Parker Pyne zasahuje

Z galerie postav anglické královny zločinu tentokrát k českým čtenářům přichází státní úředník na penzi, který na první pohled neupoutá ničím. Něčím ale vyniká - celý život se věnoval statistice, a tak dokáže léčit lidská srdce. Nesmysl? Kdepak! Práce s čísly přivedla Parkera Pynea k názoru, že - podobně jako s nemocí - jakmile známe podstatu neduhu, lze se s ním vypořádat. A tak dokáže pomoci ženě, jejíž manžel si našel mladší náhradu; muzi, kterého manželka přehlíží; vystaví dva samotáře dobrodružstvím, až pochopí výhody života ve dvou; napraví sobeckou matinku, jíž není žádná nevěsta pro synáčka dost dobrá... Ale nebyla by to Agatha Christie, kdyby také neodhalila zloděje, podvodníka či dokonce vraha!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239/parker-pyne-zasahuje-bgR-239.jpg 4.1152
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Knižní klub

Parker Pyne Investigates (1934)

Kniha Parker Pyne zasahuje

PPardinio

I-když jsou příběhy velmi krátké, tak jsem se u prvních povídek nemohl začíst a knížku jsem několikrát odložil.
Bavit jsem se začal až v momentě, kdy Parker Pyne vyrazil na dovolenou.

Vilma232

Jste šťastní? Pokud ne, poraďte se s Parkerem Pynem Richmondská ulice 17.
Budete-li se řídit tímto inzerátem, setkáte se "s rozložitým, skoro tlustým" mužem - státním úředníkem na penzi. Celý život pracoval se statistickými údaji a došel k teorii, že všechny lidské problémy mají podobné důvody, lze je rozdělit do několika skupin jako nemoci a taky je tedy podobným způsobem "léčit".
Povídky jsou krátké, čtivé, některé zápletky zajímavé, ale postavy šablonovité a situace krajně nereálné. Příště raději Poirot.

Naias

Je to nádhera, ako Parker Pyne všetkými manipuluje a oni mu to hlcú aj s navijakom. A je mi jedno, či je to zrealizovateľné. Bavila som sa skvele.

karolina5333

Jak která povídka, ale obecně mě to moc nebavilo. Na těch pár stránkách se nepodařilo rozvinout to pravé napětí, je to šablonovité, měla jsem zmatek v postavách a některé rady dnes zkrátka už působí hrozně předpotopně...Ale zase ano, pořád je to Christie a své kvality to má.

Medunka041
15.12.2018

Některé příběhy byly úsměvné. Mě se nejvíc líbila a utkvěla v hlavě povídka: Případ zbohatlé ženy.

dagmar5477
20.09.2018

Pohodové čtení.

ktulu
11.07.2018

Skvělá letní oddychovka. Pan Parker Pyne bavil - některé příběhy jsou předvídatelné, některé nikoli. Závěrečná je perfektní.

haki34
28.08.2017

Parker Pyne mile překvapil a získal si mně :) řadím ke zdařilým Agathiným počinům...