Marcel7 Marcel7 komentáře u knih

Tři ženy Tři ženy Lisa Taddeo

Kniha má zajímavý pohled na ženskou sexualitu, což je podle mě téma, kterému by se mělo v 20. století věnovat a snažit se z něj odstranit stigma. Kniha je napsaná a přeložena (až na pár maličkostí) velmi dobře a čtenář se u čtení cítí spíš jako u beletrie než u životních příběhů existujících žen. Nicméně kniha není vážně takové terno jak se propaguje a rozhodně nejde o žádné mind-blowing příběhy. Nejvíc mi asi vadila neuzavřenost příběhů nebo alespoň nějaké shrnutí, protože to ve mně zanechalo pocit "Proč jsme to tedy četli, co tím mělo být řečeno?" a nevím co si z toho mám vzít krom tématu, že se konečně píše o tabuizovaných tématech. Je to škoda, určitě kniha měla potenciál, který ale podle nebyl využit na 100 %.

05.03.2020 3 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

Kniha byla milá, ale překvapení z toho, že jde o to samé jen z pohledu Rhianon bylo rozpačité. Rozhodně bylo zajímavé číst, jak události prožívala a cítila ona sama, ale bohužel nám to přineslo jen maličko navíc. Nejvíc úmorné byly opakující se dialogy, nicméně její vhledy a myšlenky byly naopak zajímavostí. Ale ten konec! Ten konec! Už v prvním díle mě "naštval", proto jsem se hned bláhově vrhla na tuto s doměním, že nám poskytne aspon den navíc. Nestalo se a to mě mrzí. Snad se brzy dočkáme nějakého dovysvětlení.

12.09.2019 2 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Den co den je vše jinak. Den co den jste někým jiným. Den co den jste někde jinde. Den co den je bez Rhiannon těžší a těžší. Z této knihy stříkají emoce. Nešťastná láska, odloučení, zoufalost, to vše procítíte. Museli jste někdy nedobrovolně opustit milovanou osobu? Milovali jste někdy osobu, u které jste věděli nebo stále víte, že nikdy nebudete moct být spolu a že láska by vůbec neměla být aktuální otázkou? Přesto přese všechno jste se ale neubránili pocitům? Lásce? Osamění? O tom tato kniha je a všechny emoce vychutnáte do poslední kapky. Každý si v této knize najde svůj osobní příběh. Protože den co den se životní příběh mění.

21.08.2019 5 z 5

Je až neuvěřitelné jak pokrytecké tyto skupiny jsou. Jak si dokážou obhájit cokoliv, i vraždu, slovy Božími nebo jakýmikoliv jinými...
Kniha se nečetla špatně, nicméně byla dost nepřehledná, často skákala z tématu na téma nebo se motala v letopočtových kruzích, které neměly moc velkou chronologii. Jako vhled do základních informacích o KKK to bylo zajímavé, jako reportáž o návštěve takových už méně. Krom pár rozhovorů nám moc nedá, nejzajímavější pasáž je asi s pastorem, který kdysi u KKK býval. Navíc vše poměrně hodně kazil zvláštní až špatný překlad. Místy moc doslovný, místy nepřeložený. Je pravda, že některé fráze člověk zná, ale někteří ne a nechávat anglické názvy v některých místech bylo zbytečné, do očí bijící, vyrušující a nepřínosné.

21.08.2019 5 z 5

Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě Arkham: Pochmurný dům v pochmurném světě Grant Morrison

Vynikající kresba, úžasně tísnivá atmosféra, kterou fanoušci Batmana milují, zajímavý příběh s velmi otevřeným koncem, který mi zas až tak nevyhovoval, nicméně toto dílo je masterpiece.

23.04.2019 4 z 5

100 let Československa v komiksu 100 let Československa v komiksu Zdeněk Ležák

Kresba ne zrovna můj šálek, ale i přesto mě hodně bavila a líbila se. Psaná část bohužel hřešila na krátkost, takže často působila spíše zmatkovitě než informativně. Pro mladší generaci určitě výhoda v podobě zábavného vzdělávání se, nicméně výše zmíněné zmatky můžou místy uškodit a neměli by se plně spoléhat jen na tuto knihu. Nicméně přehled to byl krásný a týkající se událostí, které by rozhodně měly zůstat v našem povědomí.

11.03.2019 3 z 5

Amazing Spider-Man: Rodinný podnik Amazing Spider-Man: Rodinný podnik Gabriele Dell´ Otto

Tři hvězdy, hlavně za kresbu a coloring, který z této rychlovky dělá úžasnou záležitost. Z děje jsem ze začátku byla rozpačitá, ale nakonec docela spokojenost. Jen mi tam víc chyběl můj oblíbený Kingpin, mohl se tam objevovat více. Pro mě krásný návrat do dětství. Konec s dobrým clifhangerem, takže dám asi i pokračování.

11.03.2019 3 z 5

Vietnamská rebélie Vietnamská rebélie Lukáš Klouček

Tohle není cestopis, jak ho znáte. Toto je naprosto neotřelý popis dvou bláznů, kteří svoje trable vydávají za punk :D Vynikající, místy až neuvěřitelný příběh třítýdenního cestování po Vietnamu na motorkách, které jezdí bez klíčků nebo bez baterky. Vynikající pantomima a spousta mého veřejného smíchu ve vlaku. Oceňuji swear words, který mě prostě baví, páč mluvím taky, jak mi huba narostla, že jo...
Pokud si chcete přečíst o tom, jaký Vietnam je a něco se dozvědět o charismatu Vietnamu, toto je kniha pro Vás. Pokud chcete jen vědět kde co je, pak si pořiďte Lonely Planet.

18.01.2019 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Dějově oproti prvnímu dílu (minimálně na začátku) lehce upadá. Nicméně mě strašně baví Hirčin pohled na náš moderní, uspěchaný, nemocný a plesnivý svět. Často se cítím jako Hirka a proto jsem se mohla hodně ztotožnit, byť pokrytecky bych se několika věcí nerada vzdávala. Hodně mi chyběla příroda z prvního dílu, přeci jen náš svět je ještě trochu zelený, ale právě to podporoval ten stesk po Ymslandě. Nakonec došlo k několika obratům a kniha dostala spád, který mě donutil shánět třetí díl po všech čertech (jelikož v Brně a internetových obchodech vyprodán). Stálo to za to? To si přečtěte ve třetím díle ;)

18.01.2019 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Kniha mě zaujala. Nový svět, nová pravidla, stará příroda. Spoustě čtenářů dlouhé popisy vadí, já si to u této knihy užívala. Kniha, která vám prostě dokonale umí popsat přírodu a atmosféru nordických zemí. Cítíte vůni lesa a ohně, špínu na sobě, slyšíte krákat havrany. A o tomto ta kniha přesně je. Nezapomínejte, cesta je cíl.

18.01.2019 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Možná budu znít jako cynik nebo skeptik, což rozhodně nechci. Kniha mě zasáhla, místy znechutila, místy rozbrečela a velmi se mi líbil konec, který řešil často opomíjené dilema po návratu a celkovou socializaci po hrůzách, které člověk zažil. Nicméně (a bylo to jistě i způsobem vychování a také traumatem), o hlavní postavě nám tato kniha moc neřekne, vše si musíme tak nějak domýšlet mezi řádky a mnoho stran se věnuje romanci (která na druhou stranu dobře slouží jako protiklad v době, kde jen pár kilometrů za hranicemi je situace zcela odlišná). Přišlo mi, že víc než na odvyprávění příběhu se autorka soustředila na to co nejvíce zasáhnout naše city, což mi místy připadlo zbytečné a pro moji nevoli vůči červené knihovně i kontraproduktivní. Nicméně kniha je to velmi zajímavá a čtivá a jsem ráda, že ji mám ve své knihovně.

19.11.2018 3 z 5

Dýka s hadem Dýka s hadem Vlastimil Vondruška

Mé třetí setkání s Vondruškou. Strašně mě baví prostředí, do které jsou děje zasazené, pro mě to má zvláštní a moc příjemnou atmosféru. Nicméně dějové linky se mi při mém třetím čtení jeho tvorby už zdají velmi podobné a zřetelné, takže nakonec šlo o dočítání knihy, ve které tak v půlce dávno vím, kdo je vrah. A v tomto případě mi ta cesta k cíly za to tolik nestojí, takže s panem Vondruškou budu pokračovat pouze, když budu mít chuť na něco lehčího a bez většího očekávání. I tak ale převládá spokojenost.

19.11.2018 3 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Příjemná detektivka, která ode mne získává plusové body za Brno, díky čemuž jsem si mohla představovat mnohem lépe a z Vojenské nemocnice (kam chodím na rehabilitace) vytvořila krásné místo plné řeholníků a mrtvol :D (sic o původu vím, bylo příjemné si toto místo a mnohá další vybarvit ještě více)

19.11.2018 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Tato kniha byla od Gaimana zbytečným počinem. Mám ho ráda a zbožňuji severskou mytologii. Nicméně, převyprávění stálo za starou belu. Opravdu to bylo převyprávění, překlad byl tak otřesný, že jsem kolikrát netušila, jestli čtu česky nebo svahilsky. Kniha je výborným seznámením pro začátečníky s nordickými příběhy nebo pro děti, s tímto jsem i do této knihy šla (měla pouze sloužit jako oddychovka a přírustek do sbírky), ale zklamání převážilo nadšení. Nejlepší kapitola byla o Ragnaröku, kde Gaiman popustil více fantazii a dovolil si lépe vylíčit celý děj. Samozřejmě, nemůže měnit tisice let staré příběhy, ale spisovatelé jsou tu od toho, aby dokázali přenést naši fantasii na papír a dokázali ji zase vtisknout čtenáři. Tady se bohužel jen chodilo, děj kolikrát přeskakoval a místa, která by mohla sloužit k lepšímu podání děje a vybarvení zůstala hluchá. Za mne bohužel velice špatné.

19.11.2018 1 z 5

K nevíře - Můj tajný život uvnitř scientologické církve a dramatický útěk K nevíře - Můj tajný život uvnitř scientologické církve a dramatický útěk Jenna Miscavige Hill

Pro mě šokující seznámení se scientologií, příběh který je k nevíře a který k nevíře vede. Vždy jsem byla proti víře právě typu scientologie a právě tato kniha mě akorát utvrdila o sektářství jich a jim podobným. Stránky ve vás mohou vzbudit pocit osamělosti podobnému osamění Jenny, která musela prožít své dětství bez přítomnosti svých rodičů (kteří měli na práci dobro světa a lidstva více než dobro svých vlastních dětí a to příkazem "církve"). Věty vás budou utlačovat tak jako Jennu utlačoval tento kult. Jako z jiného světa, kniha, která vám otevře oči a která rozhodně stojí za přečtení a další výzkum - jako např. interview s hlavní aktérkou nebo neskutečné rozhovory s Tomem Cruisem a dalšími celebritami, kteří propadli pozlátku mesiášství a záchrany světa.

19.11.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tato kniha je ukázkou že cesta je cíl. Výsledek je totiž velmi předvídatelný, ale nejde tu o výsledek, ale o tu již zmíněnou cestu. Kniha byla velmi dobře napsána a přeložena, takže děj krásně plynul a nakonec jsem tento thriller zhltla během chvíle.

19.11.2018 4 z 5

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Originální, nápadité, oblíbené postavy a zajímavý děj v populární úpravě ke které mě dovedla hra Wolg Among Us a nelituju!

19.11.2018 5 z 5

Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Skleněný zámek – Vzpomínky na dětství Jeannette Walls

Tato kniha mi změnila život. Jako dítě z chudé rodiny jsem si prošla mnohým, ale alespoň jsem vždy měla střechu nad hlavou a jídlo na talíři a nežila jen ve vzdušných zámcích svých mentálně nemocných rodičů. Zároveň tato kniha ukazuje i druhou rovinu, která je i přes mnohé potíže naplněna bezbřehou láskou a krásných vzpomínek. Doporučuji všude kudy chodím

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Slabé, nudné, zdlouhavé, nepříjemný a hloupý hrdina, zápletka slabá. Tato kniha mě spíš iritovala a odradila od jakékoliv další tvorby Nesba.

19.11.2018 odpad!

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Neskutečně chytrá, napínavá, jemně temná young adult. Pokračování druhého dílu nabralo na obrátkách neskutečným způsobem a tato kniha na zvraty netrpí. Spíš naopak, měli byste si dávat pozor na závratě, protože Prohnilým městem se v obleku z Bláznovy komedie se doslova proženete. Další stránku budete chtít jako další dávku paremu a nebudete se moct odtrhnout. Kniha je naplněná zvraty, ale zároveň to není příběhu na škodu a netrpí překombinovaností a příběh krásně plyne. Tato young adult stojí za to a troufám si tvrdit, že věku se meze nekladou, pokud máte rádi statečné, chytré a schopné teenagery a jste fanouškem černých koní, tato kniha je určená pro vás. Tato dualogie rozhodně patří mezi mých top fantasy a young adult.