Majuš333 Majuš333 komentáře u knih

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

'Představení teprve začíná.'

Tentoraz sa k nadčencom nepridám...
Vyšetrovateľka Jessica 'Čarodějka' Blackwoodová mi ako hlavná hrdinka prišla dosť slabá, to skôr by som na jej miesto dosadila Damiana. A 'Čaroděj' či 'Vrah andělů' mi pripadal zase nemastný neslaný. Dej bol zdĺhavý, záver urýchlený a ešte aj pritiahnutý za vlasy...

'Slova mají děsivou sílu.'
'Slova mají moc.'

19.12.2022 3 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

'Někdy je lepší nevědět!'
'Když člověk žije dlouho v temnotě, ta temnota se postupně stává skutečností. Nabývá podoby, ožívá...'

Obdivujem štýl písania, pretože Aaron vlastne svoj príbeh venuje Allison. Napätie sa buduje postupne, čo mi vôbec nevadilo. A súhlasím s Danielom (vnimat_Krasu), tiež si 'Pojď se mnou' budem pamätať kvôli tej hmatateľnej krehkosti a tiež láske, ktorá z celej knižky vyžaruje...

'Pokud jde o tajemství, nikdy o nikom nevíme všechno. Dokonce ani o člověku, který spí vedle nás a sdílíme s ním život.'

12.12.2022 4 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

'V životě jsou chvíle, kdy se prostě rozhodneme skočit do ohně, i když víme, že se spálíme.'

Pravá oddychovka, vrele doporučujem :)

„Bavil ses dobře s… Jak že se jmenovala?“
„María.“
„Přesně tak.“
„S Maríou… a Maríou jsem se bavil skvěle.“
„Byly tam dvě Maríe?“
Svraštil obočí. „Ještě její kamarádka.“
„Obě se jmenují María?“
„Jasně, polovina Portugalek se zřejmě jmenuje María. S oběma jsem se bavil stejně dobře.“
Málem mi vypadly oči z důlků. „Počkej, ty ses taky zapletl s její kamarádkou?“
„Všichni jsme si spolu hráli.“ „Ježíšikriste.“
„Radši Ave María.“ Mrkl na mě.
Zakoulel jsem očima.

09.12.2022 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

„Pokud hodláte dál bušit do klávesnice, jako když doma tlučete sysly, slečno Millsová, ocenil bych, pokud necháte spojovací dveře mezi našimi kancelářemi zavřené."

Prečo si nezlepšiť týždeň Božským bastardom? Pohľadenie na duši :)

„Vy jste mě sem sledoval?"
„Proč bych sakra něco takového dělal?"
„Takže jste prostě náhodou brouzdal po obchodě s ženským spodním prádlem. Jen taková drobná perverznost, co provádíte ve volném čase?"
„Uklidněte se, slečno Millsová."
„Víte, je fajn, že máte tak velkého ptáka, aspoň to zčásti vykompenzuje tu vaši nevymáchanou hubu."
Zčistajasna jsem si uvědomil, že se k ní nakláním a šeptám: „Já jsem si sakra jistý, že vy jste v extázi i z té mojí huby."

07.12.2022 5 z 5

Turbulence Turbulence Whitney G. (p)

'Lidé, kteří způsobí bolest, nemají právo rozhodovat o tom, kdy je čas na odpuštění.'

Presne tak, ako milujem Důvodné pochybnosti a Božského bastarda, milujem aj Turbulenciu :) Vždy mi zlepší náladu a zabudnem na okolitý svet... Často sa k nej vraciam a vždy ma rovnako dostane :)

P. S.: Prebal knihy je naozaj nádherný... Dokonalý...
P. S. S.: Jake by zo mňa určite nadšený nebol, keďže výpustky sú moja druhá prirodzenosť :)

Dnes ráno už dvakrát někdo zaklepal na moje dveře v ten absolutně nejnevhodnější okamžik.
A teď, potřetí během asi tří hodin, se ozvalo další zaklepání.
„Pane Westone!“ Tentokrát to byl ženský hlas. „Pane Westone, jste tam?“ Neodpověděl jsem. Dál jsem stál pod horkým proudem vody ve sprše a snažil se vymyslet, jak se z toho dostat.
„Pane Westone, to jsem já! Doktorka Coxová!“ zaječel znovu ten pronikavý hlas o deset minut později. „Vím, že tam jste! Jestli se tentokrát neozvete, budu předpokládat, že se vám něco stalo, a zavolám policii!“
Ježíši Kriste…
Vypnul jsem vodu a vystoupil ze sprchy. Nenamáhal jsem se s osuškou, prošel ložnicí a otevřel dveře. Ocitl jsem se tváří v tvář rusovlásce v bílém obleku.
„Co sakra chcete?“ zabručel jsem.
„Co prosím? Jak si dovolujete se mnou tak mluvit? Nelíbí se mi, že ignorujete –“
Najednou přestala mluvit a ustoupila. Vytřeštila velké hnědé oči a tváře jí zrudly.
„Váš pták je, hm…,“ pouze šeptala. „Jste teď úplně nahý.“
„Jste všímavá,“ poznamenal jsem klidně. „Co chcete?“
Její oči prodlely na mé výbavě ještě pár vteřin, než si odkašlala. „Jsem doktorka Coxová z personálního oddělení Elite Airways.“
„Já vím.“
„Vím, že tento víkend máte poslední sérii letů se Signature Air, ale vzhledem k tomu, že Elite a Signature budou od příštího pondělí fungovat jako jedny aerolinie, musíte pro nás dovyplnit nějaké papíry,“ vysvětlila. ,,Zabilo by vás, kdybyste to bral vážně?“
„Možná bych vás bral vážně, kdybyste si uvědomila, že moje oči jsou tady nahoře.“
Znovu se začervenala a celá nervózní ke mně vzhlédla.

05.12.2022

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

'Nosíme masku úšklebků a lží, skrývá, co máme pod tváří, tou přetvářkou si uplácíme svět, tisíce úsměvů dokážeme nabízet a zatím uvnitř duše krvácí.'

Krásne zakončenie série... Bolo tam šťastie, bola tam láska, bolo tam napätie, bol tam smútok... Som nadmieru spokojná :)

'Nestůj nad mým hrobem, usuš své slzy. Na věčný spánek je přece ještě brzy.
Jsem svěží vítr, co do tváře ti věje. Jsem odlesk na sněhu, co na tebe se směje.
Jsem paprsek slunce, co nutí zrno zrát. Jsem jemný déšť, v němž toužíš si hrát.
Když ráno vzbudíš se, ať jsi, kde jsi, jsem všude kolem, sám nikdy nejsi. Jsem vnitřní síla, co žene ptáky k letu. Jsem jasný měsíc, co v noci vládne světu.
Nestůj nad mým hrobem, usuš své slzy. Na věčný spánek je přece ještě brzy.
Tak nestůj nad mým hrobem, zadrž svůj žal. Vždyť já jsem nezemřel. Já žiju dál.'

03.12.2022 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

'Když si hraješ s ohněm, spálíš se.'

Príbeh nám graduje... A stále patrím do Lucovho teamu :)

„Když jsem dneska ráno prohrabávala tvoji skříň, došlo mi, že čtvery tepláky by každému člověku na světě vystačily na celý život.“
„Tak to,“ odpověděla jsem, vzala si od Millie tepláky a chytila se její paže, zatímco jsem si je snažila obléknout pod noční košilí, „může říct jen někdo, kdo ještě nikdy nesnědl celou pizzu a pak mu neruply džíny. Tepláků není nikdy dost.“
„Tepláky jsou v podstatě pyžamo.“
Zakývala jsem prstem. „Společensky přijatelné pyžamo. Společensky přijatelné.“
[ Už sa nečudujem, že tak zbožňujem nosiť tepláky :) ]

01.12.2022 5 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

'I v temnotě může být světlo.'
'A někdy temnota vede ke světlu.'

Až teraz som si uvedomila, že za tých 5 rokov, kedy Vendeta uzrela svetlo sveta vďaka Baronetu, som nikdy tejto knihe nevenovala komentár, čo ma veľmi mrzí a hneď to musím napraviť :)
Vendeta je oddychová jednohubka na jedno zhltunie...
A určite patrím do Lucovho teamu :)

„To je ale pohled!“ Millie v podstatě slintala. „Čtyři italští fešáci, o jakých jsem si doteď mohla nechat leda zdát. Který z nich je Nico?“
Nespustila jsem z něj oči. „Ten tmavovlasý.“
„Ha ha, fakt vtipný.“
„Druhý zprava.“
„Páni. A Luca?“
„Druhý zleva.“
Millie tiše hvízdla. „Ahoj, modroočko.“
Alex ji šťouchl do ramene. „Skončily jste? Musíme probrat taktiku.“
„Sklapni,“ sykla a setřásla ho. „Mám tu něco rozdělaného.“

27.11.2022 5 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Som vďačná za knihy, či série, ku ktorým sa dá opätovne vracať, toto je jedna z tých sérií :)

26.11.2022 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

'Neomlouvej se za pravdu, jen za lež.'

'Když se bojíš do někoho zamilovat, je to obvykle proto, že už ses zamiloval."

Milujem túto sériu! A práve tu je cítiť tá dokonalá spolupráca, výborne dámy :)

Udělal jsem krok vpřed a sklonil se k ní, abychom měli zrak ve stejné výšce. Stála tam a ztěžka polkla.
„Už ti někdo prošel zadními dveřmi, Gio?“
Její vytočený výraz se proměnil ve výraz zmatku. „Cože? Přišla jsem předními dveřmi. Copak jsi mě teď neviděl přijít?“
„Mluvím o tvým zadku, Gio.“

„Tak pojď, přítelkyně . Jdem v tý show pokračovat, dáme si večeři s mamčou a dědečkem, ať tě můžu vzít domů a dostat se na druhým rande taky na druhou metu.“
Povytáhla jedno obočí. „Druhá meta? Co má být sakra druhá meta, když si myslíš, že první meta je orál?“

22.11.2022 5 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

"Lidi nám můžou říkat, jak máme myslet, ale nemůžou nám říkat, co máme cítit."

'Pan Pracháč' je taká chutná buchtička na jedno zhltnutie... No a Bandita bol samozrejme BOREC :)

„Natáhněte ruku.“
„A vy mi do ní dáte telefon?“
„Ne. Stáhnul jsem si kalhoty a strčím vám do ní svýho ptáka. Panebože, vy jste ale trubka, ach jo.“
Uvědomila jsem si, že mě nemůže vidět, a tak jsem se usmála a natáhla ruku. „Jenom mi vraťte můj mobil.“

20.11.2022 5 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

'Kdo zalže jednou, zalže i podruhé. Lži tě nakonec vždycky doženou.'

Milujem 'Důvodné pochybnosti' :)
Opakovane sa k nej vraciam a patrí medzi moju TOP 10-ku najlepších a najzbožňovanejších kníh :)

„Co když pravý důvod, proč se nechci sejít, je ten, že jsem ošklivá?“
„Mám silný pocit, že nejsi.“
„Ale kdybych byla?“
„Opíchal bych tě potmě.“
„Dávám přednost tomu, když je rozsvíceno.“
„Tak bych tě přinutil, aby sis dala na hlavu papírový pytel.“
„Cože?“ Začala se hihňat. „Ty jsi neskutečný! Uff. U dveří mám klienta. Musím jít. Můžu ti zavolat později?“
„Samozřejmě.“

19.11.2022 5 z 5

Pan O Pan O Lauren Blakely

Nenáročná a vtipná oddychovka, ktorá má tú správnu iskru :)

„Nevím, jak jí odolám,“ řekne Wyatt s vilnou touhou v hlase druhej den ráno v Central Parku.
„Natalii?“
Zavrtí hlavou. „Malé kakaové čubičce. Podívej se na ni. Jak si ji mám nevzít domů? Vždyť se mi vejde do opasku s nářadím,“ řekne a prakticky vrká, když gestem ukáže na čokoládovýho miniaturního pinče, kterýho venčí.

17.11.2022 5 z 5

Ďábel a světice - část druhá Ďábel a světice - část druhá Amo Jones

'Líbat Brantleyho je jako líbat anděla smrti.'

Amo opäť nesklamala :) Len ma mrzí, že už pomaličky so sériou finišujeme :(

PS: Opäť veľká vďaka Baronetu, že nám servíruje Amo! Dúfam, že rok 2023 nám prinesie ešte viac kníh od tejto autorky :)
A tiež ďakujem za preklad, korektúru a prebal knihy! Zase všetko dokonalé :)

„Copak jsi zapomněla, že v tobě dokážu číst jako v otevřený knize?“
„Jak?! Jak to děláš? A hlavně, mohl bys s tím přestat?“
Sevře mi paži pevněji. „Protože každá tvoje kapitola je napsaná pro mě.“ Sklouzne prsty z mé brady na tvář. Jemně mě stiskne a přitáhne si mě blíž. „A nepřestanu.“

14.11.2022 5 z 5

Můj klenot Můj klenot Lauren Blakely

Klišé? Možno áno!
Ale aj z obyčajného klišé dokáže dobrá autorka vykúzliť niečo viac... Lauren Blakely tou autorkou určite je.
A netreba zabúdať, že 'Můj klenot' bol v originále vydaný v roku 2016, čiže v čase medzi BB a Turbulenciou... Stavím sa, že v tej dobe by mala táto kniha iné hodnotenie...

Tohle je konec mého sobotního večera. Můj kocour mě sledoval, jak si honím nad představou svojí nejlepší kamarádky.
„Ani muk,“ zasyčím na něho. Podívá se jinam, domýšlivě zvedne bradu.
Ale moje tajemství si nechá pro sebe. A já to jeho taky.
Zasranej malej voyeur.

12.11.2022 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Čitateľnosť tomu uprieť nemôžem, ale na zadok som sa z toho rozhodne neposadila...

'Když se nedíváš na ošklivé věci, ošklivé věci si tě nevšimnou, že ano?'

11.11.2022 4 z 5

Nedokončený rukopis Nedokončený rukopis Franck Thilliez

'Temný thriller, který si s vámi pohraje jako kočka s myší.'

Stačila mi táto jediná veta a neverila som nikomu a ani ničomu...podozrievala som snáď aj dážď či piesok... A po dočítaní mi ešte dlho trvalo, kým som prišla na to, ako správne podať tento komentár, aby som ľudí neodradila a zároveň nič neprezradila...
'Nedokončený rukopis' je TEMNÉ TORNÁDO, ktoré je naozaj vynikajúco a napínavo napísané/preložené. Môžete si pri ňom spievať NONSTOP, pretože Vás vážne prinúti čítať bez prerušenia, no z tých niektorých drsnejších pasáží mi prišlo zle...

Bolo to síce výborné, ale:

Prvú hviezdu uberám za Vica a jeho správanie k MammaM!

Druhú hviezdu uberám za záver! Ten záver ma sklamal, ale nielen tým, ako to dopadlo, ale hlavne štýlom písania a aj prekladom... (Myslím koniec Caleba Traskmana a nie Jean-Luca Traskmana.)

10.11.2022 3 z 5

Straky Straky Zoe Sugg

'Prví krok je za okraj.'

Nerozumiem tomu poslabšiemu hodnoteniu... Nie som síce cieľová skupina, ale 'Straky' bola taká nenáročná oddychová jednohubka na jedno popoludnie :)
(Ale kedy sa už konečne naučím, že skôr, ako sa do nejakej knihy pustím, mám si pozrieť, či nie je na pokračovanie??? To ma naozaj štve...)

'Jedna je zármutek,
Dvě radost nosí,
Tři nesou děvčátko,
Čtyři hošíka, o něhož matka marně prosí,
Pět stříbro, šest zlato značí,
Sedm pak hluboké tajemství stračí.'

06.11.2022 5 z 5

Záblesk ve tmě Záblesk ve tmě Stacy Willingham

'Je výročí děsivých vražd. A celé to začne znovu...'

"Kniha, kvůli které zůstanete vzhůhu celo noc." J.Deaver

'DOPADNOUT VRAHA MŮŽE JEN ŽENA, KTEROU VRAH VYCHOVAL...'

'Literární prvotina, která šokovala i oštřílené mistry napětí!'

"Zvráceně dobrý debut. Nikomu tady nesmíte věřit ani slovo!" P.Swanson

"Rodinná tragédie, děsivé tajemství a napětí, jež vás bude svírat až někde v žaludku." A.J.Finn

"Zvraty, které neodhadnete, příběh, který vás přilepí ke stránkám." K.Slaughter

"Takhle nadšená jsem z thrilleru nebyla už dlouho." CH.Cain

Toto všetko stojí na prebale... Rozhodne so všetkým súhlasím, ale chýba tam jedna podstatná vec. Chýba tam varovanie, že je to MASAKER! Nie kvôli brutalite, ale kvôli tomu, že na Vás pôjdu infarktové stavy!
A nedá mi, opäť nevyzdvihnúť dokonalý prebal. Jednoduchý obrázok: symfónia farieb vystihujúca podstatu, ktorá sa skrýva vo vnútri.
Tento thriller sa nečíta, on sa hltá! S hlavnou hrdinkou Chloe som prežívala úplne všetko. Žalúdok som mala zauzlovaný, sem tam som nedýchala, bola som do toho zažratá tak moc, že ma aj búchanie chvosta o podlahu vyplašilo...
A samé ZVRATY, ZVRATY, ZVRATY!
Ak je toto autorkin debut, tak klobúb dole!!! 'Záblesk ve tmě' radím k najlepším thrillerom, čo som kedy čítala!
Thrilleroví nadčenci, teraz apelujem na Vás [ určite viete, ktorí to Ste, mám Vás aj v obľúbených :) ], ak Vaša hladná duša prahne po naplnení, neváhajte ani sekundu a siahnite po tejto knihe. Tento príbeh Vás rozseká :)

PS: Babouš to zase vystihol... JE TO PSYCHO!

05.11.2022 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

'Krutá zima. Daleko od lidí. A někde tu číha vrah.'

Najprv ma uchvátil dokonalý prebal knihy... Moje omámenie ešte umocnila anotácia... A všetko zavŕšila predstava príbehu: Zbožňujem, keď sa expedícia vydá na zasneženú horu, kde na nich číha vrah...
Takže som sa na 'Smrt v ledu' nadšene triasla asi tak, ako sa moja štvornohá Láska Bella nadšene trasie na cukríky Tic Tac :)
A určite nie som sklamaná... Bolo to strhujúce, mrazivé, skrátka výborné!

'Když uslyšela venku zvuk, rozbušilo se jí srdce.
U dolního okraje jejího stanu zaslechla kamínek. To jen zafoukal vítr, pomyslela si.
Ale když sebrala odvahu znovu se nadechnout, uslyšela zvenčí něco jiného - pískání. Čtyři tóny. Hluboký, hluboký, vysoký, hluboký. A pak kroky. Pomalé těžkopádné kroky. Blížili se.
Srdce jí bušilo jako splašené.'

03.11.2022 5 z 5