Parker Pyne zasahuje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Z galerie postav anglické královny zločinu tentokrát k českým čtenářům přichází státní úředník na penzi, který na první pohled neupoutá ničím. Něčím ale vyniká - celý život se věnoval statistice, a tak dokáže léčit lidská srdce. Nesmysl? Kdepak! Práce s čísly přivedla Parkera Pynea k názoru, že - podobně jako s nemocí - jakmile známe podstatu neduhu, lze se s ním vypořádat. A tak dokáže pomoci ženě, jejíž manžel si našel mladší náhradu; muzi, kterého manželka přehlíží; vystaví dva samotáře dobrodružstvím, až pochopí výhody života ve dvou; napraví sobeckou matinku, jíž není žádná nevěsta pro synáčka dost dobrá... Ale nebyla by to Agatha Christie, kdyby také neodhalila zloděje, podvodníka či dokonce vraha!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/239/parker-pyne-zasahuje-bgR-239.jpg 4.1152
Žánr:
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Parker Pyne Investigates (1934)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Parker Pyne zasahuje

Přidat komentář
PPardinio
09. května

I-když jsou příběhy velmi krátké, tak jsem se u prvních povídek nemohl začíst a knížku jsem několikrát odložil.
Bavit jsem se začal až v momentě, kdy Parker Pyne vyrazil na dovolenou.

Vilma232
12. dubna

Jste šťastní? Pokud ne, poraďte se s Parkerem Pynem Richmondská ulice 17.
Budete-li se řídit tímto inzerátem, setkáte se "s rozložitým, skoro tlustým" mužem - státním úředníkem na penzi. Celý život pracoval se statistickými údaji a došel k teorii, že všechny lidské problémy mají podobné důvody, lze je rozdělit do několika skupin jako nemoci a taky je tedy podobným způsobem "léčit".
Povídky jsou krátké, čtivé, některé zápletky zajímavé, ale postavy šablonovité a situace krajně nereálné. Příště raději Poirot.

Naias
09. února

Je to nádhera, ako Parker Pyne všetkými manipuluje a oni mu to hlcú aj s navijakom. A je mi jedno, či je to zrealizovateľné. Bavila som sa skvele.

karolina5333
12. ledna

Jak která povídka, ale obecně mě to moc nebavilo. Na těch pár stránkách se nepodařilo rozvinout to pravé napětí, je to šablonovité, měla jsem zmatek v postavách a některé rady dnes zkrátka už působí hrozně předpotopně...Ale zase ano, pořád je to Christie a své kvality to má.

Medunka041
15.12.2018

Některé příběhy byly úsměvné. Mě se nejvíc líbila a utkvěla v hlavě povídka: Případ zbohatlé ženy.

dagmar5477
20.09.2018

Pohodové čtení.

ktulu
11.07.2018

Skvělá letní oddychovka. Pan Parker Pyne bavil - některé příběhy jsou předvídatelné, některé nikoli. Závěrečná je perfektní.

haki34
28.08.2017

Parker Pyne mile překvapil a získal si mně :) řadím ke zdařilým Agathiným počinům...