Turbulence

Turbulence https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355913/mid_turbulence-F3X-355913.jpg 4 1005 242

Po bolestném rozchodu s přítelem Gillian nemá zájem o vážný vztah, okouzlující Jake Weston však do jejího života vtrhne jako bouře a jedna vášnivá noc přeroste v množství nezávazných sexuálních schůzek na různých místech světa. On je zkušený pilot a ona začínající letuška – v aerolinkách s přísným zákazem vztahů mezi zaměstnanci. Oba mají svá tajemství a každý jiné problémy s rodinou. Neměli se zamilovat, jejich srdce měla zůstat v bezpečí, jejich skandální milostná aféra se jim však vymkla z rukou a je odsouzena k záhubě. Tohle je jejich bouřlivá láska plná vzestupů, pádů a otoček. Zkrátka turbulence.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Baronet

Turbulence , 2016

adela.hol
12.04.2024 4 z 5

Devětadvacetiletá Gillian dostane od života pořádnou facku poté, co se dozví, jaký je ve skutečnosti její dlouholetý partner. Aby se z rozchodu dokázala vzpamatovat a zapomenout, na popud kamarádky Meredith souhlasí, že se pokusí o nezávazný vztah s jiným mužem. Ač to doopravdy neplánuje, jedna bouřlivá noc s o devět let starším Jakem, všechno změní. Až později zjišťují, že pracují pro stejné aerolinky. Ona jako začínající letuška, on jako zkušený pilot. A vztahy mezi zaměstnanci jsou striktně zakázány. Jenže jejich vzájemné přitažlivosti dokážou těžko bránit.

Kniha je vyprávěna v ich formě, střídavě z pohledu obou postav. Letištní prostředí bylo příjemným osvěžením, originálně byly pojaty názvy kapitol i názvy tří částí, na které je kniha rozdělena. Mezi Gillianem a Jakem se vytvořila typická dohoda, kdy mezi nimi půjde jen o jedno, ale jak už to bývá, Gillian chtěla víc (i kdyby si jen povídat o počasí), proti čemuž byl Jake zásadně proti. Oba měli svá tajemsví a k tomu velmi komplikované rodinné vztahy.

Gillian a Jake mezi sebou měli chemii, ale po dočtení a zamyšlení se, mě úplně nechytli jako jiné páry. Některé situace mi přišly hodně rychle vyřešené, což bylo výrazně vidět u Jakea, kdy jsem najednou nepostřehla, jak se ta změna vlastně udála.
Tajemství Jakeovy rodiny bylo výborným nápadem, ale i u jeho vyřešení mně nějak něco chybělo. Chápala jsem Jakeovo odmítavé chování, zároveň jsem ale čekala nějaké uzavření pro všechny strany.

I přes drobnosti jsem si knihu užila, a pokud budu mít příležitost si přečíst další autorčinu knihu, určitě nebudu váhat.

Majuš333
21.01.2024 5 z 5

Moje nové predsavzatie znie: 'Turbulence' a 'Důvodné pochybnosti' aspoň raz za rok! Tento rok splnené :)

Rapeh
05.11.2023 3 z 5

Skvělá oddechová četba. Přečteno jedním dechem a účel četby - odpočinek a relaxace splněny. Velmi se mi líbil sarkasmus hlavního hrdiny. Kniha nabízí přesně to co jsem očekávala - útěk z reality do fantazie.

Miska9884
24.05.2023 5 z 5

Jedna z mých oblíbenýchčetla jsem ji několikrát. V podstatě nic hlubokého,ale to jak ho to k ní přitahuje,se mi prostě líbí

LenkaNovotna32
18.05.2023 3 z 5

Celkom to bolo dobre, hlavny hrdina ma bavil,vtipny a sarkasticky, no zase sa opakujem, ale krasny, mudry, bohaty a nema jedineho kamaráta,ale zato ma velke pero a kopu peňazí klasika na ktoru zeny letia.. Ona no bola slabsia postava.Prisla mi dost naivná, bez hrdosti a vlastneho názoru. Je to kniha na ktoru do tyzdna zabudnete. Jednohubka

Lucie.285
10.05.2023 5 z 5

Souhlasím, že prvních cca 50 stránek je pomalejších, ale pak se to rozjede a nejde přestat číst. Hlavní hrdina má skvělé charisma a každou jeho větu jsem si užila. Super oddechovka. Ano téma pilot - letuška je možná klišé, ale i tak je to fajn příběh a jejich společné rozhovory byly prostě perfektní. Romantická linka byla bez chyby, takže za mě doporučuji.

meda2007
12.04.2023 4 z 5

Kniha se mi ze začátku četla dost špatně. Vůbec mě to nebavilo, ale cca po 50 stř. mě to vtáhlo a nedokázala jsem knihu odložit. Krásně napsaná odpočinková kniha s jedním velkým klišé, letuška - pilot. I tak jsem si čtení užívala.

Ešína
18.01.2023 4 z 5

Romance mezi pilotem a letuškou... Co víc si přát. Kniha se mi líbila. Zápletka ( i když trochu předvídatelná) byla skvělá. Oceňuji to propojení s názvem knihy.

Šárka88
10.12.2022 5 z 5

Její knížky jsou neuvěřitelně čtivé a na všechny způsoby stejné. On se chová jako pako, ona srovná chlapa do latě, ze sexu je laska a bim bam svatební zvony s pozitivním těhotenským testem. Tenhle příběh letušku a pilota je za mě dosud ten nejlepší který jsem četla. Hltala jsem každou kapitolu a Gillian za mě super ,, Jsou dvé ráno debile “ :-D . Opravdu jsem se při čtení bavila. Práce u aerolinek musí byt fakt těžká a obzvláště když máte nadřízenosti takovou čarodějnice jako Gillian. Opravdu to tak je?. Nevím jestli bych dokázala neporušit pravidla jako oni dva, protože ti piloti vypadají opravdu děsně sexy v uniformách. Doporučuji k přečtení.

Majuš333
05.12.2022 5 z 5

'Lidé, kteří způsobí bolest, nemají právo rozhodovat o tom, kdy je čas na odpuštění.'

Presne tak, ako milujem Důvodné pochybnosti a Božského bastarda, milujem aj Turbulenciu :) Vždy mi zlepší náladu a zabudnem na okolitý svet... Často sa k nej vraciam a vždy ma rovnako dostane :)

P. S.: Prebal knihy je naozaj nádherný... Dokonalý...
P. S. S.: Jake by zo mňa určite nadšený nebol, keďže výpustky sú moja druhá prirodzenosť :)

Dnes ráno už dvakrát někdo zaklepal na moje dveře v ten absolutně nejnevhodnější okamžik.
A teď, potřetí během asi tří hodin, se ozvalo další zaklepání.
„Pane Westone!“ Tentokrát to byl ženský hlas. „Pane Westone, jste tam?“ Neodpověděl jsem. Dál jsem stál pod horkým proudem vody ve sprše a snažil se vymyslet, jak se z toho dostat.
„Pane Westone, to jsem já! Doktorka Coxová!“ zaječel znovu ten pronikavý hlas o deset minut později. „Vím, že tam jste! Jestli se tentokrát neozvete, budu předpokládat, že se vám něco stalo, a zavolám policii!“
Ježíši Kriste…
Vypnul jsem vodu a vystoupil ze sprchy. Nenamáhal jsem se s osuškou, prošel ložnicí a otevřel dveře. Ocitl jsem se tváří v tvář rusovlásce v bílém obleku.
„Co sakra chcete?“ zabručel jsem.
„Co prosím? Jak si dovolujete se mnou tak mluvit? Nelíbí se mi, že ignorujete –“
Najednou přestala mluvit a ustoupila. Vytřeštila velké hnědé oči a tváře jí zrudly.
„Váš pták je, hm…,“ pouze šeptala. „Jste teď úplně nahý.“
„Jste všímavá,“ poznamenal jsem klidně. „Co chcete?“
Její oči prodlely na mé výbavě ještě pár vteřin, než si odkašlala. „Jsem doktorka Coxová z personálního oddělení Elite Airways.“
„Já vím.“
„Vím, že tento víkend máte poslední sérii letů se Signature Air, ale vzhledem k tomu, že Elite a Signature budou od příštího pondělí fungovat jako jedny aerolinie, musíte pro nás dovyplnit nějaké papíry,“ vysvětlila. ,,Zabilo by vás, kdybyste to bral vážně?“
„Možná bych vás bral vážně, kdybyste si uvědomila, že moje oči jsou tady nahoře.“
Znovu se začervenala a celá nervózní ke mně vzhlédla.

MAU256
20.10.2022 5 z 5

Zase další krásně čtivá knížka této autorky. Pilot a letuška - zakázané vztahy na pracovišti. Když se Gillian dozvěděla, že ji Ben podvádí, tak to ukončila. Její kamarádka Mer jí přemluvila, aby dorazila na "párty" a s někým se seznámila, aby se přenesla přes rozchod z Benem. Seznámení Gillian a Jake bylo dokonale vtipné. Jejich úlety byly někdy snad až nereálné, ale co, vždyť tak to přece v knížkách bývá, realita je přece někde jinde. Ze začátku jsem Jakea nechápala, ale nakonec se jeho chování dalo z toho, co prožil, pochopit. Co jsem nechápala byla rodina Gillian, jak se k ní chovali. Jsem ale moc ráda, že to nakonec dopadlo tak, jak mělo, nejen s Jakeovou rodinou, ale i s rodinou Gillian. No prostě romantika se vším všudy, určitě doporučuji si přečíst.

Marci_Vaj
13.10.2022 4 z 5

Ze začátku mě toho “jen sexu” přišlo až moc, resp. bez citu. Nicméně čím víc jsem se dozvídala důvody Jakeova cynismu, tím jsem ho víc chápala.
Nejvíc se mě líbily ty jeho odpovědi druhým lidem, perfektně napsané, humorné :)

V létě jsem na letišti viděla jednoho nejsexy chlapa v uniformě při letištní kontrole…byl úplně jako by ho vystřihli z těchto typů románů… Na pár sekund jsem přestala dýchat :D ( fakt existují i v reálu ) :D
Takže si dokážu představit úplně živě některé pocity popisované v těchto erotických knihách :D

Sarkak94
23.09.2022 5 z 5

Už jsem pár knih od autorky četla a musím říct že tato je z nich ta nejlepší. Miluju to
Seznámení Jakea a Gillian bylo úžasné a vtipné zároveň. Hlavně když ho pozvala do "svého" bytu. To jsem si jen říkala, holka zmlkni a uteč! No štěstí, že neutekla
Jake je tu vykreslený jako typický pilot sukničkář, v každém státě a městě má jinou ženu. Je chladný, uzavřený a vždy mu jde jen o sex..... Gillian pracuje jako letuška. Je sympatická, trošku ztřeštěná a taková záhadná. Už od začátku sebou nese tajemství. Celou dobu jsem se snažila dojít na to co to je a pak když to vyšlo najevo jsem byla doslova hodně v šoku. I když se Jake chová jako kretén, s Gillian se k sobě hodí. Od samého začátku to mezi nimi neskutečně jiskří
Ale dokáže ho Gillian změnit?.... A co se stane až Jake o Gillian zjistí pravdu?....
Je fakt, že jsem se občas ztrácela v místě a čase, hlavně na konci, ale brzy jsem se zorientovala. Ale je to čtivé. Příběh je napínavá, skvělá zápletka, ale také je to vtipné a zatraceně žhavé

veronikaverunka
18.08.2022 5 z 5

Když od erotické romance dostanete víc, než jste čekali :-)

Silvisek
21.07.2022 4 z 5

Ze zacatku me to moc nebavilo, ale nakonec to bylo tak super ze jsem to docetla behem 3 dnu krana knizka.

Nermal
07.07.2022 4 z 5

Bože můj! Nechápu, že někdo si čte erotickou oddychovku a přitom řeší své nesympatie k hlavním hrdinům, nelogičnost jejich konání, nepřesnost překladu a já nevím co ještě. Někteří čtenáři mi připadají jako trucovité děti.
Troufám si tvrdit, že nic z toho nikdo při čtení takového románu a priori nehledá. V jednom takovém příběhu s sebou chlap tahá všude kozu a nikdo neřešíme, nakolik je to logické. Prosím o trochu uvolnění - přepněte se do režimu průtokového ohřívače a nechte se unášet chvějivým příběhem. Toť vše, víc se po nikom ani nechce...

Literarytwins
07.07.2022 5 z 5

Po přečtení knih "S pozdravem Carter", "Důvodné pochybnosti", "Trhni si, Ethane" a "Výpověď" jsem čekala standardně dobrou knihu. Jenže v případě Turbulence tomu tak nebylo. Dostala jsem totiž pořádnou pecku! Tohle bylo opravdu skvělé čtení, které mě bavilo od samotného začátku až do konce. V příběhu nebyla pasáž, kde bych se nudila, nebo by mi přišla nesmyslná nebo zbytečná. Vše v této knize mělo své opodstatnění. Příběh se krásně postupně rozvíjel a nabízel vodítka, která ve čtenáří probudila zvědavost a zájem číst dál a dopídit se odpovědí. Originální bylo označování kapitol podle vstupních bran na letištích, zároveň byly střídavě psané z pohledů obou hrdinů. Neskutečně jsem se bavila u seznámení hlavních postav Jakea a Gillian. A on byl tedy opravdu číslo a to v dobrém slova smyslu! Být jeho nadřízeným, byla bych také na prášky, ale jako pozorovatel jsem se královsky bavila. Temné rodinné zázemí Jakea i Gillian příběh skvěle doplňuje. Rodina Gillian i Jakea by si totiž zasloužila pořádných pár facek. Pokud hledáte svižné a zábavné čtení plné erotiky a vtipu, tak Turbulence by měla být jednou z vašich prvních voleb!

Knihom_olka_
09.05.2022 4 z 5

U této knihy se bohužel úplně k ostatním nepřidám. Kniha sice nebyla nějak extrémně špatná, ale měla pro mě tři zásadní chyby.
1. Úplně poprvé v životě se mi stalo, že jsem se nezamilovala do hlavního hrdiny. Ne, že bych ho vyloženě nenáviděla, jen mi prostě nesedl. Přišel mi protivný a hrozně hrubý (a ne v tom dobrém slova smyslu).
2. Hlavní hrdinku jsem sice měla ráda víc, ale prišla mi naivní a chvílemi otravná.
3. Mezi hlavními hrdiny mi chyběla až taková ta hmatatelná chemie. Ne, že by do sebe nebyli zamilovaní, ale chyběla tomu jiskra.
Jinak zápletka nebyla vůbec špatná a hodně se mi líbilo neobvyklé zpracování celé knihy. Možná jen přišla ve špatnou dobu.
Takže nebyla nejhorší, ale já teda do jedné řeky znovu nevstoupím.

Nattali.ka
18.04.2022 4 z 5

Čtivé, chytlavé, sice typický příběh přechodu nezávaznosti k lásce a jasný konec hned od začátku, že sukničkáře proměníme ve věrného může a budou spolu žít šťastně až na věky, ale kdo by tyhle konce neměl rád? Bylo tam i pár překvapivých scén a věcí, na které jsme si museli počkat, takže knihu hodnotím pozitivně. Co se mi moc nelíbilo byly psané příspěvky na blogu a až moc častých detailů z červené knihovny. Letištní prostředí bylo příjemnou změnou od podobných knih s neustále omýlanými příběhy o zlém šéfovi a podřízené.

moma08
20.02.2022 3 z 5

Osobně musím říct, že jsem trošku zklamaná, ale ne proto, že by to bylo tak strašně, ale dle hodnocení a toho, že mám přečtené i jiné knihy od této autorky, jsem čekala něco prostě více. Tohle to byl podle mě průměr, ale jasně, nemůže se zavděčit určitě všem. Každopádně byla to oddychovka, kterou zvládnete přečíst během dne.