maluck Online maluck komentáře u knih

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Knihy autorky mám ráda. Umí dokonale spojit romantiku s různými žánry.
I v tomto příběhu to nebylo jinak.
Jediné co bych vytkla je, že na můj vkus dostala v ději fenka Tricky až příliš velký prostor. Druhý díl se mi líbil o něco víc.

20.11.2022 4 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

Krásný příběh, kde autorka spojila vysokoškolské prostředí s podsvětím. Chemie mezi hlavními postavami Ellou a Chesem fungovala skvěle. Ella ne vždy jednala rozumně, ale vše dělala pro něj. A Ches byl prostě úžasný :-)

08.11.2022 4 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Romantická odpočinková kniha z vysokoškolského prostředí, kde se dva mladí (..náctiletí) lidé, i přes počáteční jiskření, brání z určitých důvodů navázat vztah. Postupně se blíže poznávají a nakonec si připustí, že bez sebe nemůžou být.
Místy byl příběh dost naivní, ale vzhledem k věku hlavních postav, to bylo přiměřené.

31.10.2022 3 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Milý romantický příběh, kde jsou obě hlavní postavy ovlivněny nepříjemným zážitkem ze své minulosti. Příběh je předvídatelný a je jasné, jak skončí. Některé věci nebyly úplně dotažené, ale příběhu to neubíralo na čtivosti.

29.10.2022 4 z 5

Projít ohněm Projít ohněm Jakub Hoza

Čtivý příběh z nedaleké budoucnosti po rozpadu EU. Hlavní hrdina je sympaťák, který nešetří vtipnými hláškami a především municí.

20.10.2022 4 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

S řeckou mytologií to moc společného nemá, ale nápad je to neotřelý. Příběh Persefony a Háda je opravdu hříšný, sladký a neuvěřitelně čtivý. Oceňuji, že kniha neoplývá vulgarismy jako jiné knihy tohoto žánru. Konec se mi zdál příliš uspěchaný, chtělo by to lépe propracovat. Celkově hodnotím kladně a další díl si přečtu.

28.09.2022 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Napínavý příběh o ženě, která dokázala jako jediná uniknout šílenému zabijákovi. Já osobně mám spojení romantiky s jakýmkoliv žánrem ráda, ale zarytým milovníkům klasického thrilleru nemusí v této knize vložená romantická linka vyhovovat.

23.09.2022 4 z 5

Limea Limea Lin Rina

Prvně musím říct, že kniha má krásnou obálku a ilustrace. Je to milý příběh, kde se dva mladí lidé z různých světů do sebe zamilují, který opravdu spadá do YA. Četlo se to docela dobře, ale mně tam chyběl takový ten zápal, kdy knihu musíte dočíst, protože prostě musíte vědět, co se stane a jak to dopadne. U této knihy nebyl problém ji na pár dní odložit, aniž bych o něco přišla. Ale ...náctiletým slečnám by se mohla kniha líbit.

06.09.2022 3 z 5

Ledový ostrov Ledový ostrov James Rollins (p)

Skvělá oddechovka o objevení zapomenuté polární výzkumné stanice plná dobrodružství, napětí a politických machinací. Rollins prostě umí.

24.08.2022 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Moje první setkání s touto autorkou a musím říct, že jsem mile překvapena. I když má kniha téměř 500 stran (asi by neuškodilo pár stran proškrtat především ze začátku), je velmi čtivá. Pojednává o rozvíjejícím se vztahu dvou lidí téměř od nenávisti přes přátelství až po lásku. Je to pomalá romance, určité sympatie mezi hlavními postavami se začnou objevovat až v druhé polovině knihy.
Jediné, co mě v příběhu trochu rušilo, bylo až moc často použité spojení "Hradba z Winnipegu". Celkově se mi kniha ale líbila.

12.08.2022 4 z 5

Amazonie Amazonie James Rollins (p)

Výborná kniha! Určitě má čtenáře čím zaujmout. Dobrodružství, napětí, scifi, objeví se i romantická linka, která je ale do příběhu vkusně zasazena. Samozřejmě by se dalo něco vytknout (přerostlí kajmani, žabo-piraně, jaguár sázící semínko atd.), ale celkově se mi kniha líbila. Určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora.

29.07.2022 5 z 5