O líné babičce

O líné babičce https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75250/bmid_o-line-babicce-JM2-75250.jpg 4 67 22

Většina babiček jsou elegantní, upravené dámy, které mají vždy doma uklizeno, napečeno a kdykoli pohlídají vnoučata. Babička z naší knížky je ale úplně jiná: nevaří, nepere, neuklízí, nehlídá vnoučata, i když je má ráda. Místo toho si plní svá dávná přání, která celý život střádala do starého škapulíře. Projede se v superrychlém autě jednoho milionáře, proletí v baloně, vyleze na nejvyšší horu světa, naučí se lyžovat, surfovat na internetu, zatančí si v dešti s psychiatry, zahraje si po dlouhých letech na honěnou uprostřed přírody, a vždycky se jí přihodí ještě něco docela nečekaného!... celý text

Souteska
26.01.2024 5 z 5

Skvělá vtipná knížka o babičce, co si chtěla konec života pořádně užít a splnit si dlouho odkládané sny (pečlivě sepsané a uschované). Byla tedy dost radikální, ale moc se mi líbilo, jak dokázala nabourat představy o tom, jak má žít babička, celému okolí, nejvíce své rodině. Knížku jsem četla dětem - každý večer jeden babiččin splněný sen - a moc nás bavila všechny.

babystar
15.11.2023 5 z 5

Na tuto knihu mi padl zrak v knihovně, a protože jsem také líná babička (já říkám na baterky), půjčila jsem si ji. Vyznávám totiž stejnou filozofii, jen tak odvážná (praštěná?) nejsem. Bohužel jsem si nepořídila žádný škapulíř na sny a také nemám diamant. Nevím, jak se kniha může líbit dětem, ale mně se líbila moc a doporučuji ji všem babičkám. Teď mám v plánu vyhledat knihu o nevyřáděném dědečkovi, ať vím, co mne čeká, protože jednoho takového mám doma...

muchomurka
03.01.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, u některých splněných snů jsme se hodně nasmáli všichni, některé byly hodně na sílu a vtipné nebyly. Přečtení nelituji, ale jsem ráda, že jsme ji měli jen půjčenou z knihovny.

LuckyZ
18.02.2018 5 z 5

Super kniha pro dospělé i děti. Vtipně psané a veselé, o tom , že člověk si může plnit sny.

Isew
23.08.2017 2 z 5

Koukám, že půjdu proti proudu, ale mě se ta knížka nelíbila. Byla psaná prvoplánově. Nebyl v ní život. Příběhy na efekt. Krásně ze života starších lidí umí psát David Walliams. Tam mu to věřím. Tady ne. Je možné, že existují starší lidé, kteří si plní své sny, to je skvělý námět, ale zpracování mě vážně nenadchlo.

tomas8334
15.06.2017 5 z 5

Stejně skvělá jako Nevyřáděný dědeček. Holky se mlátily smíchy (a já koneckonců taky).

RenoPi
20.03.2017 4 z 5

Výborná

ztráca
31.01.2017 5 z 5

Skvělá knížka plná humoru, nápadů a splněných přání :-) Jsem zvědavá i na druhou knihu této spisovatelky. Snad bude stejně úžasná jako líná babička ..
Doporučuji všem, kteří si potřebují odpočinout a zvednout náladu :-)

Lefíček
24.10.2016 5 z 5

Super knížka! Báječně jsem se pobavila!

Danafantom
24.10.2016

Mě ani synka knížka neoslovila.

bosorka
16.10.2016 5 z 5

Línou babičku jsme už dvakrát viděli v Divadle v Dlouhé a byli jsme nadšeni. Když jsme teď dětem četli knížku, bylo nám okamžitě jasné, že to v divadle měli relativně snadné s tak skvělou předlohou. Babička je výborná, vtipná a fakt zábavná. A tu ženskou já žeru, jak se se světem nepáře. Plusem je množství dalších výborných postav. A takových přání jako babička mám taky dost, asi si taky zavedu škapulíř.

Aaloha
10.09.2016 5 z 5

Super knížka, hodně jsme se nasmáli.

Lucopatka
19.08.2016 4 z 5

Ač už dlouho dospělá, přečetla jsem s nadšením na jeden nádech. A smála se. Nahlas.
A na konci si posteskla, proč si těch přání Miládka nenastřádala do svého škapulíře více.
Skvělá knížka. Za mě jediné mínus - ilustrace. Mně se prostě nelíbí (ale to je můj boj:)).
Proto jen 4 *.

ponti
09.12.2015 5 z 5

Pobavila děti i rodiče. Povedený kousek. ;o)

Clara del Valle
04.09.2015 5 z 5

"Hobluj, Mílo, hobluj!"

Už dlouho jsem se u knihy tak nepobavila! DOPORUČUJI! :-)

lidunka1
02.09.2015 5 z 5

Jedna z nejvtipnějších knih, jaké jsem kdy četla.

Makropulos
31.07.2015 5 z 5

Tato knížka se stala u nás v rodině trošku "kultovní" knihou a nejen pro děti. Užívaly jsme si její čtení a také naživo některá dobrodružství, která prožila "Babička".

Doporučuji hlavně babičkám. :-)

bleškajanča
06.07.2015 5 z 5

Velmi hezka i zabavna kniha,byla jsem i na muzikalu ale ten nebyl lepší než knížka.Vřele doporučuju pro ty co mají rádi zabavu♥

Carpinus-CZ
25.10.2014 5 z 5

Výborná kniha - vtipná, dobrou náladu, ale i poučení vzbuzující u dětí i dospělých. Je to kumšt napsat knihu tak, aby se líbila dětem i dospělým a Alena Kastnerová to očividně umí. Jen tak dál ...

Sasenkasuska
08.03.2014 5 z 5

Moc pěkná kniha! Srandovní a poučná.

2011  89%O líné babičce
2015  89%O nevyřáděném dědečkovi
2022  80%Fenomén Zbrojovka

Kniha O líné babičce je v