My tři a já

My tři a já https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90640/my-tri-a-ja-90640.jpg 4 35 12

Vzpomínky a zážitky z českého a moravského prostředí i z koncertních cest po USA a Austrálii, vztahy, názory, postoje i umělecká přátelství tvoří několik linií této knihy, do níž jsou kromě samotného protagonisty zahrnuti zejména jeho dlouholetí přátelé a názoroví blíženci Slávek Janoušek a Jaroslav Samson Lenk. S řadou ilustrací a fotografií.... celý text

mfajmanova
18.08.2023 4 z 5

Úsměvné, milé, moc příjemné čtení.

romanav9035
19.11.2022 5 z 5

Hrozně hezky se mi to četlo. V knížce se střídají myšlenky a postřehy nejen muzikantské; takové milé, laskavé, se kterými jsem velmi souznila (ač jsem se bála, že se generačně mineme, protože by Vlasta mohl být můj děda). A cestopisné povídání, které mě taky okouzlilo a četlo se samo. Knížka je plná fakt hravých svěžích ilustrací a naložená spoustou vtipných fotek.
Asi si přečtu i zbylé dvě knížky, protože tahle trojka mě fakt baví.

Katka2382
14.11.2021 5 z 5

Teda,to bylo krásný,milý a vtipný.
Knížka se mi četla opravdu krásně a kdo má rád Vlastu a jeho tvorbu tak zaplesá.

Malefisto
23.08.2017 5 z 5

Vlastimile Vlastimile, až do přečtení téhle knížky jsem nějak nevěděl, co si o tobě mám myslet, ale měl jsem tě spíš rád. Tohle čtení mě mile přesvědčilo o tom, že se oba pohybujeme na blízké vlně a vnímáme svět podobně. Za tohle zjištění jsem rád a odedněška jsi k mému srdci opravdu přilnul a z tohoto důvodu (samožřejmě i kvůli Tvoji hudbě) si tě nesmírně vážím . Díky

Lexand
31.01.2017 1 z 5

Vlasta je geniální hudebník a výborný básník. No, a mizerný prozaik.

kob
19.11.2016 3 z 5

Vlastu Rédla mám ráda, ale touhle knihou jsem se jaksi nemohla prokousat.

bejan
27.09.2015 5 z 5

Máte-li rádi Vlastův humor (a muziku, samozřejmě!), bude se Vám kniha líbit. :-)

bércoun
04.02.2015 4 z 5

Někdy je lepší poslouchat mlčení, na to nemá každý talent a Vlasta říká, že ho má. Moc hezká kniha, ráda jsem se začetla do jeho myšlenek i humoru.

Sarrik75
18.09.2014 5 z 5

Já mám Vlastu na předním žebříčku oblíbených muzikantů, geniální texty i hudba. Knížka byla super, já jsem se u ní tak nasmála a přesně jak píšete, i hodně dozvěděla! Vlastním i další dvě pokračování... My tři a já od Janouška i od Samsona. Měla jsem z toho trochu strach, že nebudou tak dobré, jako ta Vlastova, ale obavy byly zbytečné. Líbily se mi všechny. Každý z nich tam přidal nějaké ingredience, které mě fakt dostávaly opět do záchvatů smíchu i do chvilek k zamyšlení. Příjemné knížky.

MagdaS
31.12.2013 5 z 5

Vlasta Redl je podle mě nejlepší muzikant - hráč na cokoliv, textař a prostě nej ve všem, co se týká hudby :). A knížka se mi opravdu líbila, konečně jsem si trochu doplnila mezery v životopise, který nechce zveřejnit. Dokonce mě donutil pátrat na internetu, jak se jmenoval původním příjmením. Dalo to dost práce, ale podařilo se. Každopádně se kniha četla velice dobře.

čertina
16.12.2012 4 z 5

Vlastu mám hodně ráda,na koncertu toho o sobě moc nepoví ale z téhle knihy jsem se o něm dozvěděla opravdu mnoho.

valda
05.02.2012 3 z 5

Prvotina Valašského básníka, rockera a renesančního člověka Vlasty Redla. Jedná se o soubor krátkých povídek a úvah, které se většinou týkají cest, které hudebník podniknul po celém světě se svými dvěma kamarády z branže Slávkem Janouškem a Jaroslavem Samsonem Lenkem.
Není to ale tak úplně cestopis. Autor sice začne mezipřistáním v Hong Kongu, ale většinou stejně skončí v zamyšlení nad smyslem existence, či nějakou slovní hříčkou, nebo básničkou co ti tři vymysleli. Z jiných zamyšlení se zase může čtenář dovědět, jaká je Vlasta romantická a křehká duše.
Redl patří mezi moje oblíbené hudebníky, ale asi nejsem úplně fanda povídek a jiných krátkých textových útvarů. I když je autor někdy vtipný, nebo napíše něco zajímavého, tak mě kniha nějak moc neoslovila.
Takže pokud máte rádi krátké vtipné úvahy, tak si přidejte hvězdičku. A pokud jste fanatický fanda Vlasty Redla, tak si přidejte další.

Vlasta Redl
česká, 1959