mamzila mamzila komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na rereading HP jsem se chystala už delší dobu. Měla jsem trochu strach, aby se neporušilo to kouzlo z prvního přečtení před lety. No naštěstí mé obavy byly zcela liché a pokračuji dalším dílem.

20.09.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Jééé, to jsem já. Ale asi nebudu jediná, kdo se v této skvělé knížečce alespoň trochu pozná.

07.03.2021 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Po přečtení jmen postav, jsem si řekla - "Jsem v háji, v tomhle se nemůžu nikdy zorientovat." a hele ono to šlo. Další problém pro mě představovalo velké množství historie a fyziky - a hle, opět překvapení. Vše bylo podáno tak, že jsem se neztrácela v ději, ani v postavách a knihu hodnotím jako velmi nezvyklé a velmi zajímavé sci-fi. Je pravda, že je kniha dost obsáhlá (nemluvě o tom, že jde teprve o první díl) ale zvládne to i méně vědecky nadaný čtenář (viz Já).

07.03.2021 4 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Moc pěkné. Není to sice horor v pravém smyslu S. Kinga, ale i tak je to děsivé. Hlavně proto, že zde jde o děti a omezování jejich svobody a práv. Pokud někdo není právě skalní fanoušek S. Kinga, a přesto by nějakou jeho knihu rád zkusil, tuto bych vřele doporučila.

07.03.2021 4 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Mě se příběhy autorky líbí. Moc mě baví i přesto, že jsou plné klišé a mají atmosféru 80kových hororů. Možná právě proto. Je fajn, když autor nepotřebuje k postrašení čtenáře/diváka potoky krve, ale stačí mu k tomu zcela "klasické" prostředky.
Vůbec jsem neměla problém sžít se s hlavní postavou a celou dobu mě příjemně mrazilo.
A hvězdička navíc za konec.

01.11.2020 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Něco tak silného jsem už dlouho nečetla. Děj je v podstatě strašně jednoduchý, ale forma jakou je podán je neskutečná. Pocity z této četby mi v hlavě zůstanou pěkně dlouho.

23.04.2020 5 z 5

Zbouchnul jsem Satanovu dceru Zbouchnul jsem Satanovu dceru Carlton Mellick III

Pekelně Boží :-D. Velmi netradiční milostný příběh. No, když ji miluješ, je hodně co řešit. Tenhle autor mě fakt baví.

15.10.2020 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Je krásné, pokud nějakou knihu můžete číst opakovaně a je úplně jedno kolik je vám let. Já se do kouzelného světa moc ráda vracím i dospělosti. Ten úžasný pocit nasednout do spěšného vlaku a nechat se "překvapit", co nás letos čeká. :-D

28.09.2020 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

(SPOILER) Dozví se vesmír co se odehrálo na Kerenze? Nebo zůstanou viníci nepoznáni a nepotrestáni?
Epický závěr skvělé série.
Nechybí velkolepé bitvy, hrdinství, něco k zamyšlení, nová lovestory.
Konec je úplná bomba.

27.04.2021 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Skvělá sci-fi určená spíš mladší generaci. Ústředními hrdiny jsou totiž zamilovaní teenageři. Ale na akčnosti to rozhodně neubírá.
Tyto "hvězdné války" mají všechno - hrdiny, padouchy, útok na planetu, bitvy vesmírných plavidel i umělou inteligenci, která je možná víc lidská než by se mohlo zdát.
A grafické provedení - WOW

27.04.2021 5 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova John Everson

Po delší době se mi dostala do rukou kniha označována jako horor, která skutečně má znaky hororového příběhu. Vhodná je zejména pro milovníky krvavých filmových hororů z 80. let. Za mě moc dobré počtení, vcelku jednoduchý příběh, členění na krátké kapitoly přispívá k plynulému čtení.
Nechybí klasické hororové prvky: strašidelný dům, duchové, potoky krve a hromady střev. :-D

17.03.2021 4 z 5

Abeceda lásky Abeceda lásky Miloň Čepelka

Malé a milé. Takto by se asi v kostce dala ohodnotit tato miniknížečka plná veršíků, již by měl v kapse nosit každý mladý džentlmen.

15.03.2021 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Pohled na hrůzy války a holokaustu pohledem nebo spíše "z hlavy" malého, naivního a nechápajícího dítěte. Velmi intenzivní zážitek.
Kniha se čte velmi dobře, příběh má spád ani závěr není zbytečně protahován.
Zkrátka snadno uvěříte, že příběh vypráví devítiletý chlapec, který nemá ani ponětí, co se kolem něj děje a bohužel ani netuší, co je zač jeho vlastní otec.
Knihu bych rozhodně zařadila do povinné četby nejpozději na druhém stupni ZŠ.

09.03.2021 5 z 5

Stínozem Stínozem Peter Straub

Tak dočteno. Ale trvalo to. Když si zpětně sestavím příběh, nebylo by to tak špatné, ale...
Za prvé - rozhodně se nejedná o horor, ale o temnou fantasy, za druhé - spousty vycpávek, odboček, zbytečností a za třetí - styl psaní, ten mě vůbec neoslovil. Celkově max. 2 hvězdy - hlavně za začátek, tam to vypadalo slibně a možná jedna za konec, tak posledních 50 - 70 stran.

07.03.2021 2 z 5

Deník knihkupce Deník knihkupce Shaun Bythell

Tak tohle mě, upřímně, moc nebavilo. Ano věděla jsem, že jde o deníkové zápisky a tak nelze čekat nějaké dějové zvraty. Ale čekala jsem něco více zábavného. Spousta zápisků se podobalo jeden druhému, chápu, je to popis práce, takže se jednotlivé činnosti musí zákonitě opakovat, ale za mě prostě ne. Líbila se mi část s přípravou a průběhem literárního festivalu. Ale, kdyby byla kniha tak o polovinu kratší, asi by to bylo mnohem lepší.

08.10.2020 2 z 5

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Souhlasím se zdejšími komentáři ohledně množství postav. Jinak se mi kniha líbila. Kingův/Bachmanův styl je prostě svůj a čtenář ho musí buď milovat nebo mu prostě nesedí. Velké plus za konec - dovětek s dopisem, to se mi moc líbilo. Chystám se na Beznaděj, tak uvidíme...

14.09.2020 4 z 5

Spící obři Spící obři Sylvain Neuvel

Na knihu jsem se chystala dlouho, nějak ji vždy odsunuly do pozadí jiné. Ale teď, když na ní došla řada ji musím jen chválit. Podání formou rozhovorů a záznamů není nijak na překážku. Již jsem se s tím setkala u vícero knih a většinou to příběhu dodává jiný, hlubší rozměr. "Jako by se to opravdu dělo". Začátek této série mě rozhodně nabudil k pokračování, hlavně tedy konec. Nemůžu se dočkat, co se s tohoto závěru vyvine.

25.04.2020 4 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

V této knize neočekávejte děj, téměř žádný v ní totiž není. Zato pohoda z ní sálá na dálku. A pozor: při čtení hrozí vznik akutní potřeby běžet do nejbližšího obchodu skoupit vonné svíčky, lampičky, chlupaté deky a polštářky.

23.04.2020 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Knihu jsem přečetla za dva dny. Moc se mi líbilo skloubení detektivky a trochu nadpřirozena. I když, kdo ví? Z mozku zatím využíváme jen velmi malé procento jeho kapacity. Třeba se jednoho dne Kingovy vize změní na skutečnost. Ale zpět ke knize. Příběh trilogie se zde dobře rozvíjí a je i důstojně a logicky zakončen. Celá série na sebe hezky navazuje a je to velmi příjemné počtení, a to i pro toho, kdo by neznal předchozí díly. I když je to samozřejmě lepší.

25.01.2017 5 z 5

Archa zrůd Archa zrůd Pavel Fritz

Tuhle knížečku jsem koupila s časopisem Pevnost, byla přibalena jako dárek a přiznám se, moc jsem od ní neočekávala. O to příjemnější překvapení mě čekalo. Povídky jsou super, každá je jiná a moc se mi líbí, že většinou chybí klasický Happyend. Pointy jsou prostě mrazivě příjemné. Jestli se nepletu, tak skutečně "šťastně" skončí jen Kletba ticha. A také bych vyzdvihla lehce morální přínos povídek, protože mě tedy většina přinutila se nad námi lidmi zamyslet.

06.12.2016 5 z 5