mandari mandari komentáře u knih

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Narozdíl od prvního dílu mě tento dost nudil. Nebylo to vyloženě špatné, ale hrozně zdlouhavé a dost špatně se v tom orientovalo. Doufám, že poslední díl tomu opět pozvedne kvalitu.

21.02.2019 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

To byla jízda! Ke knize jsem se dostala díky seriálu, který je podle ní natočen. A rozhodně nelituji, že jsem se do ní postila. Je to skvělé, romantické i akční dílo, které vás nenechá knihu odkládat. Rozhodně ji doporučuji k přečtení ;)

10.01.2019 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Přemýšlím, jak vlastně tuto knihu ohodnotit. Rozhodně nesplnila očekávání, které hlásala propagace knihy. Špatné to ale nebylo. Bylo to čtivé, svižné. Vzhledem k tomu, že jde o prvotinu tohoto autora, tak si určitě budu chtít přečíst i pokračování. Uvidíme, zda si názor na autora druhým dílem vylepším.

10.04.2018 3 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

Knihu jsem přečetla v rámci výzvy 2018. Je určena pro mladší čtenáře, ale musím uznat, že byla čtivá. Sice pro mne již dost naivní, ale v pohodě :)

27.03.2018 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Jedním slovem bomba. Kniha, od které se neodtrhnete až do konce.

23.10.2017 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Z prvního dílu jsem byla nadšená, i když to je oddechová romantika. Tento díl už mě trochu nudil. Přišlo mi vše moc jednoduché, ale četlo se to dobře a závěr byl pěkně slaďoučký :)

19.08.2017 3 z 5

Kniha se dá přečíst velmi rychle, vzhledem k tomu, že je psaná jako scénář. Děj celé knihy by ale nebylo problém nacpat do dvou tří vět. Kniha mne nezaujala, i když jsem milovníkem Herryho Pottera. Přišlo mi, že autorka už chce jen vytřískat z tohoto tématu ještě aspoň něco navíc.

05.07.2017 2 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Tak to bylo pro mě veliké překvapení. Super na tom bylo, že je navíc tento příběh z Čech. Určitě se pustím do dalších dílů ;)

24.12.2022 4 z 5

Doživotí Doživotí Luboš Xaver Veselý

Hooodně zajímavá kniha. Pohled do mysli vrahů, odsouzených na doživotí. Rozhodně doporučuji

11.04.2022 5 z 5

Návrat z nicoty Návrat z nicoty Martin Pistorius

Wow, úžasná kniha neskutečně silného autora!

22.11.2020 5 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Oddechová romarťárna (občas i eroťárna), která je ale pojatá docela vtipně. Občas jsem si říkala, jestli nejde o parodii na podobné slaďárny :) Jako oddechovku, u které fakt nemusíte vůbec přemýšlet, dopuručuji :)

04.11.2018 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Hodně výjimečná kniha. Přečteno na jeden zátah a myslím, že mi hodně dlouho zůstane Charlie v mysli.

11.10.2018 5 z 5

Ztracená generace Ztracená generace Lukáš Vavrečka

Jedna hvězda, že jsem vydržela do konce. Ale totální ztráta času. Nedoporučuji!

27.08.2018 1 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Musím říct, že jsem ani nečekala, že mě bude tato kniha tolik bavit. Ale opravdu to bylo velmi milé čtení.

05.06.2018 4 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmů a filmy se mi líbily víc. Přesto i kniha má své kouzlo.

11.03.2018 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

I když toto téma není můj šálek kávy, musím uznat že je tato kniha jedinečná. Zajímavý pohled do mysli člověka, který má na svědomí hrůzné činy.

28.01.2018 5 z 5

Urban Games Urban Games A. T. Jurasek (p)

Tato knížka je opravdu pro silnější povahy. Ale nedalo se od ní odtrhnout. Bylo občas trochu matoucí se přepnout na toho, kdo právě příběh vypráví. Šlo o hodně postav. Ale i tak to bylo hodně zajímavé.

11.11.2017 4 z 5

Zmizelý Zmizelý C. L. Taylor

Velké plus vidím v tom, že až skoro do konce nebylo jasné, jak vše dopadne. Na druhou stranu se v knize nabízelo se mnoho podnětů a témat, které mohly dát knize úplně jinou šťávu, ale bohužel nebyly využity. Kniha celkově nebyla špatná, ale chvílemi mne nudila.

20.10.2017 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Parádní kniha, strhující příběh se spousty zvratů, které čtenáře nutí číst a číst :)

10.10.2017 5 z 5

Pasák Pasák Egon Erwin Kisch

Kniha mě velmi bavila a doporučuji ji k přečtení.

14.08.2017 4 z 5