Ledový ostrov

Americká vědecká expedice Omega, která se ve speciální ponorce Polar Sentinel vydala na průzkum hlubin Severního ledového oceánu, narazí na obří plovoucí ledovec. Brzy zjistí, že na ledovém ostrově cele skrytém pod hladinou se nachází dávno zapomenutá polární stanice Grendel – vybudovaná Sověty zhruba před sedmdesáti roky tak, aby zůstala běžně nepřístupnou a prakticky neviditelnou. Sonar ponorky zaznamená uvnitř cosi živého, což je v daných podmínkách zcela vyloučeno. Tak začíná bádání, do nějž se zapojí rovněž americké a ruské výzvědné služby a námořnictva. Tak začíná rovněž boj o přežití, neboť všichni zúčastnění se stávají předmětem hrůzného experimentu, který se na stanici rozvíjel, aby změnil budoucnost lidstva, anebo zničil veškerý život na naší planetě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1086/big_ledovy-ostrov-M5y-1086.jpg 4.3316
Literatura světová, Horory

Vydáno: , BB art

Ice Hunt, 2003

Kniha Ledový ostrov

Gleam
29.08.2021

Dala jsem autorovi druhou šanci u této knihy. Příběhy dokáže vymyslet zajímavé, šťastný konec předpokládám, že je také u každé knihy. Přesto se nedokáži přesvědčit začít číst další knihu. Cosi mě ve stylu jeho psaní ruší a nedokáži přesně říct co, možná přílišná předvídatelnost. Ke čtení doporučuji, zvlášť pokud máte rádi šťastné konce.

Epes
13.07.2021

Na straně 260 odkládám, příběh je příliš předvídatelný. Kdo viděl Vetřelce, už ví prakticky všechno.

Simstr
04.01.2021

To byla jízda :-) velice se mi líbilo, hltala jsem stránku po stránce. Skvělé. Dokážu si představit filmové zpracování, skvělé !!!

SpiritOfBook
15.10.2020

Zajímavý nápad s grendelem. Děj, u něhož jsem se nenudila od začátku do konce. A ten závěr! Vzpomenu si na něj i po letech a vždy mi přitom naskáče husina. :)

roso.mak
06.10.2020

Čtivá a přiměřeně napínavá kniha. Nicméně: zvratu je tam tolik, že nebýt hrdinové literární, tak jsou mrtví asi tak 50x. Jejich nepřátelé mají, zvláště ze začátku knihy, nadpřirozené jasnovidecké schopnosti, jinak si to nedokážu vysvětlit. Samozřejmě nesmí chybět pár silných ženských hrdinek, pár mužských hrdinů a nějaké to zvířátko, které nakonec zázračně přežije. Záporáci tentokrát alespoň nejsou, alespoň někteří, tak nerealisticky bondovsky ďábelští.

janina66
18.06.2020

Jsem nadšená. Mám ráda takovéto tajemné knihy. Děj velice napínavý, akční, stále vás drží v napětí. Dobrudružné, nechybí ponorky, které miluju v knize i ve filmu. Prostě pohádková jízda, plná napětí, pro dospělé. Já si knihu užila.

ludek.n
15.11.2019

Rollinsův Ledový ostrov je akční jízda se zablokovanou záchrannou brzdou. Své čtenáře rozhodně nešetří a pouští se do toho pěkně hned zkraje. Člověk se ještě ani nestačí aklimatizovat na třeskutý mráz polárních oblastí a už tu začíná být pěkně horko, to když americká ponorka Polar Sentinel objeví ukrytou sovětskou výzkumnou stanici. Kolotoč, který se následně roztočí, by dokázal rozehřát snad i zmrzlého yettiho. Akce střídá akci a štěstí se přelévá z jedné strany na druhou jako na houpačce. Chvíli tahají pilku Američané, chvíli zase Sověti. Maně mě napadá, co by si světová literatura asi počala, nebýt studené války a věčného sovětsko-amerického hašteření. Dokázali by si autoři vyfabulovat takové ukázkové protivníky a vzájemné vztahy? Rollins si nicméně udržuje přehled a kočíruje zdivočelá spřežení obou stran zkušenou rukou královského vozataje. Neváhá do ohně přihodit slzavě dojímavou lyrickou linku, s níž lehounce zabrnká na citlivé spodní vrstvy, nebo poučení z krizového vývoje člověka v mezních životních situacích. Chvíli si říkám, že je těch zvratů na jednu knihu až moc a hned vzápětí se těším, co se stane za dalším ohybem chodby stanice Grendel nebo v ledových pustinách, sužovaných blizardem. Jednoduše a prostě: Rollins mě bavil…

bekule
02.01.2019

Hodně napínavá akční pohádka pro dospělé , dokonce i s prvky červené knihovny v závěru. Možná místy zdlouhavé, příběh sleduje několik skupin pohybujících se v ponorkách, vědecké polární stanici, další skupinky ve vrtulnících a na pevnině. Ještě navíc se složení skupin různě mění během akcí, tady mi často v orientaci pomohl seznam jmen v úvodu knihy. Jestliže srovnám s kdysi přečtenou Ledovou kletbou, tady jsem se v rámci žánru bavila víc. Matta , Jenny ,Amandu nebo Toma, případně Washburnovou bych klidně ještě někdy ráda potkala.