maluck maluck komentáře u knih

Náhodou Náhodou Petra Martišková

Pohodový romantický příběh pro ...náctileté. Při čtení jsem si vybavila několik filmů s podobnou tématikou, ale vůbec mi to nevadilo. Příběh plynul hladce, nepostrádal i vtip, a nejlepší vedlejší postava byla určitě „babča“.

23.01.2024 4 z 5

Smlouva s ďáblem Smlouva s ďáblem Elizabeth O´Roark

Čekala jsem jen další z mnoha romantických příběhů - šéf a jeho podřízená. Ale toto zpracování se opravdu povedlo. Vše do sebe skvěle zapadá, žádné na sílu vyhrocené situace, a Hayese i Tali nebylo těžké si zamilovat. Styl autorky mě zaujal a další díl určitě nevynechám.

21.01.2024 4 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Celkem zajímavá upírská série, které nechybí akce, vtip i romantika. Hlavní postavy poloviční upírka Cat a letitý upír Bones i nadále společnými silami porážejí své nepřátele. Oblíbila jsem si vedlejší postavy, zejména chlapy v Catině jednotce. Druhý díl je vcelku dobře ukončen a v podstatě by tak mohl celý příběh i skončit. Když narazím na další díly, tak si je pravděpodobně přečtu.

16.01.2024 4 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

U převyprávění známých příběhů většinou tušíme, jakým směrem se děj bude vyvíjet. Pak jen záleží na fantazii autora, do jaké míry se bude držet původní předlohy, a čím příběh obohatí. Musím říct, že toto převyprávění nepatří k těm nejlepším. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, pak se to trochu zlepšilo, ale některé části mi přišly vyloženě nezajímavé.

12.01.2024 2 z 5

Infico Infico Petr Heteša

Opět za 5*. Bylo to vtipné, akční a neskutečně poutavé. Žádná hluchá místa.
Když se něco zvrtne v tajném programu Infico, je to průser. Když se ocitne mužský mozek v ženském těle, je to megaprůser...
Fakt jsem se pobavila, jak autor popisuje běžné ženské situace z mužského pohledu.

07.01.2024 5 z 5

Sparrow Sparrow L. J. Shen

Zase jeden romantický příběh z mafiánského prostředí. Není to něco, co bych nečetla jinde, i tak mě to stále baví. Děj reálný moc není, ale o to v tomto žánru knih nejde. Zpracování řadím k těm lepším, kniha se mi líbila.

02.01.2024 4 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Začátek příběhu nebyl moc přesvědčivý, ale po několika stránkách mě to celkem chytlo a nakonec se z toho vyloupla příjemná romantická oddechovka. Předem je jasné, kdo hacker je, ale i tak jsem si užívala pošťuchování mezi Jessie a Johnem, které mi občas vytvořilo úsměv na tváři. Chvílemi naivní, určené pro mladší ročníky, ale já se pobavila a zavzpomínala na svá studentská léta.

30.12.2023 4 z 5

Formulista Formulista Michaela Schmiedlová

Příjemný romantický příběh z neobvyklého prostředí závodů F1. Hlavní postavy byly sympatické a ukazují, že nic nemusí být tak, jak to na první pohled vypadá.

28.12.2023 4 z 5

Sladké pokušení Sladké pokušení Cora Reilly

Zase trochu jinak zpracovaná mafiánská romance. Je zde domluvený sňatek vdovce Cassia a čerstvě dospělé Guilie. Příběh se primárně zaměřuje na jejich vzájemné poznávání se, získávání důvěry a prohlubování vztahu. Mafie tady není tak dominatní a je spíše na dokreslení prostředí, ze kterého oba pocházejí. Guilia se i přes svůj mladý věk snažila chovat velice zodpovědně a byla rozhodnuta pro fungování manželství udělat vše.

25.12.2023 4 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Čistě romantický příběh o Persy a Samovi, kteří se seznámí jako děti a tráví spolu každé léto, než se mezi nimi něco pokazí. Přestanou se spolu stýkat a nakonec i komunikovat. Po 12 letech se při jedné události opět setkají. Kapitoly střídající minulost a přítomnost postupně posouvají děj k závěrečnému odhalení, co se kdysi stalo. Vytkla bych ale na můj vkus příliš dlouhé kapitoly, které někdy tvořily až nudné pasáže a konec by mohl být zpracován lépe.

16.12.2023 3 z 5

Zrádná touha Zrádná touha Danielle Lori

No páni! Tohle bylo drsné, zvrácené, romantické a naprosto dokonalé!!!

04.12.2023 5 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Druhý díl ten první sice nepřekonal, ale i tak byl skvělý. Vše dávkováno v přiměřené míře a stránky jsem hltala jednu za druhou.
Jsem "šíleně posedlá" touto sérií.

02.12.2023 5 z 5

Záležitost lásky Záležitost lásky Julie James

Další povedená romantická oddechovka této autorky. Jen popisy práce FBI mi přišly už příliš zdlouhavé a občas jsem je přeskakovala.

27.11.2023 4 z 5

Všichni muži královny Všichni muži královny Linda S. Howington

Opět skvělé propojení akce s romantikou. Tato autorka mě nikdy nezklame.

24.11.2023 5 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Svérázná agentka FBI Moira Glaceová je vyslána na vesmírné překladiště Terango, aby zde prověřila zmizení dcery svého nadřízeného. Úkol to ale vůbec není jednoduchý. Pro místní obyvatele překladiště je jako osina v zadku, která by mohla narušit tamní fungující černý trh. Mizí další lidé a věřit se nedá nikomu, natož umělé inteligenci. Opravdu mě to pobavilo, taková scifi detektivka s překvapujícím koncem. Styl autora se mi líbí.

20.11.2023 5 z 5

Bodyguard Bodyguard Suzanne Brockmann

Kniha se mi velmi líbila. Přiměřená dávka romantiky, napětí i vtipných dialogů. Děj je sice předvídatelný, ale pěkně ubíhá. Žádná nereálná zápletka, zdrobněliny při oslovení ani dnes popularní "duhové" vedlejší postavy, a funguje to skvěle.

12.11.2023 4 z 5

Konflikt Konflikt Michaela Brnková

Klobouk dolů! Čtivé, propracované, žádná hluchá místa. Knihu jsem si opravdu užila a řadím mezi TOP v daném žánru.

29.10.2023 5 z 5

Tanec papírových draků Tanec papírových draků Petr Brožovský

Plukovník Mrtvola a jeho utajená jednotka složená z vybraných odpadlíků společnosti. Začátek se mi líbil, seznámili jsme se s jednotlivými členy a také účelem této jednotky. Děj je prošpikován vtipnými hláškami, spoustou akcí i mrtvol. Ovšem jakmile se na scéně objevila telekineze a převtělování duší, mé prvotní nadšení z této knihy značně opadlo. Celkově to ale nebylo špatné.

27.10.2023 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Příjemná, vtipná jednohubka, která mohla být delší a více rozepsána. Ale i přes zrychlený vývoj děje bylo vše uvěřitelné a styl autorky se mi líbil. Hlavní i vedlejší postavy byly sympatické. Také oceňuji zpestření v podobě receptů na začátku kapitol.

09.10.2023 4 z 5

Nelítostný princ Nelítostný princ Sophie Lark

Mezi knihami s podobnou tématikou je to takový střed. Kapitoly se střídají z pohledu obou hlavních postav, což je fajn. Čte se to dobře, ale kniha mohla být delší a příběh více rozepsaný. Některé pasáže byly podle mě už dost "přitažené za vlasy".

07.10.2023 3 z 5