makyla makyla komentáře u knih

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

To bylo tak milé čtení. Děkuji pane Ebene, žádný list nebyl vytržen. :)

11.03.2021 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Pro mě naprosto strhující příběh obyčejných lidí za druhé světové války. Dvě sestry. každá úplně jiná. Jedna vdaná, vede spokojený život s manželem a dcerkou. Druhá rebelka, kterou nebaví jen nečinně přežívat útlaky ze strany německých vojáků. Příběhy se střídají a prolnou a střídají... Bavila mě linka jak s čekající Vianne, tak s aktivní Isabelle. Dojemná kniha a s klidným svědomím doporučuji dál.

23.10.2018 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tohle byla dobrá jízda. Tak jak jsem nenáviděla malou Janie, jsem možná nenáviděla paní Bovaryovou.
Christopher a Hannah - manželé, kteří se roky snaží o vlastní dítě. To ale nepřichází. Když se dostane Christopherovi na operační stůl malá Janie, okamžitě pocítí k tomu malému týranému děvčátku náklonnost. Ta přeroste až v nápad, malou si adoptovat. A tím začíná šílený boj.
Postavy jsou dobře napsané, ale za tu zaslepenost bych Christopherovi jednu flákla.

14.03.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět jízda. Knihu jsem s sebou brala všude po domě, abych mohla ve volných chvílích číst. Roberte, díky a těším se na další případ Eriky.

14.07.2019 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Daphne umí. Tuto autorku jsem objevila úplnou náhodou a je opravdu výborná.
Ke knize - mladá Mary se po smrti matky vydává za svou tetou a strýcem, kteří vlastní hospodu Jamajka. Ovšem nic není takové, jak si Mary představovala. Tajemný, ponurý román, který vtáhne a pustí až na konci.

05.07.2019 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tohle byla opravdu nádherná kniha. Kniha plná lásky, ale také plná neskutečné bolesti a touhy žít. Asi nemám více, co bych napsala. Snad jen - rozhodně si ji přečtěte.

23.08.2021 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Krásná kniha o nelehkém životě porodní báby Patience. Více asi netřeba psát, obsah knihy je jasný a já mohu potvrdit, že je kniha velmi čtivá a proto ji doporučuji.

01.01.2019 4 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

To jsem si áchla. Velmi milé, příjemné čtení. A i když je víceméně od začátku jasné jak kniha skončí, stejně jsem se neubránila slzičkám na konci.
Doris, jako malá desetiletá holčička, dostala od svého tatínka červený adresář. Dnes je Doris 96 let a téměř všechna jména jsou již přeškrtnuta. Až na jedno.
Sledujeme životní příběh Doris, která svůj pestrý život sepisuje pro svou neteř Jenny, aby vzpomínky neodešly spolu s ní. Seznamujeme se s lidmi, kteří nějakým způsobem ovlivnili její život. Knihu doporučuji, opravdu laskavé čtení.

29.04.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nejslabší kniha od P. Hartla. Opravdu zbytečně moc postav, než jsem se v nich zorientovala a kdo ke komu patří a kdo s kým pracuje... Knihu jsem dočetla jen proto, že byla dárkem od mých dětí. Jinak by byla odložena někde v první třetině.

12.03.2019 2 z 5

Musím přiznat, že knihu jsem dočetla až na podruhé. Poprvé jsem dočetla asi do třicáté strany a odložila. Mezitím jsem přečetla několik dalších a pak sek této vrátila. A byla to pecka. :) Ze začátku se trochu musíte zorientovat v postavách. Ale opravdu super. Krásný, laskavý humor. A životní příběhy a osudy obyvatel ostrova Guernsey. Od druhé poloviny jsem se nemohla odtrhnout. Určitě doporučuji. :)

25.12.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak tohle byl nářez. Nechala jsem se strhnout od první stránky a nadšení doznívá ještě pár dní po přečtení. Knihu jsem četla ve volných chvílích a dokonce jsem nezapínala ani notebook a nesjížděla sociální sítě, ale četla příběh ze dvou perspektiv. Amber - mladá žena, která jde tvrdě za svým cílem. Ulovit bohatého a ženatého pana Parrishe. Daphne - manželka pana Parrishe. Odkrývá nám další pohled na to, co jsme si přečetli u Amber. A věci nám do sebe začínají zapadat. Třetí, nejkratší část, je super finále. Určitě doporučuji a jestli holky napíší další knihu, určitě kupuji.

25.08.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Ano, Bryndza si mě získal už prvním Eričiným příběhem, Dívkou v ledu. Tady se poměrně brzy dozvíme, kdo je pachatelem a sledujeme vyšetřování. Takže žádný překvapivý konec, kdo je pachatel, se tady nekoná. Ale vůbec to knize neubírá na čtivosti. Za mě další pět hvězdiček a těším se na další, již pátý díl, těchto detektivek.

22.07.2018 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Knihu jsem si koupila na základě krásné obálky a názvu knihy. Čekala jsem, že kniha bude nejméně ze středověku, dle pojmenování porodní bába. Ejhle, kniha se odehrává v současnosti. Ale vůbec to nevadilo, četla se krásně. Střídají se pravidelně vyprávění dcera/vnučka Neva, dcera/matka Grace, matka/babička Floss. Kniha je psána hezky a pro nás ženský je takovým milým pohlazením ve všedních dnech.

31.12.2017 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Uf, silná kniha. Četla se sama, tak lehce a zároveň hrozně těžce. Líbilo se mi, že byla chvílemi z jiných úhlů pohledu, jiných postav v knize. Opravdu čtivý příběh malé dívky Gerty, který končí... A já nebudu nic prozrazovat. Přečtěte si jí, ode mě doporučení.

19.11.2017 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jé, tak tohle se mi moc líbilo. Ano, já ostuda jsem si ji přečetla až teď. Ale vím, že rozhodně zůstane doma a určitě se k ní zase vrátím. A tuším, že to nebude jen jednou. :)

27.05.2021 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Krásná kniha s tak populárním tématem. Válka x současnost.
Řekla bych, že první třetina knihy je válečný život Sophie a její rodiny.
Druhá třetina se věnuje Liv a obrazu, kolem kterého se rozhoří soudní spor.
V poslední třetině se obě linky střídají, až vyústí ve finále, kde je vysvětleno, jak... Přečtěte si to. :)

08.11.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Krásná kniha, přečtená za jeden den.
Určitě doporučuji přečíst. Téma palčivé, ale je nutné o něm mluvit - domácí násilí. Lily prožila dvě zásadní lásky svého života. Jako patnáctiletá tajný vztah s osmnáctiletým Atlasem. Za osm let jí do života vstoupí Ryle. Víc nechci prozrazovat, abych nepsala spoilery.

28.07.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Asi jsem měla obrovské očekávání dle recenzí a ohlasů čtenářů, kteří se za břicho popadali při čtení. Kniha se čte velmi dobře, ale nadšení, jako u většiny, se nedostavilo. Zasmála jsem se asi třikrát za celou knihu a to mám humor opravdu ráda, veškerý. Hodně věcí bylo prvoplánových. Asi se do dalších dílů nepustím, je tady taková spousta knih, které čekají, až na ně dojde řada. :)

05.07.2019 3 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Před mnoha lety mé první setkání s Ladislavem Fuksem a touto knihou si mě zkrátka získal. Opakování vět, frází... to je prostě Fuks.
Asi každý zná od Fukse Spalovače mrtvol, ale kdyby náhodou někdo od něj ještě nic nečetl, já určitě doporučuji začít právě knihou Myši Natálie Mooshabrové.
Jednoznačně doporučuji.

26.10.2017 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Krásná, fakt krásná kniha, která má pravém takové vysoké hodnocení. Bavily mě obě části, jak ta předválečná/válečná, tak i současnost. Určitě si k ní cestu najděte a přečtěte.

14.02.2022 5 z 5