Maragad Maragad komentáře u knih

Dny krve a hvězdného třpytu Dny krve a hvězdného třpytu Laini Taylor

Úspěšný první díl nasadil pomyslnou laťku velmi vysoko a na Dny krve a hvězdného třpytu bohužel padlo prokletí méně úspěšných druhých dílů. Děj stagnuje a kniha je plná debat kolem války. Není to poprvé, kdy autor prostřednictvím knihy chce sdělit svým čtenářům poselství, ovšem v knize Dny krve a hvězdného třpytu najdeme spoustu až filozofických úvah, a to může některé čtenáře nudit. Ovšem když pomineme první polovinu knihy, dostaneme se do části, jež je plná politikaření a pletichaření. Děj dostává spád a závěr čtenáři slibuje dobrý základ pro další díl.

09.11.2014 3 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Carlos R. Zafón opět nezklamal, jeho tvorba je jedinečná a nezapomenutelná. K jeho knihám se jistě budete rádi vracet a po dočtení Zářijových světel budete jistě ještě dlouho přemýšlet nad tím, komu svěříte své srdce a jestli je váš stín tam, kde má být.

04.11.2014 5 z 5

Společenství čarodějů Společenství čarodějů Trudi Canavan

Kdo čeká, že Sonea: Společenství čarodějů je kniha plná krvavých šarvátek a magických střetů, bude zklamán. Kniha nás totiž pomalu seznamuje se světem, v němž Sonea žije a přibližuje nám její život – ukazuje, kde vyrůstala a za jakých podmínek. Na druhé straně máme Společenství čarodějů, kde se místo kouzlení dočkáme hlavně politikaření a pletichaření. Mladí čarodějové totiž pocházejí z rodů – patří mezi bohaté vrstvy, a tak mají jisté vlastnosti v krvi již od narození. Ovšem i zde se najdou výjimky a některým čarodějům život lidí ve slumech není až tak lhostejný.

29.10.2014 3 z 5

Jen si troufni Jen si troufni Katie McGarry

Katie McGaryová vezme klasickou Young Adult romanci a vloží ji do světa, kde děti nežijí jako v bavlnce. Naopak v jejích románech se setkáváme se šikanou, se školou uspořádanou tak, že na vrcholu sedí včelí královna, nevyhneme se ani týrání a zneužívání nezletilých a samozřejmě nechybí spousta drog a alkoholu. Bez toho všeho by bylo Jen si troufni jen obyčejným klišé. Ale takhle je to velmi intenzivní kniha, kterou prožijete do poslední stránky.

16.10.2014 5 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Jednou ano, dvakrát ne je silný příběh, kdy s Westem prožíváme všechny jeho pocity, které se v něm mísí po nehodě. Pár týdnů byl v kómatu a teď je dezorientovaný, neví, co se mu přesně stalo a jestli je vůbec naživu. Je nám ho líto, a tak všechny pokroky prožíváme s ním, navíc vznikající vztah mezi Olivií a Westem je moc pěkně popsaný.

10.10.2014 4 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Kde hvězdy stále září spadají do ranku Young Adult a podle toho jsem k nim také přistupovala. O to více mě pak překvapila hloubka příběhu. Není to žádná kniha plná klišé, je to příběh o dívce, se kterou se život nemazlil. Nejen že nepoznala pro nás běžné věci jako je chození do školy a nakupování s kamarádkami, ale často hladověla a nechávala se zneužívat, protože nic jiného neznala.

03.10.2014 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Pokud jste již měli tu čest, číst něco z předchozí tvorby Maggie Stiefvaterové, jistě mi dáte za pravdu, že její díla jsou výjimečná a na první pohled poznatelná. Ani mystický román Osudný polibek není výjimkou. Jako její předchozí romány, je podán velmi citlivou formou, kdy je dokonale vykresleno prostředí, atmosféra i postavy. Autorka má jedinečnou fantazii a své představy dokáže bravurně přenést na papír, její příběhy jsou nepředvídatelné a originální.

02.10.2014 5 z 5

Půlnoční palác Půlnoční palác Carlos Ruiz Zafón

Knihu doporučuji mladším i starším čtenářům, kteří mají rádi příběhy plné zvratů a překvapivou zápletku. Carlos R. Zafón dokáže svým spisovatelským umem spolu s temnými ulicemi Kalkaty, vaši fantazii vyburcovat na maximum. Dokonce je možné, že až uslyšíte přijíždět vlak do stanice, budete koukat, zda kolem něj nešlehají plameny a v oknech nekvílí uvězněné dětské duše.

02.09.2014 4 z 5

Antibohyně Antibohyně Kendare Blake

Oproti předchozím knihám Kendare Blake má Antibohyně jednodušší děj, který je ale o to svižnější a také má své kouzlo. S řeckou mytologií si autorka poradila po svém, využila známá fakta, kdy nás odkazuje na historii a legendy a nynější postavy, které používá v této době, si uzpůsobila dle svých potřeb. V příběhu samozřejmě nesmí chybět napětí, láska, přátelství až za hrob, ale také nenávist a beznaděj. A právě beznaděj dohnala bohy až do této situace, kdy po prožitých staletí netuší, jak se umírá s grácií. Je to pro ně něco nepochopitelného a chtějí se rvát za své přežití.

30.08.2014 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Andělíčkářka je severské krimi, které se ve svém žánru jistě neztratí. Příběh je výborně propracovaný a je zde hned několik dějových linií. Sledujeme všechny členy, kteří se podílejí na vyšetřování, ale už od začátku máme i několik pohledů, které nám zpočátku nedávají smysl, proč zde jsou? Ovšem s postupem případu zjišťujeme, že zde nejsou nesmyslně a vše nám začne do sebe zapadat.

28.08.2014 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Román Květy z půdy je jednou z knih, která ve svých čtenářích dokáže probouzet různé pocity, takové pocity, které cítíte ještě dlouho poté, co jste ji dočetli. Už od začátku soucítíte s Cathy a její rodinou a doufáte, že jejich situace se co nejdříve zlepší. Postupně cítíte také beznaděj, lítost, anebo vás popadne taková zlost, že se vám chce až křičet. Jaká je to na světě nespravedlnost a přemýšlíte nad tím, jak někdo může být tak krutý.

26.08.2014 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Sirotčinec slečny Peregrinové: Podivné město, je dalším skvělým dílem Ransoma Riggse, který opět dokazuje, že jeho fantazie nezná mezí. Fotografie doplňující knihu jsou ještě mysterióznější a bizarnější než v prvním díle a příběh plný podivností, který se odehrává převážně na pozadí válečného Londýna, nemá nikde ve světě konkurenci. Je to opět originální dílo a já při čtení knihy několikrát musela smeknout, protože když si uvědomím, že autor vymyslel celý příběh na základě fotografií, nezbývá mi nic jiného, než ho obdivovat.

18.08.2014 4 z 5

Harlekýn Harlekýn Laurell K. Hamilton

Poslední díly série Anita Blake byly věnovány spíš Anitině sexuální stránce a ona se musela naučit ovládat ardeur. Tento díl, Harlekýn, mi připomněl, proč jsem si tuto sérii zamilovala. Sexuálních scén ubylo a Anita se zde soustředila spíš na tu svoji část, která patří ke kožoměncům. Ze začátku to chvíli vypadalo i na začátek vyšetřování, ale to nám L. K. Hamilton nakonec nedopřála. Ovšem samozřejmě zde nesmí chybět akční scény, které umí tato autorka popsat přímo bravurně.

02.08.2014 4 z 5

Mlýny osudu Mlýny osudu Johan Theorin

Ostrov s tajemnou minulostí a drsnou krajinou, to je Öland. Právě tam se již po čtvrté vydáváme s Johanem Theorinem, který na tomto ostrově trávil již od dětství každé léto a později se nechal ostrovem inspirovat ve své literární tvorbě. Spojením mystického prostředí se světovou historií a severskou detektivkou vzniká velkolepé dílo, kterým kniha Mlýny osudu bezesporu je.

20.07.2014 4 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Kniha se mi líbila propracovaností postav, kdy autor dokázal výborně a do detailů vystihnout chování i přemýšlení seniorů a také skvěle popsal radosti i strasti tohoto období lidského života. Rozhodně si mě získal i dalším tématem, kterým byla interrupce a domácí násilí páchané na ženách a dětech. Ovšem kniha má i svá proti a těmi jsou zbytečné popisky, klidně by mohla být o spousty stran kratší. Ale i když je zde popisků někde až příliš, stále je kniha psaná velmi čtivou formou, kdy nám autor postupně dávkuje napětí tak, aby čtenář nemohl knihu odložit nedočtenou.

10.07.2014 3 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Román Čistý je dystopie s prvky sci-fi a thrilleru a i když tento žánr není zrovna novinkou, stále nám má co nabídnout. V této době, kdy zuří živelné pohromy a stále se vedou války, nás kniha nutí, se nad vším zamyslet. Některé státy disponují velmi nebezpečnými zbraněmi, kterými se ostatní snaží držet v šachu, ale co když to jednou někdo přežene? Anebo už je příroda v takovém stavu, že už jí nelze pomoci a zničí nás sama?

25.06.2014 5 z 5

Rok ohně Rok ohně Petr Eisner

Rok ohně je mojí první knihou od Petra Eisnera a mohu říct, že tento spisovatel na mě opravdu zapůsobil. Kniha je psaná velmi čtivě a je vhodná i pro čtenáře, kteří historii v lásce moc nemají. Autor nás nezahlcuje zbytečnými daty a detaily historických událostí, ale vybral jen důležité situace, které popsal stručně a které byly důležité pro příběh, aby si čtenář připomněl, jak to tehdy vše probíhalo.

07.06.2014 4 z 5

Na zimu zavřeno Na zimu zavřeno Jørn Lier Horst

Kniha na Zimu zavřeno je klasická detektivka, která je podaná velmi čtivým způsobem. Je vidět, že Jørn Lier Horst dříve působil jako vrchní vyšetřovatel, protože dokázal precizně popsat celý průběh vyšetřování. Od pátrání v místě činu, přes komunikaci s novináři, až po práci techniků, kteří zkoumají vyhořelý byt.

30.05.2014 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Začátek knihy je trochu zmatený, na čtenáře se nahrne moc pojmů najednou a přiznám se, že pro mě byl největší problém, dát si dohromady hierarchii města. Ale už po pár stránkách jsem si vše srovnala a do příběhu se vžila. Kostičas mě opravdu mile překvapil, čekala jsem, že se mi kniha bude líbit, ale on ještě dokázal předčit má očekávání.

16.05.2014 5 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Emmy Lynbourn dokázala, že ne vždy musí být druhý díl horší, než ten první. První díl této série byl opravdu skvělý, ale druhý díl byl ještě lepší, bylo tu mnohem víc akce, napětí a střídání pohledů děj ještě víc ozvláštnilo. Opět tu postavy chybují a vy si „rvete“ vlasy, proč dělají zrovna tohle, a že vy byste jednali jinak. Ale na druhou stranu, vžijte se do jejich věku a situace, stále si myslíte, že byste jednali jinak? Kdo ví.

01.05.2014 5 z 5