Ledový ostrov

Ledový ostrov

Americká vědecká expedice Omega, která se ve speciální ponorce Polar Sentinel vydala na průzkum hlubin Severního ledového oceánu, narazí na obří plovoucí ledovec. Brzy zjistí, že na ledovém ostrově cele skrytém pod hladinou se nachází dávno zapomenutá polární stanice Grendel – vybudovaná Sověty zhruba před sedmdesáti roky tak, aby zůstala běžně nepřístupnou a prakticky neviditelnou. Sonar ponorky zaznamená uvnitř cosi živého, což je v daných podmínkách zcela vyloučeno. Tak začíná bádání, do nějž se zapojí rovněž americké a ruské výzvědné služby a námořnictva. Tak začíná rovněž boj o přežití, neboť všichni zúčastnění se stávají předmětem hrůzného experimentu, který se na stanici rozvíjel, aby změnil budoucnost lidstva, anebo zničil veškerý život na naší planetě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/1086/ledovy-ostrov-M5y-1086.jpg 4.3225

Ice Hunt (2003)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, BB art

Atanone

Připadala jsem si trochu jako na horské dráze-to vám totiž v té rychlosti okolní svět splývá a ledacos přehlédnete. ...Jako například jsem neměla vůbec šanci dlouho přemýšlet,jestli mě pan spisovatel trochu netahá za fusekli,protože jsem musela rychle číst dál,abych věděla,jak to dopadne. Nekonečno zvratů a dějových kotrmelců..Postavy k zamilování. Krvácející hrdinové plovoucí v ledové vodě.Kolem nich žravé příšery.Úžasný pes.Konspirace...
A nakonec i docela vážná konfrontace politiky dvou světových velmocí,které obě (co se dějin týče) mají veliké ale VELIKÉ máslo na hlavě..No ale kdo ho dneska nemá,že...ani to naše malé není zrovna malé. Úplný závěr knihy po té divoké párty působil jako studená sprcha.

Jen se musím připojit k připomínkám o sluchově postižených. Jelikož jsem pracovala v chráněné dílně s lidmi,kteří slyšeli omezeně a nebo vůbec ne,vím z vlastní zkušenosti,že na to aby mohli dobře odezírat,musí člověk mluvit opravdu pomalu a ne moc složitě, ideální je zjednodušovat věty jak to jde. Takže buďto mí obdivuhodní neslyšící kolegové jsou úplné máčky,nebo jsou v Americe jinší kujóni..

sojmen
31.12.2016

Tak to mě nebavilo, začátek vypadal napínavě, ale pak mě to začalo nudit, všude samá akce hlavní hrdinové jsou supermani, kteří všechny přemůžou, v mrznoucí vodě a ledovém počasí se maximálně trochu zchladí... přečetl jsem přes 60% knihy a asi už nedočtu.

bukiet
17.08.2016

Osciluji mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Z nějakého důvodu jsem měl s touto knihou problém. Buď to bylo počtem postav a rychlého a pro mne nepřehledného simultánního děje, nebo mi kniha nesedla jen proto, že jako typicky letní člověk si nehovím v příbězích o ledu a sněhu. Výtek by mohlo být i víc, ale vzhledem k žánru beru chybu na sebe. 4 hvězdy.

betys6914
21.07.2016

Klasický Rollins, opět nezklamal, i když o odezírání ze rtů a neslyšících by si měl asi ještě něco nastudovat

Elea
22.06.2016

Další zajímavá kniha od Rollinse, i když je hlavní děj dost podobný, stále mě ještě baví.

sgjoli
13.05.2016

Jste-li příznivci příběhů odehrávajících se v drsné přírodě a zachycujících boj lidí o vlastní přežití, toto by mohla být kniha pro vás. Prostředí, do něhož je kniha zasazena, je vykresleno naprosto věrohodně a přesvědčivě, že začte-li se člověk do knihy, připadá si, jako by v tomto prostředí byl spolu s postavami a cítil vše, co cítí postavy, když se Antarktida nelítostně hlásí o slovo.
Zároveň velmi oceňuji skvěle popsaný rozpor mezi přístupem vědců a vojáků, který často vídáme jak v knihách, tak filmech vyprávějících o nějakém objevu, na němž mají zájem právě jak vědci, tak vojáci. Některým čtenářům to může připadat jako klišoidní a stereotypní motiv opakující se všude možně pořád dokola. Stejně tak věčný boj Rusů a Američanů o převahu by mohl některému čtenáři zvedat mandle, protože je to také vskutku častý námět, ale překousnete-li to, čeká vás napínavý akční román, byť na konci možná trochu rozvláčný a přespříliš bohatý na zvratové situace. Nicméně to si vysvětluji tím, že autor nechtěl záměrně nic vynechat, naopak se snažil nabídnout všechny možnosti a odbočky, které mu příběh nabízel.
Kniha má možná pomalý rozjezd a člověku se může zdát, že se zbytečně řeší až moc událostí, které spolu zdánlivě nesouvisí, ale pak se pomalu začnou spojovat jako skládačka a vše do sebe naprosto logicky zapadá. Za sebe musím říct, že jsem si čtení tohoto románu neskutečně užívala.

TomK
16.11.2015

Super kniha :) jsem spokojený s panem Rollinsem. Kniha sice působí jako akční béčkový film, moc akce, moc postav, ale ani mne to nevadilo, bylo to totiž napsané poutavým stylem a kniha si mne vtáhla do děje a nenechala mne klidným a je to takový odpočinkový žánr :) . Autorovi přikláním velké plus za některé pravdivé události, které jsou sepsány na konci knihy :) myslím, že autora budu nadále sledovat :)

stolbice
27.08.2015

Při čtení této knihy mi bylo, jako bych se dívala na americký béčkový film, bylo toho prostě moc, moc akce, moc zbytečných výplní a natahování, moc hraní na city, moc všeho....děj celkem předvídatelný, klaďasové, záporáci, dinosaurus jako výplň hluchých míst, sem tam nějaká ta smrt vedlejších postav, mocenské boje, přítomnost nebezpečí vyřeší kdejakou rodinnou krizi a navrch hodí ještě náhradu za mrtvé dítě....americké hodnoty, hrdinství, rodina především, západ slunce, happyend....Takže jako film by to asi bylo dobré a udrželo mě to u televize, ale jako kniha to celkem nudilo a asi tak od půlky už jsem si přála, aby byl konec.

honza9588
29.04.2015

James Rollins má poutavé a velmi dobře napsaná díla. Ledový Ostrov a Amazonie jsou jedny z nejlepších knížek, co jsem měl tu čest je číst.

Lothorien
02.02.2015

3x jsem jí začala číst a pokaždé jsem se dostala dál, ale o5 odkládám, bohužel, třeba někdy. Prostě ne a ne se začíst. A to Rollinse miluju!!! Mám od něho přečtené mraky knih a všechny jedním dechem, ale tohle, nevím...

Misa25
29.01.2015

Naprosto luxusní příběh, jaký umí vytvořit jen Rollins, napětí je hmatatelné na každé stránce, a až do konce knihy člověk fandí hrdinům, aby to všichni přežily....parádní....:))))

Perseus
16.01.2015

Neuvěřitelná kniha. V první půli se střídají pasáže z různých míst a jakoby do sebe nezapadaly a nedávaly smysl. To se mění zhruba v půlce knihy, kdy se děj začíná vysvětlovat a jednotlivé kusy skládačky začínají zapadat. Kdo základnu postavil a proč. Jak probíhal výzkum a čeho dosáhli. Rusové zde kupodivu nevystupují jako ti úplně zlí, ale spíš naopak.
Trochu mi vadí konec, kde je na můj vkus až moc akce, ale na to jsem si u amerických autorů už zvykl. I na to, že Američané zde vystupují skoro jako superhrdinové a nakonec vše vyřeší a zachrání svět před katastrofou. A ještě si autor našel místo na happyend.
Zajímavou věcí je úplný konec, kde autor říká, že skoro vše co je v knize napsáno se zakládá na skutečných událostech a objevech, ale on si je jen domyslel a dotvořil.
Vřele doporučuji přečíst.

hankapimi
02.01.2015

První půlka knížky napínavá, dobrodružná, akční, uvěřitelná, klasická oddechovka..
Pak začal autor rychlostí blesku měnit vítězící strany, podchlazení superhrdinové podávali neuvěřitelné výkony na polární stanici i v běsnící sněhové bouři, překombinovaný děj a přeplácané zvraty mu bohužel vydržely až do hořkého konce...

lampernaqui
25.11.2014

Příjemná knížka, která rychle utíkala, akce střídala akci, jednou vyhráli Američané, jednou Rusové, všude výbuchy, střelba... potvory, zmražování... a než se čtenář naděje, je konec. Dal jsem teď třetí knihu od Rollinse v řadě, kupodivu mě zatím jeho scifi dobrodružné thrillery baví.

drbohlav
19.02.2014

tady se Rollin příliš rozepsal...letadýlko letělo několik kapitol, málem jsem odletěla s ním:) To mě trochu zklamalo. Jinak prostě Rollins

Trautenberg
07.10.2013

Klasická oddychovka - svůj účel splnila - trochu přitažené za vlasy, ale napětí a spád měla

Hespik
27.08.2013

Napínavý děj, akce.... velmi čtivá

Simonov
28.06.2013

Dobrá kniha -akce, napětí, záhadno prostě bomba.

between
07.04.2013

Skvěle se to četlo a neustále mě to udržovalo v očekávání co bude dál. Místy akce byla krapet překombinovaná a nereálnější než ostatní akce, ale to mi nevadilo a nechal jsem se unášet na vlně akční fantasie.

Bear Reader
13.02.2013

Tak mám pocit, že autor trochu ztrácí soudnost. Aby udržel čtenářovu pozornost vrší akci na akci bez ohledu na reálnost děje. Twin Otter letící v blizzardu, popis startu, přistání a vrchol všeho únik hrdinů v mrtvé ponorce před jadernou bombou. Snesu hodně, ale tady to autor přehnal.

Venu3
27.01.2013

Ze všech knih od Rollinse se mně tato líbila nejmíň :-(

rokofak
14.10.2012

Velice vinikající příběh bez hluchých míst a plný napěti,kniha vás uchvátí od první až doposlední stránky!Kdo má rád tento druh literatůry,tak vřele doporučuji!

atsalv
14.03.2012

Velmi dobrý nápad,na námět knihy.Úžasně napsaných téměř 500stran

frosicka
24.11.2011

Výborná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Spousta akce, někdy až moc, ale rozhodně to nebylo na škodu a udržovalo mě to neustále v pozornosti.

derminator
23.11.2011

Dobrý děj, dobrý vypravěč nemám námitek na tuto knihu která si zaslouží nejméně 80%.

Lucy
25.08.2011

povedená kniha,která Vás vtáhne do děje a pustí až na konci-dobré,velmi napínavé čtení-určitě doporučuji :-)

smetyl
23.03.2011

Jedna z mála knih od J. Rollinse, která mne opravdu pohltila, vtáhla do děje a nepokoušela se mne odtrhnout nudnými pasážemi. Vskutku důvtipná situace studené války ba studeném místě naší planety. Tajemnost děje a bezútěšnost situace, do které se Američané dostanou vás přinutí číst s otevřenou pusou a zarytým zaujetím.

memoman
02.01.2011

Typický J. Rollins - akční,napínavý a čtivý do poslední stránky. Skupina sympatických vědců,novinářů a vojáků v Arktidě zkoumá záhadný vojenský komplex,proti nim padoušští Rusové a zparchantělá Delta force,ale hlavně vraždící obojživelné velryby. Kromě toho autor předkládá pár zajímavých vědeckých faktů o hibernaci i jemné vykreslení eskymácké mytologie. Jen škoda trochu přeplácané akční druhé půlky.