Makropulos Makropulos komentáře u knih

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Kolik je druhů lásky? Jak je možné, že jsme schopni vlastně z lásky ztratit jeden druhého, opustit to, co jsme měli rádi? Proč mnohdy neslyšíme druhé, když volají o pomoc ?

Včera jsem tu úžasnou knihu dočetla, ale stále v ní listuji a znovu si čtu některé pasáže.

Doporučuji všem.

08.08.2015 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha se opravdu skvěle čte, vulgárnosti nevadí, protože je jasné, že se tak mnohdy mluví a co obdivuji, že se autorovi podařilo vlastně na dvou rodinách ukázat různé životní situace, které prožíváme. Na ty dvě rodiny to byla síla, ale v celé společnosti se to ztratí :-)

05.08.2015 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Mám ty čtyři kluky ráda, celou dobu jsem se vlastně o ně bála, aby si ten život úplně nepo...... .

03.08.2015 4 z 5

Kocour, který pozoroval lidi Kocour, který pozoroval lidi Jeffrey Moussaieff Masson

Mám ráda kočky, jejich nezávislost i jejich chování. A tahle úžasná kniha mi dala ještě trošku jiný pohled a pochopení těch úžasných zvířat.

02.08.2015 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

"Mozek a morek se liší jen jedinou hláskou… napadla komisaře maně divná myšlenka. A hned z ní vyskakovaly další a další: Kosti byly stvořeny jako otroci, odsouzené k tomu, aby zbytek těla podpíraly, vyztužovaly a nesly. Přesto se nikdy se svým osudem nesmířily a po miliony let ve svých dutinách z morku tajně vyvíjely zbraň, totiž rozum. Následovala strašná válka, vedená skrze mnohá pokolení až k člověku. V té válce nakonec rozum přebral duši vládu nad tělem. A mozek jakožto morek nejvyšší z kostí — lebky — pak ovládl i všechny ostatní morky..."

"Kdosi v davu zanotoval Kde domov můj a ta magická pra-jazzová píseň, složená v zajíkavých synkopách, začala do sebe nasávat všechen ryk i brebentění kolem a přetvářet ho sama v sebe. Chvíli se nejistě potácela v různých tóninách a kulhala v rytmu, ale jakmile dozněla dlouhá pauza po druhém „můj“, následovala „voda hučí“ už čistě a jednolitě jako hlas Boží"

Krásný jazyk, směs historických reálií, fantastična, gastronomických úletů i erotiky, prostě, jak už někde bylo řečeno "Mlýn na žánry".
Pro mě úžasné čtení.

01.08.2015 5 z 5

O líné babičce O líné babičce Alena Kastnerová

Tato knížka se stala u nás v rodině trošku "kultovní" knihou a nejen pro děti. Užívaly jsme si její čtení a také naživo některá dobrodružství, která prožila "Babička".

Doporučuji hlavně babičkám. :-)

Křivoklátské pohádky Křivoklátské pohádky Luděk Švorc

Řekla bych, že jsou ještě lepší než Kladenské pohádky. Doporučuji všem pro čtení s dětmi.

Kladenské pohádky Kladenské pohádky Luděk Švorc

Autora této milé knížky osobně znám a s vnoučaty jsme si tyto pohádky vážně užily. (jsou to samé holky).

Rose a stříbrný duch Rose a stříbrný duch Holly Webb

I závěr série mě velmi potěšil. Přestože je to kniha spíše pro děti, tak jsem zhltala celou sérii.
E-knihy jsou nyní dostupné na Alza.cz.

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Skvělé. Opět jiný pohled na 2.světovou válku, čtivě napsáno. Člověk se i hodně dozví.

Doporučuji.

31.07.2015 5 z 5

Bytosti přírody a léčení Země: Život s jiným světem Bytosti přírody a léčení Země: Život s jiným světem Margot Ruis

Obě autorčiny knihy mi hodně daly. Pomohly mi pochopit moje pocity v přírodě.

Neměnnost leopardích  skvrn Neměnnost leopardích skvrn Kristopher Jansma

Směs pravdy a fikce, prolínání míst a nějak i dob. Trochu jsem se ztrácela, ale když jsem pochopila tu "neměnnost" došla jsem k závěru, že tu knihu budu muset za čas přečíst ještě jednou.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Síla slov, síla přátelství a lásky.
Při čtení jsem prožila úsměvy (i když takové smutné), slzy a takový nějak jiný pohled na válku.

Pro mě opravdu nezapomenutelná kniha.

31.07.2015 5 z 5

Pro mě velmi příjemná oddechová kniha a co se jmen týče souhlasím naprosto s mfo.

27.07.2015 4 z 5

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Já nevím. Autor je porovnáván s Brownem, což se mi zdá trochu předčasné. Mně se zdály postavy tohoto díla nějak hrozně jasné a když se v závěrečné části objevila odhalení typu, že on je její otec atd. bylo to trochu jako v Cimrmanech. Ale jako námět mě to zaujalo a budu určitě číst i další díl.

25.07.2015 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Myslím, že tohle dílo je úžasným pohledem na celou dlouhou historii našeho národa. Takových pohledů je v naší literatuře málo. Moc se mi líbí, že drastické pasáže jsou popsány spíše tak nějak v náznacích, ale možná o to více působí. Postava hlavní hrdinky je vykreslena až do konce v průběhu historických změn a pro mě přináší možnost pochopit část dějin, kterou jsem sice nezažila, ale dle mého názoru, je velmi důležitá.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Je to velmi silná kniha, člověka až překvapí, jaké příběhy lidé u nás prožívali.

25.07.2015 5 z 5

Noční vlak do Lisabonu Noční vlak do Lisabonu Pascal Mercier (p)

Už je to skoro půl roku, co jsem tuhle úžasnou knihu četla. Opravdu mě zasáhla a nebyla jsem schopná ani přes den, kdy nebylo možno číst, na ni myslet. Bylo to, jako bych nějak do té knihy patřila. Plánuji, že ji budu číst znovu, tak jsem zvědavá, jak to na mě zapůsobí.