maluck maluck komentáře u knih

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Opět skvělý díl s agentkou Snowovou a kapitánem Riversem, kteří jsou na stopě dalšího sériového vraha. Už se těším na pokračování...

30.09.2023 5 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

Rozvedený otec se třemi dcerami se navzdory svému přesvědčení zamiluje do jejich chůvy. Místy mi příběh přišel nudný, čekala jsem i nějaké oživení příběhu, které se ale nedostavilo. V daném žánru spíše průměr.

26.09.2023 3 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Příjemné čtení, zajímavá zápletka a zlomové rozuzlení. Na hlavních postavách mi bylo sympatické, že nikdo z nich nebyl dokonalý a každý měl svůj "škraloup". Kapitoly týkající se minulosti měly své opodstatnění a doplňovaly děj v současnosti.

18.09.2023 4 z 5

Zmije Zmije J. R. Ward (p)

Bohužel za mě teda zklamání. Autorce už poněkud dochází dech. Děj příliš nezaujme a výsledné rozuzlení by šlo zpracovat mnohem lépe. V knize obsažená gay romantika už na mě byla moc. Celkově hodnotím 2,5*.

01.09.2023 2 z 5

Runy osudu Runy osudu Christina Courtenay

Tohle bylo skvělé, příběh mě naprosto pohltil. Při čtení této knihy na mne dýchl kus severské atmosféry. Líbil se mi v ději obsažený popis běžného vikinského života, u kterého se také dozvídáme několik historických faktů. Cestování v čase je v knize popsáno velmi uvěřitelně. Linnea a Hrafn byli pro sebe jako stvořeni.

30.08.2023 5 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Milá úsměvná romantika z počátku 19. století. I když je kniha určena především mladším ročníkům, může zaujmout i starší čtenáře. Hlavní postavy se mi líbily. Essie měla svou hlavu a nechtěla se podřídit nastoleným pravidlům. Zato Aiden se choval jako opravdový gentleman.

26.08.2023 4 z 5

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Další povedený počin této autorky. Námět není sice originální, ale Zuzka ho zpracovala skvěle.
Mladá žena Sofie je probuzena ze stáze po 167 letech, v níž původně měla setrvat jen 6 měsíců. Ocitá se tak ve světě, který je pro ni velkou neznámou. Pro začlenění se do společnosti je jí jako společník přidělen bioroid nejnovější generace Ichiro. Aniž by to oba tušili, stanou se součástí sociálního experimentu.

20.08.2023 5 z 5

Tajemství modrého skarabea Tajemství modrého skarabea Rebecca Michéle

Dobrodružný román doplněný o malou detektivní i romantickou linku. Příběh se odehrává během několika let a je zasazen do Velké Británie a do Egypta v období největších egyptských vykopávek. Autorka se držela historických faktů, přestože byly hlavní postavy fiktivní. Za mě velmi povedené.

03.08.2023 5 z 5

Tyran Tyran T. M. Frazier

Pokračování příběhu Kinga a Doe se mi líbilo stejně jako předchozí díl. Není to dokonalé, ale to mi vůbec nevadí. Děj pěkně odsýpal a opět přečteno na jeden zátah.

20.07.2023 5 z 5

King King T. M. Frazier

K této knize jsem byla trochu skeptická, ale nakonec mě úplně pohltila. Není to žádné veledílo ani děj, který bychom jinde nečetli, přesto je to jedna velká jízda. Přečteno na jeden zátah. Ani mi nevadil ostřejší slovník, k danému příběhu prostě sedl.

19.07.2023 5 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Příběhy v této sérii jsou značné klišé, ale přesto si je se zájmem přečtu a stále mě baví. Líbilo se mi, že se zde objevily i postavy z předchozího dílu.

09.07.2023 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Příběh začíná propuštěním Cilky z koncentračního tábora, pokračuje transportem do Ruska a popisem jejího života v gulagu. Hlavní hrdinka se musí vypořádat s hrůznými událostmi, které se v gulagu odehrávají. Líbilo se mi zpracování, kde autorka nezachází do úplných detailů už tak otřesných událostí, i když skutečnost byla jistě krutější, než je v knize popsáno. Silou své vůle a za občasné pomoci ostatních Cilka přežila a našla i celoživotní lásku. Závěr mi ale přišel příliš uspěchaný.

07.07.2023 4 z 5

Princ Princ Devney Perry

Další příběh z Clifton Forge. Tahle série mě fakt baví a jsem ráda, že si autorka drží úroveň i s přibývajícími díly. Scarlett s Lukem byli skvělí a úžasně se k sobě hodili.

02.07.2023 4 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Skvělá romantická oddechovka, kde nechybí i napětí. Tohle se mi opravdu líbilo, přečteno na jeden zátah.

22.06.2023 4 z 5

Potopené lodě Potopené lodě Tami Fischer

Příjemná slow burn romance z vysokoškolského prostředí. Hlavní postavy se vzájemně doplňovaly a chemie mezi nimi fungovala na jedničku. První díl byl ale podle mě o trochu lepší, obsahoval více akčního děje.

21.06.2023 4 z 5

Poslední odysea Poslední odysea James Rollins (p)

Tato kniha mi přišla slabší než jiné knihy autora. Ze začátku mi trvalo déle se začíst a vadilo mi hodně nelogických a stěží uvěřitelných věcí. Rollins to umí lépe.

10.06.2023 3 z 5

Podmanivý Podmanivý Jodi Ellen Malpas

TAK TOTO SE POVEDLO!!! Super návyková dark romance. Danny a Rose, dva zlomení lidé, kteří i přes všechny nástrahy našli k sobě cestu.

22.05.2023 5 z 5

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

David Slaton - dokonalý zabiják, kterému se jen tak někdo nevyrovná. Místy se vyskytly až neuvěřitelné situace, se kterými si Slaton přesto lehce poradil. Kniha by mohla být klidně o pár stran kratší, ale rozhodně jí to neubírá na čtivosti.

16.05.2023 5 z 5

Specialista Specialista Tom Cain (p)

Povedený špionážní román inspirovaný skutečnými událostmi. Hlavní postavy Samuel a Alix byly takový mix známých agentů. Děj byl napínavý a rychle ubíhal. Závěrečné vyústění skončilo pro Samuela, potom co prožil, relativně dobře.

"Předpokládám, že mě teď zabijete, prohlásil odevzdaně. Moc rád bych chlape, odpověděl Samuel Carver. Jenže na to opravdu nemám čas."

01.05.2023 4 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Studentka střední školy Ava je omámena a znásilněna během večírku se svými spolužáky. Z onoho večera si nic nepamatuje a po několika měsících se vrací zpět do školy, aby zjistila pravdu. Její spolužák Knox, který se večírku také zúčastnil, je do Avy delší dobu zamilovaný a snaží se jí chránit.
Z této knihy mám rozporuplné pocity. Chování hlavních postav je jako na horské dráze. Na jedné straně jednají až neuvěřitelně dospěle, na straně druhé jako puberťáci. Kniha obsahuje i několik překlepů, které ruší při čtení a nutí čtenáře se zamyslet nad správným významem.
Druhý epilog už je úplně zbytečný.

20.04.2023 3 z 5