Malefisto Malefisto komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Knížka mě bavila a četla se velice dobře. Ale i přes to musím říct, že přesně podle předchozích zmiňovaných recenzí mi některé věci (roubování hory Mrtvích a reálných věcí, otrok najednou mazlíčkem aj) v knížce moc nesedly. Každopádně mám koupený druhý díl a jsem na něho zvědav jak se celý příběh bude vyvíjet. Ale i tak musím říct, že je to na české poměry nadprůměrně napsané fantasy.

21.10.2020 4 z 5

Siddhártha Siddhártha Hermann Hesse

Kniha, která mě zasáhla přímo do srdce....nebo duše? Její obsah a duchovní rozměr se mnou natolik rezonuje, že kdybych si musel vybrat jednu knížku, kterou bych si mohl nechat u sebe na pustém ostrove, vezmu si jednoznačně Siddhárthu! Je to kniha, kterou můžete stále číst dokola a vždycky v ní najdete tolik nového a když ji umíte správně uchopit a prožít, vždy Vás dovede přímo k prožitku PRAVDY, Vědomí, Boha....je asi jedno jak to kdo nazve :)

19.12.2016 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Hobita a Pána prstenů jsem četl před víc jak 15ti lety. Sic jsem to celkem nadšeně přelouskal ale nedal jsem si okolnosti a celý příběh moc do spojitosti. Proto jsem se rozhodl skoro ve 30 letech si dílo Tolkiena pročíst pořádně. A začal jsem od základů, tedy touto knihou. První byl pokus Silmarillion zhruba po stranu 100. Zase jsem však nic nechápal. Proto jsem začal znovu s pomocí map, encyklopedie, internetu a rodových stromů. Najednou se mi informace začaly spojovat a otevřel se úžasný a velmi propracovaný svět, kterému když dopřejete trochu času, Vás absolutně pohltí a uhrane. Skvělé dílo!

23.10.2016 5 z 5

Moudrost hub: Šamanský rozvoj duchovního vědomí Moudrost hub: Šamanský rozvoj duchovního vědomí Martin W. Ball

Silná kniha a pro mě osobně velké překvapení. Zajímavé jak z duchovního a filosofického pohledu, tak zážitků z psylocibinového stavu. Komplexní a velmi čtivé. Vřele doporučuji.

24.06.2015 5 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

Po zhruba 30-to stránkách jsem si taky říkal: "Mno jsem zvědav, jak se tímhle prokoušku". Ale pak se mi kniha otevřela a zjevila nádherný fantaskní svět, který už odmalička také pociťuji v temných skříních mezi kabáty nebo ve spárách starých stěn. Pohled a filosofie autora mě vzala a sedla mi přesně do noty. Občas mi i přišlo, že myšlenka knihy se snaží postihnout Skutečnost podobně jako např. Buddha, Lao C´ či Ježíš. Rozbití zajetých konvencí a stereotypu bytí je prostě moje :)

27.11.2014 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Drsné, pravdivé a bez příkras. Přečteno během jednoho dne. Těším se jak bude pojatý film.

08.09.2017 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Krásně naivní a krásně positivní knížka....a ty ilustrace jak kočka vytírá podlahu psem a naopak. hezké :)

18.03.2015 5 z 5

Mimozemšťané v Čechách Mimozemšťané v Čechách Jitka Lenková

Pro mě rozhodně taky zajímavé počtení. Osobně bych se lidem s těmito zážitky neposmíval. Vždyť nejlépe zpochybnitelným světonázorem je čistě materialistické pojetí světa, které se dá vyvrátit během vteřiny. Snižovat něčí neobvyklé prožitky a nazývat ho bláznem je přeci tak jednoduché. Společnost se bojí pravdy a proto kolem sebe kope a staví se naprosto skepticky ke všemu. To je dle mého názoru ten hlavní problém.

25.07.2014 4 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Naprosto skvělá kniha....temná, mystická ale pokaždé když ji čtete v ní najdete něco nového. Řadím mezi mích top 10 knížek a vřele doporučuji.

19.05.2014 5 z 5

Cesta slepých brouků Cesta slepých brouků Roman Mlejnek

Velmi zvláštní ale velikou energií nabytá knížka. Dostal jsem ji k Vánocům a přečetl ji za 2dny...tedy skoro jedním dechem a splnila přesně mé očekávání. Hlavní myšlenka dle mého názoru: Všechno je takové, jaké má být.

28.12.2013 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Začátek je skvělý, velmi vtipně napsaný a stále jsem se smál. V závěru, ve kterém jsou popsány vyze v horečnatém stavu knížka trošku ztrácí dech a začíná nudit. Jinak ale skvělé počtení :)

10.08.2013 4 z 5

Psychotropní šamanismus - Psychotropní rostliny v čarodějnictví Psychotropní šamanismus - Psychotropní rostliny v čarodějnictví Jim Dekorne

Velice dobrá kniha plná zajímavých informací a filosoficky a teoreticky také navýši.

24.04.2018 5 z 5

Abarat Abarat Clive Barker

Nechci být nějaký škarohlíd nebo fouňa, ale čekal jsem asi trošku víc. Knížka je čtivá a fantasy svět Barkra je originální. Paradoxně mě však začala pohlcovat až v posledních asi 70 stránkách a tak mi to celé příjde jako takový úvod do světa Abaratu. Na další díly se každopádně těším a jsem zvědav co se z nich vyklube :)

07.03.2018 4 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Až po závěrečné bojůvky a záměru zničit svěchny velmi čtivé a strhující. S tím koncem jsem trošku bojoval a nechtělo se mi do něho. Oproti nečekaným dějovým zvratům v průběhu knížky mi přišel takový předvídatelný a kýčovitý. Každopádně to nemění nic na faktu, že knížka je velmi dobrým článkem do celého puzzle světa Star Wars.

23.11.2017 4 z 5

Budoucí lidstvo Budoucí lidstvo Edward Bulwer (p)

Jsem rád, že jsem se k téhle knížce byť v elektronické podobě mohl dostat a přečíst si ji. Rozhodně velmi zajímavé čtení, které ovlivnilo světové dění. Do jaké míry, to je otázka stejně jako existence podzemního světa :)

02.10.2017 4 z 5

My tři a já My tři a já Vlasta Redl

Vlastimile Vlastimile, až do přečtení téhle knížky jsem nějak nevěděl, co si o tobě mám myslet, ale měl jsem tě spíš rád. Tohle čtení mě mile přesvědčilo o tom, že se oba pohybujeme na blízké vlně a vnímáme svět podobně. Za tohle zjištění jsem rád a odedněška jsi k mému srdci opravdu přilnul a z tohoto důvodu (samožřejmě i kvůli Tvoji hudbě) si tě nesmírně vážím . Díky

23.08.2017 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

První polovina knížky je pro mě osobně trošku zdlouhavá. Chápu však, že k celému příběhu patří, a vytváří důležitou dějovou linku života hlavní představitelky. Druhá půlka je však natolik čtivá a poselství je tak silné, že nelze dát jinak než plný počet. Jen mě mrzí, že příběh Anity je schopen odstranit strach ze smrti u vážně nemocných lidí, a dokáže léčit duši. Většinová společnost jej však označí za blábol a kategoricky jej odmítne. Zavrhne tak positivní sílu celého poselství posmrtného života.

01.03.2015 5 z 5

Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Nevím jestli je N. Walsch tak dokonalý mystifikátor a znalec veškeré filosofie, duchovní praxe a metafyziky, který vytvořil tak dokonalý a ucelený systém otázek a odpovědí na základní existenciální otázky lidstva, nebo opravdu komunikuje s Nejvyšším. Ono je to v podstatě absolutně jedno. Každý z nás je částí Boha a tudíž sám Bohem. Proto nemá cenu se trápit, kde se hovory vzaly a kdo je napsal. Spíš je důležité začít měnit svůj život, hledat a pochopit tak tuto dokonalou a láskyplnou Jednotu všech a všeho. To je hlavní myšlenka celé této knihy, ke které se snažíme každý svou cestou dojít :)

02.01.2015 5 z 5

Teprv tímhle dílem se podle mě láme sága na čtení pro dospělé. Hodně se mi líbí retro náhledy do Voldemortova dětství a jeho růst do monstra, které na konci udeří na Bradavice. Společně s prvním dílem zatím asi nejsilnější počtení. Tak hurá na poslední díl....nemůžu se dočkat jak to dopadne :)

20.10.2014 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Pro mě divadelní hra se silným duchovním podtextem a varováním do budoucna.

27.08.2014 5 z 5