody života ve dvou; napraví sobeckou matinku, jíž není žádná nevěsta pro synáčka dost dobrá... Ale nebyla by to Agatha Christie, kdyby také neodhalila zloděje, podvodníka či dokonce vraha! méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239/parker-pyne-zasahuje-239.jpg 4.1115

Parker Pyne Investigates (1934)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Knižní klub

Pjater

Hrozně dlouho jsem čtení této knihy odkládala, jelikož jsem se bála, že mě krátké povídky nebudou bavit. Nakonec jsem po knize sáhla a teď už můžu říct, že to byl skvělý nápad. Každá povídka je jedinečná a konce celkem nečekané. Dokonce i Parker Pyne mi byl velmi sympatický. Určitě doporučuji. Stojí to za to.

Jane007

Upřímně, po knížce jsem sáhla, protože v knihovně už moc Poirota ani slečnu Marplovou nevedou. Tak jsem si řekla, že za pokus to stojí. A byla jsem velmi mile překvapena. Povídky jsou sice kratší, ale často velice vtipné. A u poslední povídky jsem se nechala dobře napálit. Doporučuji

Marceles
22.01.2015

Povídky mě docela zklamaly. V krátkých příbězích Agatha nerozehrála tu správnou atmosféru vrcholící s překvapivým odhalením - na rozdíl od geniálních románů.

Kubíííína
07.01.2014

Bezesporu jeden z nejlepších povídkových souborů od lady Agathy :-)

wooloong
06.10.2013

Nemůžu si pomoct, ale Parker Pyne a pan Quinn jsou pro mě naprosto neuchopitelné postavy a tedy ani jejich příběhy mě příliš neoslovují.

i-v-u-l-a
13.12.2012

první kniha s panem Pynem :) pohodová knížka, u pár příběhů hezky zasmála..bodík za to, že mi chybělo víc napětí při řešení případů a jeden za to, že má paní A. i lepší ;)

Malin
30.01.2012

Dokonalá knížka. Zajímalo by mě, jestli by něco takového mohlo fungovat doopravdy.