Majuš333 Majuš333 komentáře u knih

# Smrt všem prasatům # Smrt všem prasatům Tony Parsons

Autor píše veľmi zvláštnym spôsobom... Ako som lúskala jednotlivé stránky, niekedy prišiel pocit, že čítam 'návod na použitie' alebo 'príbalový leták' k liekom... Proste bez akýchkoľvek emócií... Ale nakoniec sa tam emócie predsa len našli a to hlavne láska: Maxova láska ku Scout a Stanovi :)

'BOLEST JE JEN SLABOST, KTERÁ OPOUŠTÍ TĚLO'

31.10.2022 4 z 5

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

'Dotkl se mě ďábel.'
'Pět zatracených minut.'

Keďže 'Elitní klub králů' je moja srdcovka a Amo Jones je pre mňa kráľovnou, tak nemôžem hodnotiť inak, ako plným počtom bodov :)
A úplne chápem, že knihy od Amo nesadnú každému, ale pre mňa sú pokladmi...
Ďábel a svĕtice I. má určite miernejší dej ako predchádzajúce časti (králi nám asi zmäkli), ale to by nebola stará dobrá Amo, aby to neokorenila a nepohrala sa s nami :)

PS: Veľmi pekne ďakujem Baronetu, hlavne prekladateľke Renate Heitelovej a korektorke Daniele Čermákovej. Dámy, dokonalá práca, u mňa 'knižný orgazmus'. Ďakujem.
A prebal knihy je tiež nádherný :)

'Každý z nás má příběh. Když zemřete, vzpomínky na vás ulpí v myslích lidí, jež necháte za sebou, nesmazatelným písmem. Můžou se vrátit a otevřít oblíbené kapitoly, když potřebují útěchu, nebo jednoduše přeskočit scény, na něž chtějí zapomenout, nemůžou je však vymazat. I pokud vytrhnete stránku z velmi dobře napsané knihy, vždycky v ní zůstane stopa po tom, co tam dřív bylo.'

31.10.2022 5 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

„Rozkaž mi ještě něco, andílku,“ pobídne mě. „Ani nevíš, jak mě to vzrušuje.“ Poplácá mě po zadku a já najednou vidím rudě.

Určite nie som cieľová skupina, ale vôbec mi to nevadí, pretože to bolo výborné a chytá ma absťák, lebo nemám pokračovanie!
Poznáte to, keď je kniha taká skvelá, že nechcete, aby skončila a zámerne radšej čítate po kúsočkoch a naťahujete to, jak sa len dá? Tak toto bol môj prípad...a koniec prišiel aj tak príliš skoro a príliš rýchlo :(

PS: Súhlasím s Kateřinou (Ketfl) a tiež ďakujem nakladateľstvu za dokonalý preklad, fakt sa to čítalo samo :)

„Chci uzavřít další dohodu.“ Handlíř přimhouří oči.
Čekám, že něco řekne, ale on mlčí. Čas se vzmužit.
„Já, ehm…“ Povytáhne obočí. Vyklop to, Callie. „Já si tě chci koupit na noc.“
Ach _ ty _ vole _ na _ kole.
Pitomá, pitomá puso. Táhni do horoucích pekel.
Handlíř nasadí dokonale nečitelný výraz. „Cože to, prosím?“
Cítím, jak rudnu. Asi se propadnu studem. Ne, beru zpět. Kéž bych se mohla propadnout. Všechno by bylo lepší než tu stát jako idiot a lapat po vzduchu jako ryba na suchu.
Handlířovi zacuká koutek a z nějakého důvodu je právě tohle ještě mnohem horší. Že jsem radši nemlčela.
„Chci si jen povídat,“ vyhrknu. „Bude to naprosto nevinné.“
Bože, teď ještě ke všemu zním jako zoufalec. Ale co si to namlouvám? Já jsem zoufalec. Zoufale toužím po společnosti.

28.10.2022 5 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

Anotácia a začiatok knihy mali výborný odpich, ale potom to už nejako strácalo grády a nieslo sa to v mdlom, nudnom a depresívnom duchu... Všetky postavy mi pripadali ako prvotriedni stroskotanci... Ešte porozmýšľam, či sa pustím do pokračovania...
A dve * strhávam za hafana, vždy tvrdím, že dobrá kniha sa dá napísať aj bez týrania zvierat a mne to v tých knihách proste vadí...

24.10.2022 2 z 5

Na hraně Na hraně René Manzor

'Blud je teorií jednotlivce. Teorie je bludem společenství.'

Je len málo kníh, ktoré v človeku vyvolajú 'zvláštne' pocity... A ešte menej kníh je takých, nad ktorými človek po zaklapnutí knihy ešte veľmi dlho premýšľa. 'Na hraně' je jednou z nich a určite sa k nej budem opakovane vracať.

PS: Prebal knihy je až mrazivý, to oko Vám vidí snáď až do duše...

„Ksakru, pane kapitáne, mám stejnou hodnost jako vy! Přestaňte se mnou jednat jako s elévkou, víc po vás nechci! To snad není nic složitýho, ne?“
Novak se konečně uvolil na ni pohlédnout a nabídl: „Mám s sebou prášky na uklidnění, kdybyste potřebovala.“
Julie nebyla schopná slova.

22.10.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

'Veselé Velikonoce všem. Tyhle si zapamatují.'

Moje prvé stretnutie s autorkou a určite aj posledné... Opäť pôjdem proti prúdu, pretože svoje dojmy zhrniem do troch slov: prázdne, chladné, bezcitné...
Postavy boli nesympatické všetky, len zahľadené do seba a svojich problémov, ktoré mohli pri troche snahy vyriešiť a nie len stále o nich 'kecať'...

17.10.2022 1 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

'Každý příběh musí mít svého hrdinu. A ten hrdina potřebuje nějaký cíl. A tohle je můj příběh… takže, jaký mám cíl? Chci, aby se všichni dozvěděli pravdu. Protože někdo tady lže.'

Vynikajúce, oddychové čítanie, ktoré Vás nenechá odložiť knihu z rúk, až kým sa nedozviete, kto je vrah...

'Od mojí smrti už uplynuly dva roky, a rok od chvíle, kdy se poprvé odvysílala Pravda o Erice . V Severn Oaks se různé věci změnily.'

16.10.2022 5 z 5

Nenápadný vrah Nenápadný vrah James Carol

Priznám sa, že aj keď mi Jefferson Winter chýbal, do tejto časti série som sa púšťala s malou dušičkou, keďže bomby nie sú mojou šálkou kávy... Ale bolo to naozaj dobré a môžem len doporučiť :)

„Co na mě tak zíráte?“
„Přemýšlím.“
„A nemohl byste to dělat tak, aby se vám neprotáčely oči v důlcích? Není to pěkný pohled.“
Winter se pokusil tvářit se vážně.„Lepší?“
„Moc ne...“

13.10.2022 5 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Na prebale stojí:

"Zvrhlý král mě roztrhal na cucky a nechal mě vykrvácet. Na tohle jsem nebyla ani trochu připravená."

A ja musím len súhlasiť. Bolo to drsné, strhujúce, živočíšne, miestami mrazivé a jednoducho vynikajúce :)

'Člověk si nemůže zahrávat s ďáblem v jeho pekle a přitom se modlit, aby nezačal hořet.'

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

"Když nahlédneš do propasti, i ona nahlédne do tebe."

Babouš to vystihol presne, s každým jeho slovom stopercentne súhlasím :)
Dodám len, že mi pri niektorých scénach bolo Imbusa ľúto (nechcem prezrádzať), keďže havkovci majú ten "šiesty zmysel" vycítiť, keď "niečo prichádza"...

"Kdo se neumí divit, kdo neumí žasnout, ten mrtev jest a jeho oko vyhaslé."

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

'Mĕl to být jen mýtus...'

Tak toto bolo niečo neskutočné :) Bolo to spaľujúce, iskriace, sarkazmom sršiace... Grécku mytológiu zbožňujem a ešte keď je zasadená do dnešnej doby s podtónom erotiky, niet čo vytknúť :)
Hádes a Persefona mi ako hlavné postavy neuveriteľne sadli, sú to vlastne moje najobľúbenejšie osoby v gréckej mytológií.
A samozrejme, že sa teším aj na Psyché a Erosa :)

'Proč bych mĕla dýchat, když mám Háda? On je mým vzduchem.'

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Priznám sa, že mám trošku zmiešané pocity... Celé to na mňa pôsobilo takým chladným dojmom... A Madison s Nateom mi tiež moc nesadli, chýbala mi medzi nimi ta povestná iskra :( Brody bol pre mňa skvelým spestrením :)
Ale určite si pokračovanie prečítam, pretože veľa vecí zostalo zahalených pod rúškom tajomstva...

„Zkuste si představit,“ pronese zamyšleně, „že jednoho dne vyjde slunce v den, kdy pro nás oba všechno skončí.“

24.09.2022 3 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

'Mlha se neslyšně valila z moře jako oživlá příšera bez rukou a nohou...'

Zamrazí a vcucne Vás to hneď na prvej strane... Autor sa s tým rozhodne nepára a hneď Vás hodí do vody, takže oceňujem vynechanie zbytočnej úvodnej omáčky...
Krátke kapitoly sú ďalšie plus, dej odsýpa ako hodinky a hlavní hrdinovia Rudi a Lykke sú skvelá dvojka. Vrele doporučujem.
Wunderbar :)

'Čas a příliv na nikoho nečekají.'

20.09.2022 5 z 5

Živly noci Živly noci Sherrilyn Kenyon

'Chcieť viac je koreňom všetkého zla. Tento koncept zničil viac životov, než koľko ich kedy stvoril.'

'Všetko má svoju cenu. Nič nie je nikdy zadarmo.'

Živly noci boli pre mňa vždy akýmsi najlabším článkom série... Netvrdím, že to bolo zlé, ale Wren a Maggie mi nikdy neprirástli k srdcu a z celého ich príbehu na mňa sálala obrovská negativita a prázdnota...
A navyše sa mi tu veľmi zhnusilo Útočisko a šeľmoľudia žijúci v ňom, teda okrem Aimee a Fanga...
Keďže túto sériu zbožňujem, tak sa v nej opäť tak ľahko nezastavím a už sa teším na Sina, Asha a Strykera :)

'Ak niekoho miluješ, daj mu slobodu. Ak sa vráti, vždy patril a bude patriť iba tebe. Ak sa nevráti, nepatril ti ani na začiatku.'

08.08.2022 4 z 5

Nočná hra Nočná hra Sherrilyn Kenyon

'Zvieratá aspoň útočia otvorene. Nie sú zákerní ako ľudia.'

Knihy o Zverolovcoch od Sherrilyn sú rovnako výborné ako o Temných lovcoch, zbožňujem tento jej vytvorený svet :)
Bride a Vane boli spolu rozkošní a Nočná hra mi spravila chute na Valeriusa a Tabithu...

'Žiadny dobrý skutok nezostane nepotrestaný.'

'Nikdy nevidíme náznaky, keď ich vidieť nechceme.'

30.07.2022 5 z 5

Nočný bozk Nočný bozk Sherrilyn Kenyon

Villkat a villwulf boli zlatíčka :) Konečne sme sa dozvedeli aj o živote Apollitov a teraz už poďme na Arkádov a Katagariáncov :)

25.07.2022 5 z 5

Tanec s diablom Tanec s diablom Sherrilyn Kenyon

'Láska urobí z každého hlupáka. A bohovia nie sú výnimkou.'

Naozaj zbožňujem Tanec s diablom, Astrid a Zarek sú skvelé hlavné postavy :) A aj keď je to len fantasy, vždy ma kvôli Zarekovi bolí srdce :(
Práve pri tejto časti série ľutujem najviac, že sa s vydávaním kníh skončilo po Wrenovi a Magie, pretože Acheron tu vystupuje nie práve v priaznivom svetle a bolo by fajn ukázať, akou tŕnistou cestou si sám musel prejsť, aj keď to bolo horšie ako Kyriánovo a Zarekovo utrpenie dohromady...

'Len srdce môže vidieť veci správne. To, čo je naozaj dôležité, je očiam neviditeľné.'

24.07.2022 5 z 5

Objetí noci Objetí noci Sherrilyn Kenyon

Talon bol pre mňa vždy len most od Kyriána k Zarekovi, ale to neznamená, že Objetí noci je zlá kniha... Zbožňujem túto sériu a mám pre ňu slabosť... A dosť už bolo blonďákov, teraz prichádza Zarek :)

„Mimochodem, v kůži nevypadám jako gay.“
Sunshine se mu podívala do očí. Prošla po něm horkým smyslným pohledem, při kterém okamžitě ztvrdl. „Samozřejmě, miláčku, že nevypadáš. Upřímně musím říct, že ještě k nikomu tak neseděla jako k tobě.“

23.07.2022 5 z 5

Noční rozkoše Noční rozkoše Sherrilyn Kenyon

Moje knihomoľské srdce je uspokojené, dostalo presne to, čo si žiadalo: Kyriána Thráckeho :)

„Můj Bože,“ vydechla, když natáhla krk a změřila si ho pohledem. „Existuje snad nějaký nepsaný zákon, že vy Stopaři musíte být obři?“
Zasmál se tak, že na vteřinku zahlédla jeho tesáky. „Co ti mám na to říct? Artemida chce mít svoje Stopaře velké. Trpaslíky nebere.“

18.07.2022 5 z 5

Milenec snů Milenec snů Sherrilyn Kenyon

„Nemôžeš sa báť smrti, keď nemáš dôvod žiť.“

Vždy, keď sa vraciam k tejto sérií, je moja prvá myšlienka, že: 'je obrovská škoda, že bolo vydaných len sedem častí' :(
Smola, že sme sa nedopracovali až k Sinovi, Ashovi, či Valeriusovi...
Grace a Julian sú pre mňa takým sviežim predkrmom pred hlavným chodom v podobe Kyriána a Amandy, či zákuskom pozostávajúcim zo Zareka a Astrid :)

PS: Hodnotím príbeh, nie ten nadmieru hrozný slovenský preklad!

Eros jej zobral z náručia Vanesu. „Ach, z teba bude malý lámač sŕdc. Stavím sa, že budeš chcieť, aby za tebou po dvore behali húfy chlapcov.“
Julian zbledol a bleskurýchle sa obrátil k matke. „Mama, jeden dar by mi predsa len spravil radosť.“
Afrodita s nádejou zdvihla zrak.
„Porozprávala by si sa s Hefaistom o páse cudnosti pre Vanesu?
„Julian!“ vzdychla Grace so smiechom.
„Nemusela by ho nosiť dlho. Len takých tridsať-štyridsať rokov.“ Grace prevrátila oči.
„Ešte dobre, že máš svoju mamičku,“ povedala bábätku v Erosovom náručí. „Pretože s oteckom nie je vôbec žiadna zábava.“
Julian sa k nej natiahol so zdvihnutým obočím. „Vôbec žiadna zábava?“ zopakoval „Zábavné nie je to, čo si vyslovila, ked si týchto dvoch počala.“ „Julian!“ okríkla ho Grace s rumencom na tvári. No na druhej strane už dávno vedela, že je nenapraviteľný. A takého ho milovala.

16.07.2022 5 z 5