maluck maluck komentáře u knih

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Novinářka Ashley a doktor Ben přežijí havárii menšího letadla při cestě domů. Uprostřed zasněžených hor jsou odkázáni jeden na druhého. Ashley je navíc zraněná a neschopná chůze.
Styl vyprávění a kapitoly, kde Ben vzpomíná na minulost, mě moc nezaujaly. Bylo až neuvěřitelné, jak si Ben se vším poradil..........úplný MacGyver. Celkově průměr, od knihy jsem čekala víc.

15.04.2023 3 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Odpočinková romantická četba. Svobodná matka Denisa má s malým synkem, který trpí poruchou řeči, autonehodu.
Oba zachrání dobrovolný hasič Taylor. Dochází k jejich sblížení a navázání vážného vztahu. Následuje rozchod a opětovné sblížení. Čte se to velmi dobře, taková klasická červená knihovna. Nic vás nepřekvapí.

06.04.2023 3 z 5

Hedina válka Hedina válka Jenny Lecoat

Krásný příběh lásky a přátelství na pozadí 2. světové války. Židovka Hedy se na ostrově Jersey nechá zaměstnat jako překladatelka v tamním německém vojenském táboře. Zde se setkává s německým důstojníkem Kurtem, který ji zachrání před trestem za krádež. Postupně se sbližují a vznikne mezi nimi vážný vztah. I přes řadu nebezpečných situací, kde hrozí prozrazení a také za pomocí přátel, se dočkají konce války.

02.04.2023 5 z 5

Planeta idiotů Planeta idiotů Roman Bureš

Skvěle napsané postapo z dnešní doby, které nás nutí k zamyšlení. V příběhu je i za pomocí černého humoru vykresleno, jak se nechá lidstvo lehce zfanatizovat. Závěr je překvapivý a výsledkem je v podstatě to, že si takový konec zasloužíme.
"Během trestu muž neustále ječel, prosil a sliboval. K tomu mu z ampliónů vyhrávala píseň Zlatíčka od Kapitána Dema: JÁ VÁS MÁM RÁD. I KDYŽ MĚ UŽ TROCHU ZAČÍNÁTE SRÁÁÁT..."

29.03.2023 5 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Autorka patří mezi mé oblíbené, umí skvěle spojit romantiku s dobrodružstvím.
Tady se spíše jednalo o napínavou povídku se šťastným koncem. I když určitě by se mohl děj více rozvinout a přidat několik stránek. Taková příjemná jednohubka na vyplnění času při jízdě v dopravních prostředcích.

23.03.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Závěrečné setkání s komisaři Laurou a Adamem. Na začátku příběhu dojde ke zločinu, následuje plynulý popis průběhu vyšetřování, falešných stop a domněnek o možném pachateli. A najednou, jako blesk z čistého nebe, se stane zvrat, který nikdo nečeká. Konec příběhu jsem dočetla s nevěřícným výrazem....Proč?!!

22.03.2023 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Námět zajímavý, ale dal by se tento potenciál ještě lépe využít. Olive a Adam byli sympatičtí a jejich sbližování bylo úsměvné. Ovšem použité vulgarity a sexuální scéna jakoby vůbec do tohoto příběhu nezapadaly. Bunusová kapitola už byla navíc, klidně bych se bez ní obešla. I přes nedostatky je to vcelku velmi čtivý oddechový romantický příběh z vědeckého prostředí.

12.03.2023 3 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Třetí díl série byl opět velmi čtivý. Hlavní postavy Presley a Shaw byly sympatické a chemie mezi nimi fungovala skvěle. V tomto příběhu byl motorkářský klub zmíněn už jen okrajově a není zde napětí jako v předchozích dílech. Jedná se spíše jen o romantiku a v podstatě lze tuto knihu číst samostatně.

05.03.2023 4 z 5

Yarminův syndrom Yarminův syndrom Petr Heteša

V přetechnizovaném světě bývalý lovec lebek a nyní strážce zákona, milující především flašku Jacka Danielse a žluté Camelky, nejčastěji zachraňuje v nedaleké škole mládežnický výkvět spodiny. Když ho o pomoc požádá dávná spoluzačka, která postrádá svou dceru, roztočí se spirála neočekávaných událostí. Mrtvol přibývá a doposud poslušní androidi se vymykají kontrole.

"Otočil jsem se k učitelce. Nemůže z těch chemikálií, co tam jsou, vyrobit výbušninu?
Zavrtěla hlavou. On ne. Na to má moc špatný známky.
A kdyby smíchal všechny dohromady? Povýšeně se na mě podívala. Vypadá to, že jste měl z chemie stejný známky jako on."

28.02.2023 5 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Druhý díl se mi líbil ještě o něco víc než první. Tentokrát v popředí příběhu vystupují Isaiah a Genevieve, kteří se kvůli okolnostem rozhodli pro sňatek z rozumu. Je zde krásně vylíčeno jejich postupné sbližování, poznávání se, a také plno emocí. Dočkáme se i rozuzlení zápletky z předchozího dílu.

14.02.2023 5 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

No tak toto!!! Skvělá detektivka s geniální agentkou, šíleným vrahem a sexy rangerem. Případ je uzavřen, ale je zde ponechán prostor pro pokračování.

11.02.2023 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Převyprávění pohádky Kráska a zvíře. Zpracování nebylo špatné, ale celkový dojem z knihy pokazil odfláknutý konec a epilog.

02.02.2023 3 z 5

Území vlků Území vlků J. R. Ward (p)

Bohužel tato kniha mě moc nenadchla.
Děj ubíhal pomalu, větší zvrat se odehrával až na posledních stránkách, kde se však dočkáme velmi otevřeného konce. Opět byl příběh propletený s Bratrstvem. Tady mi to ale docela vadilo. Hlavní postavy byly sympatické a měla každá své tajemství, což činilo příběh o něco zajímavější. Nicméně i přes otevřený konec si nejsem jistá, jestli se do dalšího dílu pustím.

28.01.2023 3 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

Na tuto knihu jsem narazila čirou náhodou a nevěděla jsem, co od ní čekat. Jsem ráda, že jsem knihu přečetla, protože mě opravdu nadchla. Ukazuje totiž knížete Vlada III. v úplně jiném světle. V podstatě je to romantický příběh o knížeti, ve kterém je vykreslen jako milující muž a otec. V rámci jednotlivých kapitol se prolíná minulost s budoucností. Některé uvedené historické údaje jsou pravdivé, jiné smyšlené. Určitě bych ale uvítala, kdyby byla v knize přeložena použitá rumunská slova.

12.01.2023 4 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Úžasná pohádka pro ženy odehrávající se v mafiánském prostředí. Příběh jsem zhltla jako malinu. Žádná hluchá místa, vše do sebe zapadá, chemie mezi hlavními postavami byla odzbrojující. Řadím knihu mezi jednu z nejlepších v daném žánru a těším se na další díl.

04.01.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Další případ sehraných komisařů Laury a Adama. Tentokrát je jim přidělen případ 3 zmizelých chlapců. I v tomto případě jsem pachatele neodhalila. Příběh je velmi čtivý a napínavý. Stránky hltáte jednu za druhou, jen abyste se dozvěděli, jak to dopadne. Příběh je doplněn i o osobní linky obou komisařů.

30.12.2022 5 z 5

Po západu slunce Po západu slunce Linda Howard (p)

Autorky nám tentokrát naservírovaly postapokalyptický román. Solární bouře způsobí výpadek elektrické energie na celé planetě, který trvá jeden rok.
Příběh vypráví o komunitě menšího města Wears Valley, která se snaží s nastalou situací vypořádat. Je to velmi čtivě napsané, takže i přes pocit, že se nic moc významného neděje, vás to vtáhne.

28.12.2022 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Velmi povedená detektivka z českého prostředí.
Do poslední chvíle jsem netušila, kdo je vrah. A možná právě proto se mi kniha líbila o to víc. Komisaři Laura a Adam jsou sympatičtí a na pozadí vyšetřování se odkrývájí i střípky z jejich soukromí.

17.12.2022 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Skvělá série.
V prvním díle mi sice chvíli trvalo se v tomto světě orientovat, ale jakmile jsem se začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Všechny díly přečteny jedním dechem.
Příběh obsahoval vše - dobrodružství, napětí, intriky, přátelství i lásku. Jen by podle mě mohly být hlavní postavy o pár let starší.

05.12.2022 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Romantický jednoduchý příběh, děj plyne plynule, žádné velké zvraty. Chemie mezi hlavními hrdiny také není moc přesvědčivá. Celkově příběhu chybí "šťáva", takový neurazí, nenadchne.

27.11.2022 3 z 5