malazluta malazluta komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Knihy Colleen Hoover mám opravdu moc ráda, bohužel každé její dílo je poměrně hodně emočně náročné. Každá sice jinak, ale vždycky ve mě zanechají smutek a vnitřně se mě dotknou. Z tohoto důvodu jsem si začala zvažovat, kdy se do její další knihy zase začtu. Knihu "To nejlepší v nás" jsem odkládala hodně dlouho, ale po jejím přečtení musím konstatovat, že autorka opět nezklamala.

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Kdo hledá v této knize historický román, hledá marně. Troufám si říct, že mnoha znalcům druhé světové války by při čtení této knihy vstávaly vlasy na hlavě z toto, jak moc je příběh historicky neautentický. Jedná se o pohádku, jejíž příběh je zasazený do válečného prostředí. Autorův styl psaní je velmi čtivý a dá se říct, že knížku doslova zhltnete (ona taky zas tak moc stránek nemá). Po přečtení mě trošku mrzelo, že autor nešel více do hloubky, příběh mi přišel hrozně nereálný a plochý. Konec je přesně takový, jaký čtenář celou knihu očekává, takže ani tady se překvapení nekonalo. Celkově se mi kniha líbila, akorát moje očekávání u ní bylo poněkud větší.

14.07.2020 4 z 5

Strážce nádrže Strážce nádrže Zdeněk Svěrák

Zdeněk Svěrák a jeho krásná čestina ... příběh psaný formou dopisů, které jsou takové jako život sám - místy úsměvné, jindy plné starostí.

07.06.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Skvěle napsaná kniha a poutavě zpracované téma bohyní o kterých většina z nás neměla ani ponětí. Díky této knize jsem si nastudovala řadu dalších materiálů na toto téma a jsem ráda, že jsem si rozšířila rozhled.

06.06.2019 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Elle Kennedy mě prostě baví a každá její kniha je pro mě sázka na jistotu. Už se těším na další.

04.06.2019 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Poutníka jsem přečetla jedním dechem. Narazila jsem na ni více méně náhodou a jsem z ní doslova nadšená. Doufám, že se někdy dočkáme další knihy tohoto autora.

02.12.2016 5 z 5

Tajemství letní noci Tajemství letní noci Lisa Kleypas

Série Čekanky se L. Kleypas opravdu povedla, její první díl je vtipný, romantický i erotický... opravdu skvělý začátek série.

05.12.2014 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Hypnotizér je pro mě jedno velké zklamání. Začátek knihy vypadal slibně, prostředek mi příšel hodně nudný, bez nějakého náboje a energie, a závěrečné "vyvrcholení" mi přišlo až nechtěně směšné. Žádná z postav mi nebyla sympatická a bylo mi celkem jedno, co se jim v knize děje. To, že jsem knihu přečetla do konce, považuju za osobní výkon. S tvrzením, že jde o druhého Larssona zásadně nesouhlasím, tato kniha spíše než poctou je pro mě parazitováním na oblíbenosti a popularitě tohoto švédského autora. Netvrdím, že pro někoho Hypnotizér nebude mít své kouzlo, já ho ale neobjevila.

15.03.2013 1 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Obávám se, že tato kniha zapadne mezi jí podobné, protože v ní není "nic navíc", co by ji nějak odlišilo od odstatních. Nelze jí zase tolik vytknout, bohužel není ani co chválit. Přiznávám, že jsem se u ní chvilkama nudila. Škoda.

19.10.2021 3 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Kniha přečtená jedním dechem, nenáročná, ale pobavila. Vi Keeland umí napsat poutavý příběh, který není sice není dramatický na zvraty, ale čtenář se u něj nenudí. V rámci žánru jsou pro mě její knihy lepší průměr.

11.08.2021 5 z 5

Mor Mor Albert Camus

Myslím, že lepší období na čtení této knihy jsem si nemohla vybrat:-)

11.08.2021 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Příjemná, svěží a vtipná oddechovka.

11.08.2021 4 z 5

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Někdy stačí jen pár správných slov a úžasné ilustrace a je řečeno vše...

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Tato knížka se mi zpočátku jevila jako typická oddechová romance, dialogy hrdinů byly zábavné, ale příběh se zdál být stejný jako u hromady jiných, podobných knih. Když ale vyšel na světlo Reedův "problém", tak se můj pohled se na ni změnil, protože to se nejedná o tak jednoduchovou, pohodovou knihu, jak se na první pohled zdála. Tato tématika se mě osobně poměrně hodně dotýká a poselství této knihy určitě zvýšilo moje hodnocení.

Ďáblova dcera Ďáblova dcera Lisa Kleypas

Po dlouhé době jsem si přečetla knihu od L. Kleypas a musím říct, že jsem udělala dobře. Autorka napsala opět skvělý příběh, který jsem doslova zhltala:-)

11.12.2019 5 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Já od této knihy vlastně ani zase tolik nečekala, což je dobře, protože není nijak výjimečná a tak zklamání z ní nebylo tak velké. Není špatně napsaná a čte se dobře, ale příběh je "tuctový" a obávám se, že pro mě tato kniha brzo zapadne v šedi jí podobných.

12.11.2019 2 z 5

Princ z Powys Princ z Powys Julia London (p)

V prvním díle této série nám autorka podsouvá, jak je Greer chytrá a společensky zběhlá... bohužel opak je pravdou. Prakticky celou knihu je tato postava naivní, dětinská a místy až sobecká a moje sympatie rozhodně nezískala. Ke konci knihy jsem si přála, aby ji hlavní hrdina definitivně vypakoval do Londýna a uvědomil si, že pro jedno kvítí slunce nesvítí. Celou tuto sérii čtu hlavně proto, že mě zaujala anotace třetího dílu, ale po přečtení této knihy se začínám trošku bát.

21.08.2019 1 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Musím přiznat, že toto je první kniha Alice Clayton, která mě zklamala. Vtipná mi moc nepřišla (ano, párkrát jsem se uchechtla, ale ve srovnání s předchozími díly této autorky je to skoro nic) a hlavní hrdinka mi, především ze začátku, moc sympatická nebyla. V první polovině jsem se nudila tak, že jsem uvažovala, jestli tu knihu vůbec dočtu. Druhá polovina je podstatně lepší, ale celkově nemůžu knížku hodnotit jinak, než jako průměrnou.

02.07.2019 2 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Krásný příběh, jak pro dospělé, tak pro odrostlejší děti ... až člověk po přečtení této knihy dostane chuť na tomto hřbitově bydlet :-)

19.06.2019 5 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Zděněk Svěrák je prostě jistota, která mě nikdy nezklamala. Jeho cit pro češtinu je obdivuhodný.

18.06.2019 4 z 5